Singwa hamkke

• Jižní Korea 신과 함께 (více)

Korejský hasič Kim Ja Hong (Tae-hyeon Cha) umírá při likvidaci požáru a vzápětí se dostává do zásvětí, kde musí projít sedmi zkouškami ryzí osobnosti, aby dosáhl reinkarnace, a zachránil tak svou duši. V cestě mu ale stojí nejedna nástraha včetně sedmi bohů neřestí jako například Zrady, Lži a Lhostejnosti. Dokáže při své pouti prokázat, že byl dobrým člověkem, nebo propadne Peklu? (C0r0ner)

mimozakon

...alebo ako sa sudia duse v Korei...prekvapive... necakal som ze ma to bude bavit.. predsa len teologicke reci mi moc nesedia.. toto bol ale fakt pekny film, ktory dokazal chytit a graficky tiez stal za zhliadnutie. (4 reinkarnacie z 5) ()

Alex126

Pokud máte rádi japonské fantasy s primitivní zápletkou trvající téměř 2,5 hodiny času, budete nadšení. Film má své dobré momenty, nicméně nepřináší nic nového ani nijak originálního. Nabízí časem pěkné a časem smutné CGI, stejně jako časem slušené a časem smutné herecké výkony. Za 2,5h jsem se dočkal nekonzistentního výsledku, takže hodnotím průměrem. ()

Soupalka

Tak tohle jsem opravdu nedala, obzvlášť druhou polovinu. Film mi přišel,  že se poměrně rychle překlopil do skupinové diplomové práce počítačových grafiků, kteří nestíhají termín ani se spolu domluvit a zkusili to na závěr srovnat emočním průjmem. Jedna hvězda za několik dobrých a neotřelých nápadů. ()

Grázl83

Pěkný vizuál, dějově to však bylo místy hloupé a hlavně prvních cca 40minut nudné. Zároveň velmi dlouhé. Pokračování už určitě nedám. ()

Marakoss

Není geniální, ale vzbudí emoce, na které si holywood v životě nesáhne. Jak já bych se chtěl umět teleportovat :) Něco přes 7/10 ()

UncleMorty

Není to špatné, ale není to zase nějaké bůhví jak úžasné. Filmu by bohatě stačilo 90 minut na odvyprávění celého příběhu - byť vlastně sledujeme tři příběhy naráz, ale přes dvě hodiny jsou prostě už moc a film pak přijde zbytečně uvlečený. Akčních scén tu moc není (a určitě by cely publikum uvitalo vic), ale v podstatě sledujeme pořád drama. ()

dwarwen

na 100% to není, ale těch 5 hvězd tomu klidně dám. Komiks pravda neznám, tak nevím, co je vypůjčené. Film je ale úžasný po vizuální stránce a docela i nápaditý. V první řadě je ale hodně emotivní, hlavně ke konci. dohromady to tvoří mix, který funguje velmi dobře. ()

mmirri

Pěkně se mnou rezonoval, dostal se pod kůži, potěšil... Asi bych opakovala, co už pěkně napsal ScarPoul. ()

Accuphose

Úžasnej nápad, kterej by byl skvěle využitej, kdyby se ho ujal někdo schopnej, odpustil by si korejskej patetismus a snahu o sebeparodii, a očesal to následně o vatu a šmíru až na kost. Pak by se z toho stala procházka peklem, kterou nám nastínil Lars von Trier, když Jack dostavěl dům. Ten konec je trochu dojemnej, ale zvedne to akorát na hranu propasti, víc ne... ()

goauld

Asijský styl vyprávění (jakýkoliv) je poněkud odlišný o evropského a na hony vzdálený tomu americkému, proto občas může divák mít pocit, že vše je tak nějak "posunuto" o jednu příčku nad běžným očekávaným stavem. Například zde třebas mezi vojáky neexistuje šikana, ba naopak je zde úzké přátelství dokonce i mezi vojíny a vyššími šaržemi. A vůbec... monstra zde vyskytujíc v tomto fantasy snímku sice vypadají dost odpudivě, nicméně se zde v podstatě vůbec neprojevují (natož aby ukázali svoji "ničivou" moc, či někoho třeba zabili). Možná je to kvuli nastavenému ratingu 12+ což ukazuje, že snímek je vhodný pro celou rodinu. V podstatě je to pravda, bo dítka potěší visuální stránka CGI efektů (která se opravdu velmi povedla), maminky se dočkají svých emocí (ano - dokonce ač nejsem zrovna něžné pohlaví, tak i mě sem tam jedna slza ukápla ;-)), tatínkové naopak mohou vesele odpočívat s pocitem, že jeho rodinka je náležitě zabrána do děje a tudíž nedělají zbytečný rozruch v domácnosti :-) Nicméně opět je zde zbytečně natahován děj... Mohlo to opravdu být o těch 30min kratší ;-) a hlavní protagonista KIM byl velmi nesympatický (dokonce i na asiata, co už je co říct ;-)). Každopádně dílko určitě stojí za shlédnutí, bo se divák skutečně nudit nebude ;-) ()

kubawong

Tomuto snímku prostě těch pět hvězd dát musím, výborné, sympatické obsazení, pěkný, jednoduchý příběh, krásné i po vizuální stránce, ke konci strašný doják... Ze začátku se to tváří docela jako pohádka, ale postupem času film nabírá obrátky a je i celkem temný, a to mě na tom ještě více zaujalo. Jenom těch 140 minut bych trochu utnul, ale já se i tak strašně bavil a nemůžu se dočkat, až kouknu na druhý díl. 8.5/10 ()