Singwa hamkke

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Fantasy / Akční

Jižní Korea, 2017, 139 min

Dokonalý mix napětí, smíchu, slz, parádních triků, charismatických mužů a krásné muziky jsem si naservírovala minulou neděli odpoledne. A nelitovala jsem. Po Blackovi další Smrťáci, z kterých jsem nemohla spustit oči a bavili mě. No a paragon? Toho nemohl hrát nikdo jiný. Cha Tae-hyun byl bezkonkurenční. Ta role byla napsaná snad přímo pro něho. Jednu hvězdu si nechám jako rezervu, kdyby dvojka byla lepší jedničky. :^)(2.3.2018)

Asijský styl vyprávění (jakýkoliv) je poněkud odlišný o evropského a na hony vzdálený tomu americkému, proto občas může divák mít pocit, že vše je tak nějak "posunuto" o jednu příčku nad běžným očekávaným stavem. Například zde třebas mezi vojáky neexistuje šikana, ba naopak je zde úzké přátelství dokonce i mezi vojíny a vyššími šaržemi. A vůbec... monstra zde vyskytujíc v tomto fantasy snímku sice vypadají dost odpudivě, nicméně se zde v podstatě vůbec neprojevují (natož aby ukázali svoji "ničivou" moc, či někoho třeba zabili). Možná je to kvuli nastavenému ratingu 12+ což ukazuje, že snímek je vhodný pro celou rodinu. V podstatě je to pravda, bo dítka potěší visuální stránka CGI efektů (která se opravdu velmi povedla), maminky se dočkají svých emocí (ano - dokonce ač nejsem zrovna něžné pohlaví, tak i mě sem tam jedna slza ukápla ;-)), tatínkové naopak mohou vesele odpočívat s pocitem, že jeho rodinka je náležitě zabrána do děje a tudíž nedělají zbytečný rozruch v domácnosti :-) Nicméně opět je zde zbytečně natahován děj... Mohlo to opravdu být o těch 30min kratší ;-) a hlavní protagonista KIM byl velmi nesympatický (dokonce i na asiata, co už je co říct ;-)). Každopádně dílko určitě stojí za shlédnutí, bo se divák skutečně nudit nebude ;-)(4.3.2018)

Film, ktorý sa nám snaží ukázať jak to asi môže vyzerať po smrti. Tentokrát tvorcovia čerpali z budhistických predstáv podľa ktorých musí človek najprv prejsť siedmimi súdmi (v ktorých sa posudzuje, či počas života nespáchal niečo ako sedem smrteľných hriechov) v ktorých ho obhajujú traja anjeli, predtým ako môže absolvovať reinkarnáciu. Táto mytológia ma sama o sebe príliš nezaujala a vôbec sa s ňou nestotožňujem. A to je problém, lebo hlavný hrdina, ktorého súdia nemastný neslaný dobrák od kosti. Ani nie je príliš napínavé, či jednotlivými súdmi úspešne prejde, lebo ich vyústenie sa často opakuje. Hrdina sa síce previní jednotlivými hriechmi, ale zakaždým z nesebeckého dôvodu pre dobro druhých. Ani pointa toho, že je dobrák od kosti kvôli výčitkám za svoje hriechy z minulosti ma neprekvapila. To mi tak nejak k týmto ľuďom, ktorý konajú absolútne nesebecky, sedí. Oveľa zaujímavejšia ako línia hlavného hrdinu mi pripadala línia jeho takisto zosnulého brata, ktorého nahnevaný duch uviazol na zemi a dianie okolo neho je oveľa nepredvídateľnejšie. A vo finále aj dojímavejšie. Inak po scenáristickej stránke sú všetky línie dobre premyslené a na konci do seba pekne logicky zaklapnú. Takisto vizuálne to je pôsobivé a vo vedľajších úlohách sa mihne viacero kvalitných hercov. Keby sa celý film venoval postave toho brata, tak by ma bavil oveľa viac. Ale koho zaujme celá tá netradičná mytológia, tak napriek nezaujímavému hlavnému hrdinovi, bude o stupeň z filmu nadšenejší. 6/10(7.4.2019)

Přiznám se, že Fantasmagorie především z Asie nejsou vůbec mým šálkem kávy, ale Korejci jsou přece jen jinde, co se týká režie, vizuálu i stylu vyprávění a tenhle projekt s hodnocením 7,8 na IMDB se mi zdál docela sympatický, nakonec však rozpačité pocity. Námět je bezpochyby zajímavý. Hlavní hrdina je hasič, který zahyne při pádu z okna a ihned po smrti se kolem něj objeví tři strážní andělé s nabídkou na posmrtný život, jelikož se jeví vyvoleným ( Nikdy nespáchal žádný hřích) ovšem bude muset podstoupit 7 trialů ( Hříchy buddhy) k dovršení reinkarnace. Soudy jsou bezpochyby super a jsou hezky vypjaté, takže první půlku filmu shledávám velmi pozitivní, ta druhá jaksi vytrácela koncept, pár soudů se přeskočilo a já sám jsem se začal ztrácet v celé překombinovanosti a flashbacích, že jsem nakonec z toho unaven a otráven. Docela škoda, našlápnuto to mělo slušně. Přesto zajímavý film s ucházejícím CGI. Fanoušci Fantasy si můžou hvězdu navíc nejspíš přičíst. 60%(16.2.2018)

• Zíza

Vizuálně to vypadá pěkně. Ale jinak vlastně ani nevím, o čem to bylo. Měla jsme problém se zakoukat a v podstatě jsem to koukala natřikrát. Herci asi dobrý, ale tak nějak mě nezaujal ani jeden. A hasič? Ačkoliv spousta lidí tvrdí, že se Tae-hyeon Cha do té role hodil, tak mně to tak vůbec nepřišlo. Celkově mi postava hasiče byla tak nesympatická, že jsem to vlastně nemohla prožívat, uronit slzu, být napjatá, smát se... Takže za mě to má hodnotu jedině v krásném vizuálu a imaginativním pekle. Toť vše. Film, na který si zítra nevzpomenu.(13.8.2019)

• - Snímek pracuje s motivy úspěšného internetového komiksu 'Singwa Hamgge' jihokorejského autora Ho-min Joo. Komiksovým čtenářům se skrze internetový portál comic.naver.com/webtoon komiks prvně představil zkraje roku 2010. (Conspi)