El Santo bojuje proti upířím ženám (festivalový název)

• Mexiko

Santo contra las mujeres vampiros, El

Samson vs. the Vampire Women

Samson and the Vampire Women

(neoficiální název)

Horor

Mexiko, 1962, 89 min

El Santo je akýsi superman z Mexika.Mexický superhrdina.Aspoň mne to tak pripadá.Ale auto má veru parádne.A tie upírky,skadiaľ ich preboha vzali?Však to boli obyčajné staré strigy.Ale vraj v Mexiku to bol niekedy veľký hit.Pavučiny tam boli ale naozaj veľmi pekné a veľké,také nevidieť.Upíria kráľovná ktorá sa volá Thorin,prebudí upírov,lebo potrebuje svoju nástupcu,ona sa totiž už musí vrátiť do pekla.Je to neskutočná hlúposť,ale aj tak je to za tri,o zábavu je naozaj postarané.Takéto niečo sa len tak nevidí.(6.12.2009)

Tak takéto niečo môžem.Santo vsadený do Gotiky a proti sebe má nadprirodzené bytosti.Aj tu bol najmenej 10 minútový zápas v aréne.Tento snímok už nevystraší ale aj po rokoch sa na to dobre pozerá.Čím viac pozerám tieto diel,tým viac chcem vidieť aj iné časti. Ja tieto časti beriem z nadsádzkou a tak skoro vždy troška nadhodnotím a to bol aj tento prípad.(10.2.2015)

Absurdný film, oz začiatku až do konca. Celkovo sa skladá asi z tucta záberov ktoré sú niekedy dosť nudné a dlhé, nechýba medzi nimi napríklad celá klavírna skladba a dva wrestlingové zápasy. Samotná postava Santa (nikdy sa nikto nedozvie, kto je pod striebornou maskou... ) a patetické dialógy však z tohto filmu robia naozajstný skvost.(23.2.2009)

Druhý Santo v pořadí, kterého jsem viděl. Osobně mi Marťanská invaze přišla absurdnější a vtipnější, ale i tady je dost krutých momentů (videorozhovor, nenápadný úkryt upírek, jednadvacetiletá slečna nebo upíří pláště). Snímku možná trochu ubírá to, že Santo je na plátně velice pomálu. Zato skoro vždy přijíždí na scénu Santo-mobilem.(2.3.2012)

Tak to bylo fakt hustý! Perla mezi nejbrakovějším brakem, měl jsem pocit, že si prohlížím sešitový komiks. Silák se stříbrnou maskou El Santo, vždy na straně dobra, je jakýmsi mexickým Batmanem. Zápasnická akce namíchaná s prvky gotického hororu, velmi hezké ženy (jak jinak v mexickém filmu) a spousta nesmyslů činí z tohoto černobílého díla stěžejní dílo žánru, které by si možná zasloužilo barevný remake...(údajně byl natočeno podobných blbin s postavou Santa na 60, ale tento díl patřil k nejoblíbenějším).(27.12.2012)