poster

Cesta do fantazie

 • Japonsko

  Sen to Chihiro no kamikakushi

 • Japonsko

  千と千尋の神隠し

 • anglický

  Spirited Away

 • Slovensko

  Cesta do fantázie

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Pohádka / Rodinný

Japonsko, 2001, 124 min

Režie:

Hajao Mijazaki

Scénář:

Hajao Mijazaki

Kamera:

Acuši Okui

Producenti:

Tošio Suzuki
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pethushka
  *****

  Jůůů! Má to tolik kouzla, že to jeden nedokáže pochopit. Jeden z mála filmů, který si svůj název opravdu zaslouží! Krásná animace, okouzlující hudba a ta lehkost jakou je podávána fantazie divákovi je neskutečná!(25.3.2011)

 • Hellboy
  *****

  Krásný film, který je ale oproti Princezně Mononoke přecejen trochu jinde.(14.8.2005)

 • T2
  ****

  Rozpočet ¥1,900miliónovTržby USA $10,055,859Tržby Celosvetovo $274,925,095║ -k tržbám ešte dodám že len v samotnom Japonsku tento počin z dieľne Hayao Miyazakiho zarobil rekordných $229,607,878 čo je doslova neprekonateľná suma a tiež to je suma ktorá sa môže veselo porovnávať z kreslenou tvorbou od veľkých Amerických produkcii ako sú štúdia Disney, Pixar či DreamWorks __Veľmi nádherná animácia v originálnom príbehu, plného kúzelných prekvapení. Treba povedať aj o najakej tej inakosti oproti zvyklostiam s produkcii z Európy či USA, lebo ide o Japonskú rozprávku, kde je toho až moc nevšedného a preto si treba na takýto štýl prezentácie treba zvyknúť. /80%/(7.6.2005)

 • POMO
  *****

  Film bohatší, imaginárnejší a duchovnejší, než celoročná hollywoodska produkcia. Miyazaka je výnimočný človek s jedinečným darom.(1.4.2003)

 • viperblade
  ***

  Velké očekávání plodí velká zklamání, chtělo by se v mém případě napsat. Totiž, k tomuto filmu bych se nedostal, kdyby zde nebyl na 104. místě a na IMDb na 56. místě! Navíc, tohle byl můj první celovečerní japonský animák, takže jsem ani neměl s čím srovnávat, což je další plus pro tento film. Vše se prostě jevilo ideálně, jenže tento snímek (anebo celkově japonská produkce) není můj šálek kakaa. Jo, animace byla krásná, sem tam jsem se i pobavil nebo žasl, ale po většinu času jsem se opravdu těžce nudil. Je mi líto, ale Cesta do fantazie mi nějak nesedla a proto dávám průměrné hodnocení. A to jen za posledních deset minut, kdy se to začalo výrazně zlepšovat.(29.8.2010)

 • - Jedná se o první anime film, který vyhrál Oscara. (Herr_Flick)

 • - V roce 2006 film stále figuroval na prvním místě jako nejvýdělečnější neamerický film. (HellFire)

 • - Hlavní hrdinka filmu je založena na skutečné postavě, jedná se o dceru přítele režiséra Miyazakiho. Inspiraci režisér získal při společně strávené dovolené na jeho horské chatě. Stejně tak se ve filmu objevují další postavy inspirované skutečnými lidmi, Kiki z doručovací služby vznikla podle dcery producenta filmu, Chihiřin otec je vytvořen podle dívčina skutečného otce, Chihiřina matka je vytvořena podle jedné členky Miyazakiho týmu. (Witta)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace