Anihilace

• Velká Británie Annihilation (více)

Na Zemi se objevil nový, neznámý ekosystém. Každý, kdo se ho rozhodl prozkoumat, v něm nenávratně zmizí. Až na manžela mladé bioložky, která se teď vydává v jeho stopách, aby pochopila, proč se tak změnil. (CinemArt)

Dr.Abe

Film se mi líbil pro svůj námět. Námět, který jsem původně vymyslel já a oni ho akorát zpracovali. Někdo mi vlezl do počítače. ()

gpx odpad!

Tak tohle bych čekal na Prima Love v pondělí ve 4 odpoledne. Tenhle výplod potvrzuje moji obavu, že na Netflixu má dobré hodnocení snad úplně všechno. ()

mstychov

Na to, ze na horory nekoukame, tak tendle se povedl. Nebylo to nijak strasne lekaci, kort kdyz clovek zkoukne ukazky, kde je videt temer vse. Dobry napad na konec, ale rekla bych, ze to mohlo byt lepsi. Clovek cely film ceka neco a nakonec to vysumi. Cekala bych druhy dil, ale ten se nejspis nekona. Celkove bych rekla horsi 4 hvezdy. ()

Scaevola

Není mi úplně jasné, podle jakého klíče si N. Portman vybírá své role, nicméně v tomto případě jsem pravděpodobně minul nepochybně hlubokomyslné poselství, které dokáže zdůvodnit, proč vyslat skupinu nesympatických osob na pestrobarevný "trip" hluboko do bažin zamořených mimozemskými buňkami s jednoduše evolučním cílem. Nejde o to, že zápletka už byla mnohokrát k vidění, to by ostatně u tohoto žánru nevadilo, a i výprava se opravdu povedla, ale věčné opakování věty "I don't know." na libovolnou otázku nevzbuzuje důvěru v promyšlenost scénáře včetně závěrečného pestrobarevného zjevení. Avšak jak jsem uvedl v úvodu, patrně jsem pouze přehlédl náznaky, jež by přinášely osvícenější interpretaci. ()

bonovox

Kvalitne natočené sci-fi o novom ekosysteme na zemi v ktorom sa dejú nepekné veci. Zmutovany medveď bol top, taktiež záver je dobre zvládnutý. Kvalitatívne bol síce Arrival lepší ale aj tento snímok má čo ponúknuť. 80% ()

Eaton_Hunt

Skvělý nápad na nové sci-fi a zajímavý a tajemný soundtrack, jinak odbyté postavy a logika děje. Určitě více takových filmů, tento tajemný žánr se zajímavými myšlenkami je přesně pro mě. ()

Kvalik

I když se kniha a film svým dějově odlišuje, tak film rozhodně neztrácí na kvalitě. Jiným způsobem dokázal vyjádřit onu děsivou, mysteriózní a dusnou atmosféru, kterou spisovatel Jeff VanderMeer velmi dobře umí. Anihilace skvěle pracuje s tím, jak je příroda krásná, ale dokáže být i velmi krutá. Mírně mě zklamal konec, ale za dokonalý soundtrack a dechberoucí vizuální efekty, vše odpuštěno. ()

spawnxp

Ano je to variace na "zónu" (Stalker/Piknik u cesty) ovšem variace genderově progresivní (v knížce ještě víc než ve filmu) - takže tam fakt nevyslali nějaky drony nebo roboty který by se vrátily s nějakejma informacema, nebo pár obrněnejch transportérů s opravdu vycvičenou (!) a opravdu vyzbrojenou (!) posádkou ale partu emocionálně nestabilních vědkyň (jasně ex-vojanda Portmanová to zachraňuje a taky se jediná vrátila, že). Všechny 3 body dávám za jednu scénu s potvorou a finále filmu s alienem nebo co to bylo... to se povedlo ()

Dzedzy

Super film a skvělé efekty. Ani jsem nedýchala. Zas jednou něco nového, neokoukaného a tisíckrát nekopírovaného. Nemám co vytknout. ()

TheKleofa

Taková variace na Arrival s dvěma rozdíly - slabší příběh, ale zato lepší Natalie Portman. Mělo to vlastně jen jednu zásadní chybu - nepochopila jsem, co tím chtěl autor říct, a jestli to teda celý není úplně zbytečný. Nicméně já si tuhle dobrodružnou scifi podívanou nesmírně užila. ()

Lord_Denvil

Tak tohle se moc nepovedlo... Výborný namet, pěkný vizuál, zajímavá hudba... Ale úplně to zkazili zpracováním samotného příběhu a feministickým provedením. - 3 roky (slovy TŘI ROKY) čelí neznámé hrozbě celosvětového měřítku, a řeší to par zdaleka ne špičkových vědkyň se zlomeny životy a studentka post graduálu, který sídlí v rozpadající se barabizne.... jako vážně? - jdou do "zóny" ze které ještě nikdo se nevrátil (a když jeden ano - tak na maděru) oblečeni jak na skautský výlet k táboráku s předpotopným vybavením (nebo spíš, vlastně, vůbec bez něj) a PEŠKY! Kde jsou skafandry, plynové masky, tablety, armádní všeho-odolní počítače, a aspoň nějaké vozítko, na kterým by byly přístroje a vybavení? - Dobře, u Natalky řekli, že byla 7 let v armádě, takže má výcvik a umí střílet... Ale co ostatní? Čiré nerdí? S M4-kami u pasu? jako fakt vážně? Kde je kvalifikovaný doprovod z Delty, nebo od SEALs? - M4? jako vážně? Tady už vůbec nemam slov... Někdo určitě řekne, že film není o mařinacich, vybavení a bouchačkách... To, samozřejmě, ano... Ale téhle hlouposti a nelogičností všechno dobře proste zabili. Což je ale veliká škoda. ()

Ariella

Moc pěkné a hlavně časem neohlodané téma. Rozhodně jeden z nejlepších filmů za poslední rok. Dodávám, že píšu o tématu a celkovém pojetí filmu. Natalie Portman byla je a bude dřevěná. Oceňuji Tuvu Novotny, škoda, že jim s Nalalii neprohodili role. ()

CHYREN

Tak jo, psychopat podemnou se vyblil a teď vážně: Konečně první film o vyspělejších mimozemšťanech, který z nich nedělá predátory. I když ... Dlouho se to celé dá považovat za omyl - experiment. Taky vás to napadlo? Někde se courá přes půl galaxie rychlostí mrknutí oka se ocitne u nás a musí za každou cenu ničit? Proč? Je to stejně nesmyslná představa, jako že se ocitnete v Chánově a budete chtít tamním obyvatelům krást radiátory. Jednak máte doma sluneční kolektory a druhak kdo by si dal tu práci to dezinfikovat? Ten film je úžasný v jedný věci - manipulace nebo dokonce modifikace DNA a její nekonečné "roubování" na zcela neslučitelné jiné formy života i neživota ...působí naprosto fantasticky vizuálně! Trošku to kazí ubohá snaha vysvětlit to všechno převážně tím, že to způsobuje lom propouštěného kosmického a slunečního záření přes "kupoli". Vážně?! Kochejte se. Výjev, kdy srnec (nebo nějaká stěží identifikovatelná forma vysoké zvěře) má místo parůžků kvetoucí větve Sakury je...je prostě zcela odzbrojující. Takže za mne? Vizuální orgie. A Natálka se ani moc nestydí. ()

mertikek

Upřímně netuším proč tento film tu mám pouze 66%, snad příliš intelektuální pro publikum v naší kotlině, nebo jen příliš jiný... Mě se film moc líbil, bohužel velkým nedostatkem byla hudba, nevím zda-li by to v prostředí kinosálu vyznělo lépe, ale přes repráky, které mám u mého počítače, to bylo velice zvláštní. Za mě jinak palce nahoru, protože film byl dobře zvládnutý, konec dobře záhadný a Natalie byla pro mě jen třešničkou na dortu. Je snad jediná věc co mi vrtala celý film hlavou..."SPOILER ALERT"...proč jde skupinka žen do džungle kde zmizela i celá jednotka cvičených profesionálů z armády? ()

Vodomilec

Ta dvě přerostlá zvířata jakoby sem zabloudila z jiného filmu. Po jejich odchodu jsem si užil obrazově nádhernou sci-fi. ()

cudlik15

Nebýt nudného začatku, tak dostanete super film s mindfuck příběhem. Plný dosudneviděných nápadu! Natalie Portman odvedla skvělou práci, jak je u ní zvykem, a Tessa Thompson příjemně překvapila. 7/10 a to jen kvůli začátku. ()

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt