poster

Scare Campaign

Horor

Austrálie, 2016, 80 min

Kamera:

John Brawley
 • Marceloo
  *****

  Scare Campaign je populárna televízna show, v ktorej tvorcovia strašia nič netušiace obete. Ich televízny program však začína upadať, pretože na internete vznikla skupina s podobným zameraním, ktorá má milióny fanúšikov. Scare Campaign tak dostane poslednú šancu, ktorú sa režisér rozhodne využiť. Posledná epizóda má byť natočená v opustenej psychiatrickej liečebni a má pomôcť udržať túto show nažive. Plánovaný priebeh sa však mení vo chvíli, kedy sa scenár vymkne spod kontroly a finálna epizóda Scare Campaign bude naozaj hororom, na ktorý nikto nikdy nezabudne. - Zatial môj tohtoročný hororový favorit. V posledných rokoch som s horormi z Austrálie okrem jedného zaváhania nadmieru spokojný. Páči sa mi ich prízvuk a aussie dievčatá sú proste nehorázne krásne a pritom prirodzené. Mal by som však písať o hororovej zložke a u tohto hororu je naozaj vela vecí, ktoré musím pochváliť. V prvom rade scenár, ktorý je u moderných hororov velkým problémom, pretože diváci majú jednoducho pocit, že už všetko videli. Pravdou je, že ani v Scare Campaign sa neobjavuje nič prevratné, lenže tolko zvratov a prekvapení v tak krátkom čase som už velmi dlho u hororu nespozoroval. Dej ma proste dostal a to, čo zo začiatku vyzeralo ako pomalá a velmi predvídatelná hororová jazda, sa zmenilo na množstvo neočakávaných zvratov. Na čele pozitív stojí velmi vydarené gore a galóny krvi. Velmi sa mi páčilo velké množstvo použitých zbraní a rôznych druhov vrážd. Technická stránka bola spracovaná velmi kvalitne a bolo použité velké množstvo funkčných zvukových efektov. Práca s kamerami bola efektívna a rovnako ako u zbraní snímali z mnohých uhlov a bolo použitých mnoho typov kamier, ktoré dej kvalitne zobrazovali. V neposlednom rade kvôli faktu, že milujem hororové masky, musím pochváliť všetky masky, ktoré sa tu objavili, či už sa jedná o prácu s make upom, alebo o masky na tvár. Keď som videl herecké obsadenie, vedel som, že tento faktor bude na vysokej úrovni, pretože v Scare Campaign sa objavilo niekolko hororových talentov. Záporák John Brumpton je po Johnovi Jarrattovi druhým najlepším záporákom z Austrálie, Olivia DeJonge podala famózny výkon v The Visit a Meegan Warner jej úloha očividne úplne vyhovovala. Všetko sa to zmestilo do neuveritelných 75 minút plných kvalitnej hororovej akcie, takže keď budem mať niekedy menej času a nebude čo pozerať, je tento horor jednoznačnou volbou. A jednoznačné poučenie na záver. Keď dostatočne nemakáš, konkurencia ťa zničí. + herečka z The Veil + herečka z The Visit + herečka z Wolf Creek + herec z Storm Warning a The Loved Ones(23.7.2016)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Nenápadný a neobvyklý slasher z Austrálie, který stojí za zhlédnutí. Scare Campaign je populární Prank TV show, která straší své oběti, ovšem jednou na tom nehezky doplatí. Film má v průběhu celkem svěží zvraty, zaujme solidním gore a díky sladké stopáží 80 minut frčí vcelku rychle, byť zpočátku mi film přišel nudnější. Story 5/10, Atmosféra 5/10, Gore 7/10, Vizuál 6/10, Akce 7/10, Napětí 6/10,Humor 3/10. Zábavnost 6/10, Lekačky 0/10. 65%(24.7.2016)

 • Psychor
  ***

  Jakožto zdejší hororový expert někdy až příliš doplácím na svou hororovou genialitu. Nepochybuji o tom, že obyčejný hororový divák bude snímek Scare Campaign sledovat s otevřenou pusou, jelikož se jedná o inteligentní horor s orginálním a nápaditým scénářem, který o třídu převyšuje rámec běžné hororové produkce. Jenže pro mě byl daný horor naprosto čitelný. Příchod každého z mnoha jednotlivých twistů jsem vzhledem ke svému důvtipu a zkušenostem zkrátka již dlouho dopředu očekával, čímž byl můj divácký prožitek ochuzen o moment překvapení. Z této příčiny raději upřednostňuji horory, které se snaží především o budování mrazivé atmosféry, při kterých nemám oproti klasickému divákovi žádnou "nevýhodu". Hororový expert i hororový fanoušek totiž mohou vnímat strach s podobnou intenzitou, jelikož se jedná o základní lidskou emoci. Kdybych byl pouze všedním hororovým divákem, bylo by mé hodnocení hororu Scare Campaign o poznání vyšší, avšak jako hororový mistr, jenž znal scénář dříve než samotný scénárista, nemohu zkrátka udělit více než tři hvězdy.(30.9.2016)

 • Kudly4
  ****

  Veliké překvapení. Ze začátku se zdá, že Scare Campaign bude spíše o lekačkách, ale ani náhodou. V druhé polovině se to rozjede v brutální, krvavou jízdu ... jó přesně takhle to mám ráád. Potěší 80. minutová stopáž, jeden z herců vypadá jak Mark Wahlberg a kromě teda toho parádního Gore, jsou tu i perfektní zvraty. Paráda ! Australané opět nezklamali. Doporučuji.(12.9.2018)

 • malylada
  ***

  Filmaři natáčejí reality show, ve které sehrávají habaďury skrytými kamerami na předem vytypovanou osobu. Nečekaně se projekt v průběhu zvrtne, když se na scénu dostává podobný štáb. Slasher se rozjíždí velmi vlažně, nikterak originální není, ale nedá se upřít snaha tvůrců, neustále vymýšlet sympatické zvraty a kličky, které překvapivě fungují. Určitě se to dalo pojmout i jiným způsobem a závěrečný efekt mohl vyznít lépe. Naštěstí se pořád něco děje, někdo někoho porcuje a gore scény jsou top. Rozhodně s touto tématikou povedenější kousek.......6/10(5.3.2017)