Scare Campaign

Horor

Austrálie, 2016, 80 min

John Brawley

Konečně slasher, který stojí za to. Už samotné ne úplně tradiční téma zaujme a sledovat, jak televizáci pracují v prostředí skryté kamery, bylo fajn. Když pak přišlo na řežbu, tak se objevilo i kvalitní gore, díky příjemné stopáži děj frčel velmi solidním tempem a fajn byly i postavy, které nepropadaly hysterickým záchvatům. Co se zvratů týče, tak ty byly neočekávané tak napůl, protože jsem si pořád nebyl jist tím, kdy začíná a končí skrytá kamera. Ale o to to bylo celé zábavnější. Cairnesové od minula zase trochu povyrostli, takže se těším na to, s čím přijdou příště. 80%(9.3.2018)

Další Australská jednohubka s vyčpělým námětem, ale snaživou režií a solidní dávkou napětí i vražd. Nic vesměs originálního, ale film se snaží vyrukovat se dvěma velkými zvraty a finální pointou s ještě větším zvratem. První zvrat je nečekaný, zbytek si odříkáte jako básničku hned po první změně děje, což film bohužel chtě nechtě srazí dolů. Ale na večer s popcornem je o zábavné krvavé béčko postaráno. Austrálie dál jede. 65%.(26.8.2018)

Hidden camera prank show na druhou, odmocněná zájmovou skupinou Masked Freaks. Interesantní australská slasher rovnice s na žánr nečekaně nápaditým scénářem a hmatatelným nadšením ze strany štábu, především u šťavnatých gore efektů a povedených masek ve stylu klaunů, strašáků, Predátora, králíka z Donnieho Darka a bůhví čeho ještě. Odpustil bych rezervy v hereckých výkonech a technické kvalitě, kdyby se v rámci youtuberské zábavy našlo na konci místo v peci pro Hoggyho s Kovym a hned po nich by šel z důvodu objemu separé FattyPillow. Rekord ve sledovanosti by byl jistý, ale já se ptám, bylo by pak u videí více palců nahoře, nebo dole?(17.2.2017)

" Scare Campaign " má sympatickou stopáž a k tomu ještě docela svižný tempo, takže tu není moc prostoru pro nudu. Povedený jsou v tomhle kousku samozdřejmě i masky a našlo by se i pár solidních gore scén. Co mi ale zkazilo celkovej dojem je to kličkovaní v podobě " nečekaných " zvratů. Ty totiž nejsou tak nečekaný a pozornýmu divákovi brzo doklapne co bude dál. Přesto si myslím, že jde o solidní, krvavej a hlavně svižnej snímek kterýmu s klidným srdcem můžu dát 3 hvězdy.(10.3.2018)

SPOILERY Škoda toho debilního konce, protože jakmile se tam objeví ti zamaskovanci, už není o co hrát, jak to se všemi skončí je jasné a i když jsem pořád doufal, že na konci ještě přijde nějaký zvrat (třeba že si členové štábu udělali vlastní scénář a pomstili se režisérovi), tak bohužel nepřišel a tím pádem je to celé odhadnutelné, včetně těch zvratů, co se tam stanou. Napínavé je to ale od začátku do samotného konce, atmosféru to má silnou, postavám se dá fandit a většinou se chovají i celkem inteligentně, takže tohle všechno musím ocenit, protože tyhle pro horor důležité prvky jich dneska mnoho nemá. Gore moc nebylo, ale já ho beru spíš jako doplněk, ne jako nutnost. Evidentně bych se měl teďka začít věnovat hororům z Austrálie, protože za poslední měsíce většina těch nejlepších byla právě odsud. Objektivně je to jen za silné 3*, finále mě fakt naštvalo a kvůli němu bych se na to znova nepodíval, ale ta čtvrtá hvězda je hlavně kvůli chytré myšlence, kterou ani egoista Psychor nejspíš neobjevil a ve svém onanistickém komentáři nezmínil. Přitom zrovna on - soudě dle jeho vkusu, pokud není troll - by ji měl ocenit, jelikož je to celé o stále větším úpadku hororového žánru, který je čím dál tím víc založen na nulovém ději a samém násilí, než na chytrém příběhu a zajímavých zvratech. A kdyby k tomu tvůrci ještě nějak přidali i tupé lekačky, byla by ta myšlenka dovedena do dokonalosti. Slabé 4*(21.6.2020)