poster

Cesta do fantazie

 • Japonsko

  Sen to Chihiro no kamikakushi

 • Japonsko

  千と千尋の神隠し

 • Slovensko

  Cesta do fantázie

 • Kanada

  Spirited Away

 • Nový Zéland

  Spirited Away

 • USA

  Spirited Away

 • Velká Británie

  Spirited Away

 • Austrálie

  Spirited Away

 • Irsko

  Spirited Away

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Pohádka / Rodinný

Japonsko, 2001, 124 min

Režie:

Hajao Mijazaki

Scénář:

Hajao Mijazaki

Kamera:

Acuši Okui

Producenti:

Tošio Suzuki
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +charaktery postav, chytrý příběh, dialogy, animace -žádná akce, málo efektů, úvod i konec mohl být delší/// Překrásná podívaná, kterou mě kazil fakt, že se dívám jen na TV a trošku škoda, že jsem před 5 lety nezašel do kina. Bohužel tak či tak animace nemá na soudobou počítačovou animaci. Hudba je krásná, ale je tižší a nevypluje tolik na povrch, není jí moc. Některé postavy se mi vážně nelíbili, ale jinak jejich chraktery a jejich jednání je výborné, v tomhle směru se dá jen chválit. Když byl závěr s rodiči jak již opouštějí tamní svět, tešil jsem se, že dívenka je bude přesvědčovat co se stalo a že to bude ještě chvilku pokračovat, ale konec přišel rychle. Celkově jsem se moc nenudil a hlavně na první polovinu koukal s otevřenou pusou, možná jsem jen toršku nechápal děj, snad moc nepředvídatelný, težko řict, nevím. Ale jistě si pustím Miyazakiho další filmy/// Celkem 74%///(6.9.2006)

 • misterz
  ****

  Nikdy som nebol priaznivcom japonskej anime tvorby, ale musím uznať, že Cestu do fantázie som prežil celkom bez ujmy. Je tu niekoľko pekných symbolov, ponaučení a dej, ktorý dokázal udržať moju pozornosť. Reálne to vidím na silné tri hviezdy, ale mojej dcére sa to veľmi páčilo, takže dávam ešte jednu bonusovú. 70/100(30.10.2015)

 • Webb
  ****

  [7/10] (Dentsu, Mitsubishi, NTV, Ghibli, Tokuma Shoten, Touhoku Shinsha Walt Disney) (Barevný /// Produkce: Tošio Suzuki /// Scénář: Hayao Miyazaki /// Hudba: Jó Hisaiši /// Oscar: Hayao Miyazaki (Zlatý medvěd), společně s filmem Krvavá neděle) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](7.3.2009)

 • poz3n
  **

  Velké vystřízlivění po několika letech. Kdysi jsem Cestu do fantazie viděl na školní projekci a líbila se mi. Jak moc a proč, to už si příliš nepamatuji. Současný zážitek je však docela jiný. Připadal jsem si, jako bych byl na nějakém dvouhodinovém (naprosto přepálená stopáž) drogovém tripu, při kterém je má fantazie zcela bezbřehá a zbavena jakýchkoliv zábran. To zní možná na první pohled zajímavě, ale v praxi jsem si uvědomil, že Cesta do fantazie je film s absencí jakéhokoliv smysluplného příběhu, který by měl nějaké zákonitosti, pravidla, či limity. Neměl jsem se čeho chytnout, co pochopit, nebo v co doufat. Musel jsem jen s utrpením sledovat hromadu podivných postav procházející strašně dlouhým a nic neříkajícím dějem. 4/10(22.12.2016)

 • Marius
  *****

  Tak kým som nevidel tento film považoval som Shreka za najoriginálnejší animák. Tento ho ale s prehľadom skryje do vrecka, i keď úplne inými zbraňami ako používa Shrek. Nájdete tu fontány originálnych nápadov, perfektný príbeh (i keď pre nejaponcov asi dosť nezvyčajný) a nádherné animácie. Na rozdiel od Disneyoviek tu malé milé zvieratká nie sú až také milé a chvalabohu nespievajú a netancujú. Vedeli ste že sadze sa dajú využiť ako kuriči ? Že keď ste pažraví môžete zle dopadnúť (a to nemyslím obvezitu) ? Nádherný film pre nás všetkých, čo sme stále veľkými deťmi.(26.7.2004)

 • - Otec Chihiro řídí Audi A4 první generace. (HellFire)

 • - Film se může pochlubit mj. i úspěšným soundtrackem:
  2003 - Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - nominace (Nejlepší hudba)
  2003 - Annie Awards - vítěz (Nejlepší hudba v animovaném filmu)
  2003 - Chicago Film Critics Association Awards - nominace (Nejlepší originální hudba)
  2002 - Mainichi Film Concours - vítěz (Nejlepší hudba). (hippyman)

 • - Město ve kterém se příběh odehrává, bylo vytvořeno dle původních staveb ve skanzenu, který je nedaleko Studia Ghibli. (Witta)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace