Scare Campaign

Horor

Austrálie, 2016, 80 min

John Brawley

Scare Campaign je populárna televízna show, v ktorej tvorcovia strašia nič netušiace obete. Ich televízny program však začína upadať, pretože na internete vznikla skupina s podobným zameraním, ktorá má milióny fanúšikov. Scare Campaign tak dostane poslednú šancu, ktorú sa režisér rozhodne využiť. Posledná epizóda má byť natočená v opustenej psychiatrickej liečebni a má pomôcť udržať túto show nažive. Plánovaný priebeh sa však mení vo chvíli, kedy sa scenár vymkne spod kontroly a finálna epizóda Scare Campaign bude naozaj hororom, na ktorý nikto nikdy nezabudne. - Zatial môj tohtoročný hororový favorit. V posledných rokoch som s horormi z Austrálie okrem jedného zaváhania nadmieru spokojný. Páči sa mi ich prízvuk a aussie dievčatá sú proste nehorázne krásne a pritom prirodzené. Mal by som však písať o hororovej zložke a u tohto hororu je naozaj vela vecí, ktoré musím pochváliť. V prvom rade scenár, ktorý je u moderných hororov velkým problémom, pretože diváci majú jednoducho pocit, že už všetko videli. Pravdou je, že ani v Scare Campaign sa neobjavuje nič prevratné, lenže tolko zvratov a prekvapení v tak krátkom čase som už velmi dlho u hororu nespozoroval. Dej ma proste dostal a to, čo zo začiatku vyzeralo ako pomalá a velmi predvídatelná hororová jazda, sa zmenilo na množstvo neočakávaných zvratov. Na čele pozitív stojí velmi vydarené gore a galóny krvi. Velmi sa mi páčilo velké množstvo použitých zbraní a rôznych druhov vrážd. Technická stránka bola spracovaná velmi kvalitne a bolo použité velké množstvo funkčných zvukových efektov. Práca s kamerami bola efektívna a rovnako ako u zbraní snímali z mnohých uhlov a bolo použitých mnoho typov kamier, ktoré dej kvalitne zobrazovali. V neposlednom rade kvôli faktu, že milujem hororové masky, musím pochváliť všetky masky, ktoré sa tu objavili, či už sa jedná o prácu s make upom, alebo o masky na tvár. Keď som videl herecké obsadenie, vedel som, že tento faktor bude na vysokej úrovni, pretože v Scare Campaign sa objavilo niekolko hororových talentov. Záporák John Brumpton je po Johnovi Jarrattovi druhým najlepším záporákom z Austrálie, Olivia DeJonge podala famózny výkon v The Visit a Meegan Warner jej úloha očividne úplne vyhovovala. Všetko sa to zmestilo do neuveritelných 75 minút plných kvalitnej hororovej akcie, takže keď budem mať niekedy menej času a nebude čo pozerať, je tento horor jednoznačnou volbou. A jednoznačné poučenie na záver. Keď dostatočne nemakáš, konkurencia ťa zničí. + herečka z The Veil + herečka z The Visit + herečka z Wolf Creek + herec z Storm Warning a The Loved Ones(23.7.2016)

Nenápadný a neobvyklý slasher z Austrálie, který stojí za zhlédnutí. Scare Campaign je populární Prank TV show, která straší své oběti, ovšem jednou na tom nehezky doplatí. Film má v průběhu celkem svěží zvraty, zaujme solidním gore a díky sladké stopáží 80 minut frčí vcelku rychle, byť zpočátku mi film přišel nudnější. Story 5/10, Atmosféra 5/10, Gore 7/10, Vizuál 6/10, Akce 7/10, Napětí 6/10,Humor 3/10. Zábavnost 6/10, Lekačky 0/10. 65%(24.7.2016)

Jakožto zdejší hororový expert někdy až příliš doplácím na svou hororovou genialitu. Nepochybuji o tom, že obyčejný hororový divák bude snímek Scare Campaign sledovat s otevřenou pusou, jelikož se jedná o inteligentní horor s orginálním a nápaditým scénářem, který o třídu převyšuje rámec běžné hororové produkce. Jenže pro mě byl daný horor naprosto čitelný. Příchod každého z mnoha jednotlivých twistů jsem vzhledem ke svému důvtipu a zkušenostem zkrátka již dlouho dopředu očekával, čímž byl můj divácký prožitek ochuzen o moment překvapení. Z této příčiny raději upřednostňuji horory, které se snaží především o budování mrazivé atmosféry, při kterých nemám oproti klasickému divákovi žádnou "nevýhodu". Hororový expert i hororový fanoušek totiž mohou vnímat strach s podobnou intenzitou, jelikož se jedná o základní lidskou emoci. Kdybych byl pouze všedním hororovým divákem, bylo by mé hodnocení hororu Scare Campaign o poznání vyšší, avšak jako hororový mistr, jenž znal scénář dříve než samotný scénárista, nemohu zkrátka udělit více než tři hvězdy.(30.9.2016)

Veliké překvapení. Ze začátku se zdá, že Scare Campaign bude spíše o lekačkách, ale ani náhodou. V druhé polovině se to rozjede v brutální, krvavou jízdu ... jó přesně takhle to mám ráád. Potěší 80. minutová stopáž, jeden z herců vypadá jak Mark Wahlberg a kromě teda toho parádního Gore, jsou tu i perfektní zvraty. Paráda ! Australané opět nezklamali. Doporučuji.(12.9.2018)

Filmaři natáčejí reality show, ve které sehrávají habaďury skrytými kamerami na předem vytypovanou osobu. Nečekaně se projekt v průběhu zvrtne, když se na scénu dostává podobný štáb. Slasher se rozjíždí velmi vlažně, nikterak originální není, ale nedá se upřít snaha tvůrců, neustále vymýšlet sympatické zvraty a kličky, které překvapivě fungují. Určitě se to dalo pojmout i jiným způsobem a závěrečný efekt mohl vyznít lépe. Naštěstí se pořád něco děje, někdo někoho porcuje a gore scény jsou top. Rozhodně s touto tématikou povedenější kousek.......6/10(5.3.2017)