VOD (1)

Epizody(12)

Špičkový izraelský agent se vrací z odpočinku, aby dopadl palestinského bojovníka, o kterém byl přesvědčen, že ho zabil. Roztočí se tím kolotoč chaotických událostí. (Netflix)

klukluka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další seroš, s nímž jsem po dobu sledování prakticky splynul. Žasnu nad tím, že i v těchto končinách vznikají moderní dramatická díla bez patosu, navíc schopná vhledu do myšlení a pohnutek postav z obou znesvářených stran. Na první sérii mi vadil v podstatě jen způsob zapojení do děje Doronova syna Ida. Jeho schopnost být nepozorovaně u všeho důležitého, co se odehrávalo v domě hlavního hrdiny, se pro mě postupně stala lehce směšnou a ve výsledku rušivou. Jinak našlápnuté první sérii to ubíralo na tempu. ()

DAPDO

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První série o agentovi, který se vrací z civilu do služby, aby dostal vůdce palestinských teroristů, o kterým si všichni myslí, že je po smrti. Je to vlastně takový kočkování mezi Izraelem a Palestinou, vyjednávání, dost akce, bavilo mě to. A rozhodně není na škodu, že díly mají jen něco málo přes 30 minut, aspoň odpadla taková ta omáčka kolem soukromí a vztahů hlavních hrdinů, které je v jiných seriálech víc než dost, i když i tady se tomu úplně nevyhnuli. 75%. ()

petikacka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

FAUDA se stala mým životem po nějakou dobu. Nikdy by mě nenapadlo, že když jsem kdysi za hlubokého socíku, pořád slýchávala (jako dítě) o napětí na západním břehu Jordánu a potažmo na blízkém východu a o problémech Palestiny s Izraelem a pásma Gazy, že jednou budu sledovat seroš o konkrétních případech. Je to vlastně smutmotristní, že to tak pořád je i když asi v daleko menší míře než kdysi. Musím vysoce ohodnotit neskutečné herecké charisma a chemii mezi herci, které seroš posouvají o několik levlů výše než většina amíckých blockbástrů! Tohle může lidem dát a vysvětlit daleko víc než stokrát psaný novinový článek, který je dnes spíš o "titulku" než o o obsahu. Za mě 100% ()

warrenur

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pozerajuc to az teraz v 2021-om, kedy som uz mnohe z teroristickej temy videl sfilmovane ma toto izraelske spracovanie nechalo chladnym. Postupy mnohokrat videne a zucastnene postavy sa sem-tam, avsak vo fazach, kedy na tom zalezi, chovaju dost nepatricne a nelogicky. O niektorych scenaristickych premetoch ani nehovorim. Takto nejak by vyzerala aj americka tuctovka s rozpoctom ako v CSI. Slabsi priemer. Na dlhe zimne vecery mozno, ale inak neodporucam. Pozitivne prekvapenia sa nekonali. ()

NinonL

První série velmi slušná, ačkoli jsem se občas trochu ztrácela v tom, kdo je Palestinec a kdo Žid. U žen to bylo trochu jednodušší, ale ne úplně, protože i některé Palestinky chodily bez pokrývek hlavy. Krvavého násilí v seriálu není extrémně moc, člověk začíná trochu chápat i některé atentáty, které se tam dějí. ()