Scare Campaign

Horor

Austrálie, 2016, 80 min

John Brawley

Jakožto zdejší hororový expert někdy až příliš doplácím na svou hororovou genialitu. Nepochybuji o tom, že obyčejný hororový divák bude snímek Scare Campaign sledovat s otevřenou pusou, jelikož se jedná o inteligentní horor s orginálním a nápaditým scénářem, který o třídu převyšuje rámec běžné hororové produkce. Jenže pro mě byl daný horor naprosto čitelný. Příchod každého z mnoha jednotlivých twistů jsem vzhledem ke svému důvtipu a zkušenostem zkrátka již dlouho dopředu očekával, čímž byl můj divácký prožitek ochuzen o moment překvapení. Z této příčiny raději upřednostňuji horory, které se snaží především o budování mrazivé atmosféry, při kterých nemám oproti klasickému divákovi žádnou "nevýhodu". Hororový expert i hororový fanoušek totiž mohou vnímat strach s podobnou intenzitou, jelikož se jedná o základní lidskou emoci. Kdybych byl pouze všedním hororovým divákem, bylo by mé hodnocení hororu Scare Campaign o poznání vyšší, avšak jako hororový mistr, jenž znal scénář dříve než samotný scénárista, nemohu zkrátka udělit více než tři hvězdy.(30.9.2016)

LOL, no, presne tak. Je to naozaj taký ten zlatý priemer, krásna, stredná cesta, na ktorej sa človek zvyknutý na trochu krvi a ľudských vnútorností dokáže celkom aj zasmiať. Musím sa priznať, že cirka v štyridsiatej minúte filmu som zostala mierne zaskočená zvratom, ale tomu momentu predchádzala celkom slušne nudná pol hodinka a následne film úplne zabudol, čo znamená „nepredvídateľnosť deju“. Ale koniec koncov je to film, ktorý sa aj napriek nedostatkom dá naplno užiť a vychutnať. Priebeh filmu nekazí žiadna odutá a až príliš uvrešťaná puča, dokonca veľké množstvo postáv vďaka maskám vytvára v druhej polovici také jemné tajomno, a je vidieť naozajstnú snahu vytvoriť niečo, čo divák nevidí tak často. Bolo to pekné.(11.11.2016)

Další Australská jednohubka s vyčpělým námětem, ale snaživou režií a solidní dávkou napětí i vražd. Nic vesměs originálního, ale film se snaží vyrukovat se dvěma velkými zvraty a finální pointou s ještě větším zvratem. První zvrat je nečekaný, zbytek si odříkáte jako básničku hned po první změně děje, což film bohužel chtě nechtě srazí dolů. Ale na večer s popcornem je o zábavné krvavé béčko postaráno. Austrálie dál jede. 65%.(26.8.2018)

Tak tohle bylo obrovský australský překvapení. Hned od začátku to mělo spád, nic se extra neokecávalo, hned se šlo na věc. Povedená show, která nutně potřebuje novej náboj a zvrtne se to v absolutní mordor. Můžu s klidem říct, že jsem čekal, kdo za tím vším stojí, což nám i konec potvrdil, ale i tak tam bylo dost zvratů, který překvapily a to dost mile. Gore bylo výborný, žádná amatéřina, až ten konec lehce polevil a můžeme si jen domyslet, co se asi stalo, ale já vřele doporučuju.(26.11.2017)

Scare Campaign je populárna televízna show, v ktorej tvorcovia strašia nič netušiace obete. Ich televízny program však začína upadať, pretože na internete vznikla skupina s podobným zameraním, ktorá má milióny fanúšikov. Scare Campaign tak dostane poslednú šancu, ktorú sa režisér rozhodne využiť. Posledná epizóda má byť natočená v opustenej psychiatrickej liečebni a má pomôcť udržať túto show nažive. Plánovaný priebeh sa však mení vo chvíli, kedy sa scenár vymkne spod kontroly a finálna epizóda Scare Campaign bude naozaj hororom, na ktorý nikto nikdy nezabudne. - Zatial môj tohtoročný hororový favorit. V posledných rokoch som s horormi z Austrálie okrem jedného zaváhania nadmieru spokojný. Páči sa mi ich prízvuk a aussie dievčatá sú proste nehorázne krásne a pritom prirodzené. Mal by som však písať o hororovej zložke a u tohto hororu je naozaj vela vecí, ktoré musím pochváliť. V prvom rade scenár, ktorý je u moderných hororov velkým problémom, pretože diváci majú jednoducho pocit, že už všetko videli. Pravdou je, že ani v Scare Campaign sa neobjavuje nič prevratné, lenže tolko zvratov a prekvapení v tak krátkom čase som už velmi dlho u hororu nespozoroval. Dej ma proste dostal a to, čo zo začiatku vyzeralo ako pomalá a velmi predvídatelná hororová jazda, sa zmenilo na množstvo neočakávaných zvratov. Na čele pozitív stojí velmi vydarené gore a galóny krvi. Velmi sa mi páčilo velké množstvo použitých zbraní a rôznych druhov vrážd. Technická stránka bola spracovaná velmi kvalitne a bolo použité velké množstvo funkčných zvukových efektov. Práca s kamerami bola efektívna a rovnako ako u zbraní snímali z mnohých uhlov a bolo použitých mnoho typov kamier, ktoré dej kvalitne zobrazovali. V neposlednom rade kvôli faktu, že milujem hororové masky, musím pochváliť všetky masky, ktoré sa tu objavili, či už sa jedná o prácu s make upom, alebo o masky na tvár. Keď som videl herecké obsadenie, vedel som, že tento faktor bude na vysokej úrovni, pretože v Scare Campaign sa objavilo niekolko hororových talentov. Záporák John Brumpton je po Johnovi Jarrattovi druhým najlepším záporákom z Austrálie, Olivia DeJonge podala famózny výkon v The Visit a Meegan Warner jej úloha očividne úplne vyhovovala. Všetko sa to zmestilo do neuveritelných 75 minút plných kvalitnej hororovej akcie, takže keď budem mať niekedy menej času a nebude čo pozerať, je tento horor jednoznačnou volbou. A jednoznačné poučenie na záver. Keď dostatočne nemakáš, konkurencia ťa zničí. + herečka z The Veil + herečka z The Visit + herečka z Wolf Creek + herec z Storm Warning a The Loved Ones(23.7.2016)