El Santo bojuje proti upířím ženám (festivalový název)

• španělský

Santo contra las mujeres vampiros, El

Samson vs. the Vampire Women

Samson and the Vampire Women

(neoficiální název)

Horor

Mexiko, 1962, 89 min

Tak to bylo fakt hustý! Perla mezi nejbrakovějším brakem, měl jsem pocit, že si prohlížím sešitový komiks. Silák se stříbrnou maskou El Santo, vždy na straně dobra, je jakýmsi mexickým Batmanem. Zápasnická akce namíchaná s prvky gotického hororu, velmi hezké ženy (jak jinak v mexickém filmu) a spousta nesmyslů činí z tohoto černobílého díla stěžejní dílo žánru, které by si možná zasloužilo barevný remake...(údajně byl natočeno podobných blbin s postavou Santa na 60, ale tento díl patřil k nejoblíbenějším).(27.12.2012)

Druhý Santo v pořadí, kterého jsem viděl. Osobně mi Marťanská invaze přišla absurdnější a vtipnější, ale i tady je dost krutých momentů (videorozhovor, nenápadný úkryt upírek, jednadvacetiletá slečna nebo upíří pláště). Snímku možná trochu ubírá to, že Santo je na plátně velice pomálu. Zato skoro vždy přijíždí na scénu Santo-mobilem.(2.3.2012)

Za doprovodu temné hudby se na obzoru objeví hrad. Kamera se vnoří do gotických interiérů. Sova, záclony pavučin, blesky, netopýři a otevírající se rakev. A další a další. Zrůdné tváře upírek se pomalu otáčejí ke své kněžce Tundře. Za nedlouho bude přivolána královna upírek Zorina a hned poté dojde na její nástupkyni - Dianu. Nu a pak vtrhne na scénu Stříbrná maska, aby naplnila své poslání - zúčtovat s upíry a zachránit Dianu. Zábavný kousek z rozsáhlé série se známým wrestlerem. Samozřejmě tenhle horor má jisté slabiny - veselí gumoví netopýři na saturnách; jenže živé by asi v jejich rychlém letu divák sotva postřehl. Upíří ochranka pobíhající po trávníku a mávající rukama držícíma dlouhé pláště byla k popukání. Naivita postav k smíchu. Ženy ovšem krásné, Zorina (Lorena Velázquezová) měla v sobě cosi z E.Taylorové. Hvězdu strhávám za zbytečně dlouhé wrestligové zápasy. Chápu, že je Mexičané milují, mně ale rozbíjely příběh a ničily onu skvělou gotickou atmosféru. Nejlepší tak byly scény z krypty. A hořící upíři.(21.12.2017)

Tak takéto niečo môžem.Santo vsadený do Gotiky a proti sebe má nadprirodzené bytosti.Aj tu bol najmenej 10 minútový zápas v aréne.Tento snímok už nevystraší ale aj po rokoch sa na to dobre pozerá.Čím viac pozerám tieto diel,tým viac chcem vidieť aj iné časti. Ja tieto časti beriem z nadsádzkou a tak skoro vždy troška nadhodnotím a to bol aj tento prípad.(10.2.2015)

To je tak strašně špatný, až je to dobrý. Jedno z mnoha dobrodružství El Santa, slavného a úspěšného bojovníka proti veškerému zlu na Zemi. Tentokrát dá přes držku skupině upírských bábovek a jejím nohsledům, ač sám tu, k mému překvapení, nehraje hlavní úlohu. Náš zápasník se ve filmu objeví až po nějakých 25 minutách, párkrát se porve a hurá zničit hnízdo vampýrských krasavic. To vše v neuvěřitelně naivním, "edwoodském" duchu. Samozřejmě nechybí klasické přehrávání všech aktérů, jeden vypelichanej vlkodlak a spousta gumových netopýrů na provázcích. Doporučenka se tak vztahuje hlavně pro ty, co vědí, do čeho jdou, ostatní ruce pryč.(31.1.2016)