El Santo bojuje proti upířím ženám (festivalový název)

• Mexiko

Santo contra las mujeres vampiros, El

Samson vs. the Vampire Women

Samson and the Vampire Women

(neoficiální název)

Horor

Mexiko, 1962, 89 min

Další klasika s El Santem. Dosud mě žádný film s tímto superhrdinou nezklamal a nejinak tomu bylo i tentokrát. Film je opět nadupaný El Santovými souboji ve stylu wrestlingu (tentokrát na můj vkus až moc) a neuvěřitelnými hláškami všech postav, které ve filmu promluví. Toporné herecké výkony ještě dokonale zvýraznil čtený rychlodabing, který přispěl k tomu, že se jednalo o opravdu nevšední podívanou. Ač se jedná o údajně nejznámější film z El Santem, tak si myslím, že "kvalit" např. El Santa hledajícího Drákulův poklad to nedosahuje. (Festival otrlého diváka 2009)(10.2.2009)

[Festival otrlého diváka 2009] Krypta upířích žen je v březovém háji. :-D Ve své době strašně známý film s ještě známějším bojovníkem. Pro dnešní diváky to je po formální stránce příšerný ale neuvěřitelně vtipný béčko. El Santo několikrát přijede na poslední chvíli ve svém luxusním kabrioletu, dá na hubu přisluhovačům královny upírek a prohodí pár hlášek. Záběry zápasů v celé své délce byly zajímavé a divácky atraktivní, i když nejlepší bylo sejmutí masky bojovníka s chlupatým obličejem připomínajícím vlkodlaka. Taky mě naprosto odrovnal videopřenos do El Santova auta. El Santo bojuje proti upířím ženám byl skvěle simultánně a genderově vyváženě dabovaný.(10.2.2009)

Druhý Santo v pořadí, kterého jsem viděl. Osobně mi Marťanská invaze přišla absurdnější a vtipnější, ale i tady je dost krutých momentů (videorozhovor, nenápadný úkryt upírek, jednadvacetiletá slečna nebo upíří pláště). Snímku možná trochu ubírá to, že Santo je na plátně velice pomálu. Zato skoro vždy přijíždí na scénu Santo-mobilem.(2.3.2012)

Tak to bylo fakt hustý! Perla mezi nejbrakovějším brakem, měl jsem pocit, že si prohlížím sešitový komiks. Silák se stříbrnou maskou El Santo, vždy na straně dobra, je jakýmsi mexickým Batmanem. Zápasnická akce namíchaná s prvky gotického hororu, velmi hezké ženy (jak jinak v mexickém filmu) a spousta nesmyslů činí z tohoto černobílého díla stěžejní dílo žánru, které by si možná zasloužilo barevný remake...(údajně byl natočeno podobných blbin s postavou Santa na 60, ale tento díl patřil k nejoblíbenějším).(27.12.2012)

Tak takéto niečo môžem.Santo vsadený do Gotiky a proti sebe má nadprirodzené bytosti.Aj tu bol najmenej 10 minútový zápas v aréne.Tento snímok už nevystraší ale aj po rokoch sa na to dobre pozerá.Čím viac pozerám tieto diel,tým viac chcem vidieť aj iné časti. Ja tieto časti beriem z nadsádzkou a tak skoro vždy troška nadhodnotím a to bol aj tento prípad.(10.2.2015)