poster

Madonna: The Video Collection 93:99 (video kompilace)

Hudební

USA, 1999, 67 min

 • lioncel
  *****

  pokud se týká něžnější poloviny lidstva, tak madonna, na kterou podotýkám nejsem nijak zvlášť vysazen, má bezkonkurenčně nejlepší video klipy .. a to po stránce jak zvukové, tak i obrazové …(17.5.2010)

 • Hwaelos
  *****

  Co si budeme povídat, Madonniny videa nikdy přílišnou hloubkou nevynikaly. Většina se jich točila okolo jejího těla a chlapů, kteří jí bezpodmínečně podléhají (čestnou výjimku v této kolekci tvoří velmi příběhový Fincherův klip Bad girl, který je jeden z mých nejoblíbenějších vůbec). Nicméně, pravdou je, že tahle interpretka si na vizualitě založila kariéru a proto v podstatě všechny klipy jsou pastvou pro oči. Ať už je to brilantní surrealistická Bedtime story od Romaneka, temný Cunninghamův Frozen (s nímž údajně rejža nikdy nebyl spokojen), bizarní Nothing really matters (v němž nosí Madonna Gauthierovy šaty), křiklavý Sednaouiho Fever, Mondinovo latexové Human nature, nebo Power of Good bye, v němž konečně dá někdo Madonně košem:) Bez zajímavosti není ani druhé Mondinovo video, které patří sice k nejslabším kusům, ale je natočeno celé na jeden záběr.(11.12.2008)

 • Terva
  ***

  Madonnu moc nemusím, ale pěkným klipem nepohrdnu.(25.4.2011)

 • solskjaer
  ****

  Sice Madonnu moc nemusím, ale starý věci od ní jsou fakto dobrý a její videa jsou špica, to se jí holt musí nechat.(14.1.2006)

 • Paity
  ***

  Madonna není můj šálek čaje, beru, že je to královna popu, ale její hudbu nemusím. Když už, tak jde spíše o záležitosti z 80. a začátku 90. let.(11.12.2012)

 • - Videoklip Bedtime Story byl ve své době jedním z nejdražších videoklipů vůbec, stál 6 000 000 dolarů. (mihran)

 • - Při vymýšlení příběhu pro videoklip k písničce Bad Girl se Madonna nechala inspirovat filmy Nebe nad Berlínem (1987) a Hledání pana Goodbara (1977). (mihran)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace