Zvuk metalu

• USA Sound of Metal (více)

Hudebníci Ruben (Riz Ahmed) a Lou (Olivia Cooke) žijí společně a cestují jako kočovníci z koncertu na koncert na nekonečném americkém turné. Jejich hudba je hlasitá, divoká a vášnivá, dokud jednoho dne Rubena nezačne trápit zvonění v uších, které se rychle změní v hluchotu. Náhle ho přemůže úzkost, deprese a na povrch brzy vyplují jeho závislosti z minulosti. Ruben se ubytuje v domově pro hluchoněmé, který vede excentrický neslyšící veterán Joe. V tomto světě ticha a pod Joeovou přísnou, ale pozornou péčí se Ruben musí sám sobě postavit upřímněji než kdykoli předtím. V Rubenově mysli se však ozývá láska a zvuk starého života, který ho volá zpět. (Cinemax)

Royaldell

Asi takovej typickej normální snímek nominový na oscara. Místy hezké, místy nudné. Líbila se mi ta forma - to, jak nám tvůrci umožnili slyšet, co slyší Ruben a vtáhli mě tak daleko víc do děje. S postavou jsem si ale moc nesedla a nevytvořila jsem si ten ,,vztah’’, abych jeho příběh mohla prožívat nějak víc, třeba jak v jiném nominovaném snímku Promising Young Woman. Ale moc se mi líbila znaková řeč, třeba se ji jednou naučím (snad ne z nezbytných důvodů ovšem..)! ()

betykabrdova

Naturalistický snímek o ztrátě sluchu, majetku, životní vášně a vlastně celého života. Skvělý herecký výkon Rize Ahmeda, jež ztvárňuje bubeníka Rubena, který z ničeho nic přijde o schopnost slyšet a tím pádem vykonávat své živobytí. Do snímku jsem šla s tím, že bude více o hudbě a Rubenově kariéře. Příjemně mě ale překvapily scény, ve kterých si protagonista zvyká na svojí hluchotu, přizpůsobuje se nové společnosti a odmítá přijmout svůj nový život. Jeho snaha o získání svého starého života zpět je zoufalá a bezvýchodná. Silný konec, který mě nenechá ještě pár nocí spát. Po zvukové stránce je film perfektní, v určitých scénách až mrazí po zádech a sami cítíte hrdinovu paniku. Dávám 4,5* ()

vinducha

Na to , že to má přes 2 hodiny , tak je to zvládnuté perfektně. Ale to nic nemění na tom , že to je depka a už to nikdy vidět nechci. Až moc uvěřitelné. A to gesto na konci. Silná filmařina a R. Ahmed potvrzuje , že je v poslední době docela hojně obsazován po právu. ()

Carlito1

Perfektní film. Ruben je bubeník v metalové kapele, který během své kariéry přijde o sluch. Čeká ho dlouhá cesta poznání kouzla hluchosti a poznání, že být hluchý není handicap. Avšak všechno má háček a Ruben chce žít dál svůj život. Sociálně dramatická pěst do břicha. Všechno od hereckých výkonů až po kameru, střih a zvuk je perfektní. ()

Kikinn_

"But I want you to keep writing continously without stoping until u feel like you can..sit again" .Film který byl z části vyroben pro lidi co neslyší je fakt úžastnej. Je to nejvíc realistický film který jsem kdy viděl. Film se někdy táhne ale vám to nepřipadá protože tam pořád cítíte ty emoce. Lidi by se neměli cítit špatně za to že neslyší ,protože tito lidé můžou objevovat krajinu a pozorovat bez žádných hlasitých zvuků. Což je ukázáno na konci filmu. Je až hustý jak jsem během filmu neměl nutkání vzít mobil a podívat se na něco i přesto jaký pacing film měl. Také film nemá skoro žádnou hudbu až je to udivujíci podle názvu filmu.Určitě doporučuji ale je to dlouhý a táhne se to ale dobře se to táhne ()

motyka52

Dostal jsem něco úplně jiného, než jsem od filmu čekal, ale vůbec se za to nezlobím. Víceméně komorní cesta do hlubin duše neslyšícího byla precizní a nebýt toho, že to v závěru začne malinko klopýtat a být trochu prvoplánové (což v předchozím průběhu filmu absolutně není), tak by to bylo za plnou palbu. I tak ale jeden z nejpřekvapivějších - a vlastně i nejlepších - filmových zážitků letošního roku. A Riz Ahmed je tu přesný, uvěřitelný. ()

Marcecek

Príbeh o undergroundovom metalovom bubeníkovi, čo stratí sluch, taký novodobý Beethoven. Strata sluchu u hudobníka sa dá prirovnať chirurgovi čo stratí ruky, čo môže byť horšie. Nenechte sa mýliť názvom, film nieje o metale, na začiatku zaznejú 2 by som povedal nejaké grindcorové vypaľovačky, a ďalej ide o komornú drámu, v ktorej sa hlavný hrdina, bývalá smažka, a vlastne aj jeho partnerka, aj keď tá sa na viac ako polku filmu vyparí, musia vysporiadať s novými krutými rozdanými životnými kartami, o zmierení sa s problémom a o zmene životných priorít. Film je minimalistický, dokonca aj zvukovo, pretože logicky sa tvorcovia snažia preniesť zvukové vnímanie hlavnej postavy na diváka, čo je originálny nápad a môže pomôcť vžiť sa do jej útrap, takže možno aj polku filmu budete počuť buď modifikovaný, utlmený alebo takmer žiadny zvuk. Riz Ahmed po vedľajšej úlohe vo Venomovi ukazuje, že dokáže solídne zahrať a tiahnuť aj vážnu dramatickú hlavnú rolu. Koniec filmu je symbolom zmierenia sa s nastálou situáciou a to ticho je v tejto uspechanej a uhlučanej dobe na nezaplatenie si asi hovorí hlavný hrdina. Neviem, či je to miešanie jabĺk s hruškami, ale porovnáva to takmer každý, jedná sa predsalen o iný druh drámy, pre mňa je najlepším hudobným filmom za poslednú dobu Whiplash, takže za mňa v tomto prípade, takisto veľmi kvalitného filmu 4*. Doporučujem pre tých čo sa chcú započúvať do ticha. ()

opatstviolov

Jak už tu bylo několikrát zmíněno, i já jsem čekal něco na způsob Whiplashe, ale ono to bylo něco úplně jiného. Nicméně mě, oproti excelntnímu Whiplashi, Sound of Metal moc nezaujal. Dalo se z toho vytěžit mnohem víc. Ale musím uznat, že Riz Ahmed by si Oscara za nejlepšího herce stopro zasloužil. 6/10 ()

Petrval

Film o metalu, přitom o něj vůbec nejde. Jde ztrátu sluchu a vyrovnání se s touto skutečností což je pro hlavního hrdinu(metalového bubeníka) pekelně těžké. O Sound of Metal jsem se dozvěděl až při jeho nominacích (2*Bafta a 2* Oscar) a jsem za to moc rád. Výborné drama s velice kreativně pojatém hraním si se zvukem a tichem.  Film doporučuji. 4* ()

Mr.HahaHihi

Opening song dobrej vál. Jinak hodně dobrý drámo o hluchotě a následném vyrovnávání se s ní. Nejenom Ahmed ale i Cooke, Raci a Almaric, všichni výborný. V dosti momentech to pro mě bylo feel good drama, kdy se mi dral nenápadný úsměv na rty a já fandil hrdinovy, avšak v těch míň feel good momentech, v těch dramatických si umím představit že by to mohlo jít ještě víc na dřeň. ()

Henriet

Nikdy som si nemyslela, že si pozriem hudobný film, plný ticha.  Boli to tie najzaujímavejšie a najoddychovejšie dve hodiny môjho filmového večera, ale vo filme boli aj maličkosti, ktoré ma doslova iritovali.(Joe v znakovej reči niečo hovorí Rubenovi, ale ten sa na neho ani nepozerá) Neboli to obrovské chyby, ale keď som sa vžila do postavy, tak som si hovorila ,,Hej, kámo, prečo neurobíš toto?“ Nejde tu o dej, logiku, či vyriešenie niektorých vecí. Film nejde do detailov čo? Ako? Prečo? Chce len predať niekoľko, zaujímavých myšlienok.  Hlavnú úlohu stvárnil Riz Ahmed a jeho herecký výkon bol naozaj presvedčivý. Je ako stvorený pre túto úlohu. V jeho veľkých očiach sa neustále skrýva, bolesť, strach a hnev. Je vidieť, že neustále, vo svojom vnútri vedie monológy, boje a nevie nájsť pokoj...ach krásny film. ()

Nargaroth odpad!

Zajímalo by mě, zda tvůrci někdy slyšeli onen metal... Příběh se dal zpracovat mnohem ale mnohem lépe.. asi tomu umění vážně přestávám rozumět ()

Nominace na Oscara zveřejněny

Nominace na Oscara zveřejněny