Maminčin seznam

Mum's List

Velká Británie, 2016, 101 min

• troufalka

Tento film je dokladem, jak se dá dobré téma totálně pohřbít zracování. Nechci tu byt za cynika, ale bylo to k uzoufání nudné, bez jediné kloudné myšlenky. Věřím tomu, že to bylo podle skutečného příběhu, i že ten skutečný příběh byl smutný a dojemný. Ale film podle něj nedokázal citlivě pracovat s emocemi diváka a hlavně nepřinesl nic nového.(16.1.2019)

Príbeh, na ktorý respektíve na jeho filmové spracovanie sa pozerá ťažko. Bez sĺz sa je to takmer nemožný. Z hľadiska filmu ja osobne vytýkam nie vždy dobre načasované preskakovanie medzi jednotlivými scénami, odohrávajúcimi v minulosti a v súčasnosti. A trošku tomu záveru by mohli venovať väčšiu pozornosť. Osobné hodnotenie: 78% (***) (25.6.2018)

Filmy o smrti mohou být povzbudivé. Protože jsou opravdové. Protože jsou o životě. A o lásce. Protože v začátcích vidím konce… Ale v koncích vidím začátek. Ptám se vždycky sám sebe, jak dlouho člověk má být šťastný a kdy. A tím šťastný myslím ve vztahu. A tím ve vztahu myslím ve Vztahu. Někdo od 17 do 88. Asi to je spíš výjimka. S nadsázkou řečeno, je lepší být s někým do 50 šťastný a pak být sám? Je lepší být sám a pak být s někým od 70 šťastný do konce života? Potkám toho pravého? Umřu dřív já, nebo on? Naštěstí nic z toho nemusím rozhodovat. To dělá Kouč. Vše je jen otázka času… Ale Hang the DJ. Ale ano, mě tak uklidňuje, když vidím, že se dá začít ve 40. V 50. 70. Vždycky. Each day is the beginning of the rest of your life. acres and acres… Nedozírně daleko…(16.3.2018)

• Marze

Je to obtížné sledovat, ale silné. Krásně zahrané Foxovou a Spallem, ale také Williamem and Matthew Staggem jako jejich malí synové. Film je horký na dotek a trochu měkký. Celkově je film neuspořádaný zmatek se sentimentalitou a předvídatelností což brzdí emoční působení filmu. Postavy jsou až příliš dobré, než v reálném světě.(3.1.2019)

• Malarkey

Před začátkem filmu jsem se obrnil a připravil se na to, že tenhle film bude emotivní síla. Nakonec ani nebyla, protože se jedná o tradiční drama kvality jak od Hallmarku, takže jsem ve filmu po chvíli začal postrádat všechno, co by alespoň na chvíli vyvolalo emoce a jen nenudilo.(18.3.2018)