Temná voda

• Japonsko Honogurai mizu no soko kara (více)

Když se Yoshimi rozpadne manželství, je nucena pro sebe a svou pětiletou dceru Ikuko najít nový domov. Usadí se v jednom z temných a pochmurných bytů nevlídného domu, kde se brzy začínají dít divné věci. Yoshimi je pronásledována kalnou vodou, pronikající stěnami a stropem, a dráždivým přízrakem červené tašky, která kdysi patřila dívence, jež záhadně před dvěma roky zmizela. Plna strachu o život své dcery, Yoshimi zoufale bojuje, avšak její hrůza se stupňuje v závislosti na tom, jak začíná odhalovat spojení mezi podivnými událostmi. (oficiální text distributora)

Emperor1

To pomalé tempo bylo ubíjející a kazilo jinak celkem dobrý film se závěrem, který se dal už od druhé poloviny tušit. ()

HanzoBureshi

Kdyby to bylo temnější a strašidelnější, tak by se jednalo o super snímek. Nadprůměr to je i tak, protože tu máme bytovku, což pro strach není vůbec špatné místo, zvlášť když se tudy procházíte v noci. Jenomže tady kape voda ze stropu, ale kromě hlavní postavy to nikoho nezajímá. Očekával jsem správně, jak se ta daná záhada vyřeší, ale netušil jsem, že ke konci má tento snímek ještě eso v rukávu, které mě slušně dostalo a jednalo se o povedený cliffhanger. Finální scéna ve výtahu, kde zazní to hlavní slovo, byla opravdu creepy. Našlo se tu pár i dalších prvků nahánějicí hrůzu, ale mohlo toho být více. KAŽDOPÁDNĚ SE NEJEDNÁ O ŠPATNÝ FILM. Mé hodnocení: 6/10 ()

wonka

Výborné! Jak už bylo řečeno, začátek pomalejší, ale aspoň se člověk podívá, jak to chodí v Japonsku... potom začíná mrazit a poslední půlhodina je opravdu strašidelná a napínavá. Kamera, lokace na jedničku. Spíš než lekačky nabízí film pořádnou nadpřirozenou hrůzu. ()

Baroque

voda, voda, samá voda... pomerne zmätené, originálne v žiadnom prípade. avšak dajme tomu "viditeľné." gradácia a napätie na konci spolu s lyrickým záverom to tak trochu zachraňujú. ale nečakajte nič prevratné. ()

Breaker

První polovina za *** hvězdičky a druhá polovina za **** hvězdičky, závěr trochu ujel, ale dvě scény stojí zato ... a to nádrž (ta byla fakt very cool) a voda z výtahu, zbytek je dobře odvedená práce, kde se dá vyzdvihnout i hudba (většinou japonci spoléhají na zvuky) ... ale na víc to bohužel nestačí. ()

HanLiuKun

Tak nevím, ale pro mě to byla hodina a půl nudy. Trochu zajímavějších bylo snad posledních cca 15 minut. Nejspíš se film pokouší vytvořit nějakou atmosféru, ale tu mi neustále kazila postava matky, byla mi vyloženě nesympatická. ()

StaryMech

V "Temné vodě" (přesněji prý "Z hloubky temné vody") Nakata na jedné straně vsadil na postupy osvědčené v předchozím průlomovém "Zvonění", na druhé na větší tematickou, dějovou i prostorovou sevřenost. Samotný příběh a psychologie postav ani tentokrát nedává moc smysl (přinejmenším pro evropského diváka), podstatná je atmosféra, budovaná do značné míry na výpůjčkách (k zodpovědnému výčtu mi chybí znalosti, napadl mě jen Polanského "Nájemník", Roegovo "Teď se nedívejte" a Kubrickovo "Osvícení"). Douška, odehrávající se po deseti letech, podle mě filmu nesvědčí. ()

Asie opět nabízí kung-fu a horor

Asie opět nabízí kung-fu a horor

06.11.2008

Dva tvůrci z Dálného Východu, byť naprosto odlišného zaměření, vládnou dnešní novince. Nejdřív je tady neúnavný, nezastavitelný a nestárnoucí (no dobrá, to poslední není tak docela pravda) Jackie… (více)