Opilí láskou

• USA Punch-Drunk Love (více)

Barry Egan (Adam Sandler) je nesmělý mladý obchodník, který se po celý svůj dosavadní život trápil. Může za to jeho sedm sester, které ho od narození zesměšňovaly. Barry není schopen se zamilovat a v některých situacích propadá záchvatům vzteku. Pod zdánlivě vyrovnaným zevnějškem se chvějí nervy napjaté k prasknutí. Jednoho dne do Barryho života vstoupí půvabná, ale tajemná Lena (Emily Watson). Požádá ho, aby se postaral o její rozbité auto, a toto náhodné setkání je prvním krokem na romantické cestě za láskou. Film scenáristy a režiséra Paula Thomase Andersona (Magnolia, Hříšné noci) získal v roce 2002 na MFF v Cannes cenu za režii. (Cinemax)

Sorna

Budu upřímná. Myslím si, že tenhle film zaujme takové lidi, kteří se na něj budou dívat, aby pak mohli říct, že se dívali na film "nepopulární", pro náročného diváka (teď na nikoho nenarážím). Mě se to nelíbilo, byl tu náznak originality, který ale během 30 minut vypršel. Označení komedie bych tomu tedy určitě nedala. Nedoporučovala bych, ale pokud jste stateční, tak jen na vlastní nebezpečí. ()

JK.89

Čekal jsem víc. Emily mám rád,ale do romantické komedie,navíc s Adamem Sandlerem, se podle mě prostě nehodí. ()

de-andre

Zajímavé, podivně kouzelné. V jeden moment se usmíváte, vzápětí nechápete, ale co také čekat od P. T. Andersona. Film, ke kterému se časem rád vrátím. ()

IronSide

Komedie Adama Sandlera mám rád, protože jsou takové oddychové, když jste unavení, nechcete nad ničím zrovna moc přemýšlet, ale chcete se zasmát. Toto ovšem komedie není, tedy alespoň nic vtipného mi na tomto filmu nepřišlo. Romantické drama to ale je. Typ těchto filmů mě obyčejně neláká a shlédl jsem ho spíše na základě toho, že tam hraje Sandler. Po prvních 30 minutách jsem film vypnul a šel jsem to trochu rozchodit, protože jsem u něj trpěl. Napadlo mě, že je to absolutní blbost. Poté jsem se vrátil a rozhodl se shlédnout film dokonce, abych ho mohl posoudit jako celek a ne podle prvních 30 minut. Bohužel dalších 30 minut bylo téměř stejných, avšak můj pohled na film se nepatrně změnil, a to k lepšímu. Sandler zde podává skvělý herecký výkon. Hudba zde dělá mnoho, protože navozuje tu správnou depresivní atmosféru, z čehož už mi chvilkama hrabalo, ale bez ní by film takovou atmosféru navodil jen těžce a byl by spíše tou komedií, což účelem nebylo. Závěr mě hodně překvapil, a to především tím, že byl úplně jiný, než to co mu předcházelo. Sandler se zde konečně vzchopí, postaví se vyděračům, přizná se Leně a vyzná jí lásku. Skvělý závěr a provedení akčních scén a hodnocení nemůže být jiné než 4*. ()

flouny8 odpad!

Anderson nikdy nic kloudnýho neudělala, ale při psaní tohohle mu definitivně hráblo. Jedna z největších hovadin, co sem kdy viděl. Pro pochopení o co zhruba jde, doporučuju přečíst komentář asociála jménem POMO.. ()

TheReflektor

Překvapivě nádherný Andersonův čistokrevně romantický snímek. Sandlerův človíček má jasně definované motivace a kořeny, jeho neurózy a problémy jsou probrány do detailů, sedm sester není záviděníhodná situace. PTA měl taky šťastnou ruku v obsazení hlavní postavy - Sandler se s člověkem, co zná skutečný život jen z televize, vypořádal mimořádně - otázkou však zůstává, nakolik je Barry skutečně hraný a do jaké míry Anderson jen nasnímal Sandlerovy životní kreace. Hra se světlem, provázející celý film, je okouzlující. ()

KraLuban

Miluju filmy se Sandlerem...vím, je to vždycky hodně podobné, ale má to prostě takový laskavý náboj. Tohle ale byla taková s*ačka, že jsem to musel po 30 minutách vypnout. Jedna * za Sandlera. ()

hanca.uh

Docela bizarně zvláštní film, zkoukla jsem jej v tv až teď a myslím, že kdybych se na něj dívala v době jeho uvedení před 21 lety, tak bych to prostě nedala:-). Adam-Barry měl hodně svých různých "poruch", ale bavil mě. A ta hudba - kurňa co to bylo? Ale vlastně ten rachot tento jinak šílený film docela přebíjel, doslova:-)). ()

motyka52

Punch drunk love se zajímavě rozjede, dlouhou dobu se úspěšně tváří velmi nápaditě .... aby pak po konci v divákovi zůstal pocit, že to vlastně byla jen taková banalitka. Chytrá, odvážná, místy potměšile vtipná, nicméně pořád jen banalitka v níž neustále hraje hudba. Ale těch 80 (!) minut nelituju a Sandler ty vážnější polohy opravdu umí. ()

cendaman

Opravdu originální romantický film ve kterém dává Sandler zapomenout na všechny jeho větší či menší střeštěnosti a Anderson potvrzuje svoji extratřídu.Jen tak dál!!! ()

Ferguson

Tohle mě obzvláště potěšilo. Jsem rád, že i v dnešní době (nové tisíciletí) se mezi všeobecné známými filmy (normální distribuce) objeví velice originální kousek. Tato (ne)romantická "komedie" nemůže nikoho nudit, už jen proto, že je prostě jiná. Divák čeká co se z toho vyklube a najednou zjistí, že se nic klubat nemusí, protože to v tak šikovně natočeném filmu s normálním nevyspekulovaných scénářem není potřeba ()

Paul T. Anderson založí sektu

Paul T. Anderson založí sektu

09.12.2009

Jeden z nejosobitějších současných filmařů si na téma manipulace víru hledajících lidí náboženskými vůdci posvítil už ve svém majstrštyku Až na krev. V jeho novém filmu s pracovním názvem Master… (více)