Faraón starovekého Egypta Kufu (Jack Hawkins) je posadnutý zlatom a plánuje si ho vziať všetko so sebou do svojho "druhého života". Na to si zaistí pomoc Vaštara (James Robertson Justice), architekta, ktorého ľudia sú v Egypte otrokmi. Dohoda znie - vystavať hrobku odolnú proti vykradnutiu a za odmenu budú Vaštarovi ľudia oslobodení. Počas rokov výstavby pyramídy sa stane faraónovou druhou manželkou cyperská princezná, ktorá strojí úklady proti Kufuovi, aby si po smrti nevzal svoj poklad so sebou. A snaží sa dosiahnuť jeho odchod čo najskôr... (matriosa)

M.E.J.L.A.

Ani scenáristická účast Williama Faulknera Hawksovi nepomohla roslousknout základní problém: "I didn't know how a Pharaoh talked." Hawks zkrátka tápal, jak historický film ze starověkého Egypta uchopit - většinu času sledujeme zoufale nápadné americké obličeje pronášející anglické věty ve studiových interiérech. Co zbývá? Samotná stavba pyramidy, která, zdá se, Hawkse zajímala nejvíc. Zůstává tak nejpůsobivější částí filmu, k němuž měl jeho režisér vztah asi jako Kubrick ke Spartakovi. 2 1/2 ()

Padme_Anakin

Howard Hawks umí vytvořit ve svých snímcích působivou atmosféru poctivě odvedenou prací a toho si cením víc než reálné historie, i když slůvko „reálné“ je v podstatě úsměvné a beze smyslu, kdo z nás tam byl, že.. Moji představu o Cheopsovi, o starověkém Egyptu, o intrikách kvůli bohatství a moci zcela naplnil.. Stavba pyramidy je úchvatná a závěr spojený s pohřbem vynikající, odpouštím vše, co by se dalo vytknout.. ()

Martin741

Nadherny historicky velkofilm zo Starovekeho Egypta, ktory sa venuje faraonovi menom Chufu /hovno Kufu, v starovekom Egypte sa vyznam, a takyto faraon nejestvoval, ide jednoznacne o Chufu, v europskom slova zmysle o Cheopsa 2551 - 2528 pred Kristom vladol/. Scenaristicky film je dost o nicom - jeden clovek ma za ulohu postavit hrobku faraonovi + treba riesit intrigy vo vladnom palaci. No ale exteriermi, kulisami a dialogymi je tento film doslova genialny, a tuna mne osobne Howard Hawks /Balls of fire, El Dorado, Rio Lobo/ dokazal, ze pravom patri medzi velikanov svetovej kinematografie. Herci ako vyborny Jack Hawkins /Zvony Smrti 1971, Maky jsou take kvety/, Joan Collins /Volani Vlku 1975/, Dewey Martin /Nejdelsi den 1962, Big Sky 1952/ a James Hayter /Lawrence z Arabie/ filmu suverenne vladnu, takze nejeden filmovy diviak si pride aj na herecke vykony. Su tu a su obdivuhodne. Mylujem Staroveky Egypt, a preto si mozem dovolit napisat, ze ide o vyborny a nepravom podceneny film tuna. 95 % ()

Skunkiee

Výpravný historický velkofilm se skvěle vyvedenou stavbou pyramidy, která je společně s intrikami v paláci hlavní náplní děje. A ač nebyl faraon žádný svatoušek, tak ten konec jsem mu setsakra přál. Některé scény berou dech, tahle poctivá filmařina a stovky komparzistů digitální triky nikdy nenahradí. Velice svižný a zábavný historický film. ()

liquido26

Hezká výpravná podívaná ze starého Egypta, z doby, kdy se velikášstvím stižený faraon Chufu (Cheops) rozhodl povolat mimozemšťany, aby mu postavili pyramidu. Výprava a většina scén se moc povedla, tak jak je u padesátkových velkofilmů zvykem, trochu méně výrazný byl samotný příběh i herecké výkony, ale celkově musím říct, že mě to nenudilo a líbilo se mi to. ()