Singwa hamkke

• Jižní Korea 신과 함께 (více)
Trailer 1

VOD (1)

Korejský hasič Kim Ja Hong (Tae-hyeon Cha) umírá při likvidaci požáru a vzápětí se dostává do zásvětí, kde musí projít sedmi zkouškami ryzí osobnosti, aby dosáhl reinkarnace, a zachránil tak svou duši. V cestě mu ale stojí nejedna nástraha včetně sedmi bohů neřestí jako například Zrady, Lži a Lhostejnosti. Dokáže při své pouti prokázat, že byl dobrým člověkem, nebo propadne Peklu? (C0r0ner)

Trailer 1

Martrix

Pokud by to měl být váš první korejský film, může se stát, že ho nedokoukáte. A stejně tak toto dílko neosloví lidi, které otázky duše a posmrtnosti nezajímají, nebo čekají fantasy pohádku. Singwa hamkke je soudní proces, ve kterém čerstvě zesnulého Kima zastupují/obhajují tři průvodci. A že je bude potřebovat. Protože soudit ho bude hned sedm bohů, z nichž se každý specializuje na jednu neřest. Ano, pokud vám to zní povědomě, je to skoro jako Dantovo Peklo, ale na korejský způsob...tzn.máme tady démony, bude řeč o reinkarnaci...navíc je to podle komixu. Nejde tedy jen o exkurzi, jako v případě Božské komedie, ale půjde o duši jednoho na první pohled hříchy nezatíženého hasiče (který byl vyvolen k reinkarnaci). Jenže kdyby to bylo tak snadné, tak tento film netrvá přes dvě hodiny. Takže sledujeme sborku a rozborku nejen života Kima, ale také jeho matky a bratra. Zní to velmi lákavě a navíc...skvělé triky, vizuál je opravdu vymazlený a na ničem se nešetřilo...takže kde je chyba? Jestli tedy je? Překvapivě jsem se místy nudil, což je u takto atraktivní látky na pováženou. Nějak se mi nedařilo najít k postavám cestu, takže svaťouškovský Kim mi byl trochu ukradený. Chyběla tomu temnota...sakra je řeč o pekle. Navíc si tvůrci nechali tu emocionální nálož až na posledních cca 20 min., takže Singwa hamkke je pěkně udělaný, ale potenciál vcelku ignorující film o něčem, co mě velmi zajímá ....a přesto mě tvůrci nezaujali tak, jak by mohli. Každopádně na dvojku mrknu taky. ()

Zíza

Vizuálně to vypadá pěkně. Ale jinak vlastně ani nevím, o čem to bylo. Měla jsme problém se zakoukat a v podstatě jsem to koukala natřikrát. Herci asi dobrý, ale tak nějak mě nezaujal ani jeden. A hasič? Ačkoliv spousta lidí tvrdí, že se Tae-hyeon Cha do té role hodil, tak mně to tak vůbec nepřišlo. Celkově mi postava hasiče byla tak nesympatická, že jsem to vlastně nemohla prožívat, uronit slzu, být napjatá, smát se... Takže za mě to má hodnotu jedině v krásném vizuálu a imaginativním pekle. Toť vše. Film, na který si zítra nevzpomenu. ()

EvilPhoEniX

Přiznám se, že Fantasmagorie především z Asie nejsou vůbec mým šálkem kávy, ale Korejci jsou přece jen jinde, co se týká režie, vizuálu i stylu vyprávění a tenhle projekt s hodnocením 7,8 na IMDB se mi zdál docela sympatický, nakonec však rozpačité pocity. Námět je bezpochyby zajímavý. Hlavní hrdina je hasič, který zahyne při pádu z okna a ihned po smrti se kolem něj objeví tři strážní andělé s nabídkou na posmrtný život, jelikož se jeví vyvoleným ( Nikdy nespáchal žádný hřích) ovšem bude muset podstoupit 7 trialů ( Hříchy buddhy) k dovršení reinkarnace. Soudy jsou bezpochyby super a jsou hezky vypjaté, takže první půlku filmu shledávám velmi pozitivní, ta druhá jaksi vytrácela koncept, pár soudů se přeskočilo a já sám jsem se začal ztrácet v celé překombinovanosti a flashbacích, že jsem nakonec z toho unaven a otráven. Docela škoda, našlápnuto to mělo slušně. Přesto zajímavý film s ucházejícím CGI. Fanoušci Fantasy si můžou hvězdu navíc nejspíš přičíst. 60% ()

kaylin

Povedená jihokorejská fantasy podívaná, na které je na první pohled vidět, že si bere hodně ze své předlohy, kterou je komiks. Má to takové příjemně podivné postavy, ale přitom děj, který vás může snadno strhnout, což bude ještě podtrženo skutečností, že to má velmi zajímavou vizuální stránku, která na vás útočí každou chvíli. ()

LangiJ

Tak jsem to po 5 letech dokoukala. Nechápu šílenství, který tenhle film vyvolal, protože mě to ničím extra nezaujalo. Obsazení to má skvělý, o tom žádná, jen Cha Tae-hyeon mi v hlavní roli neseděl. Dalším plusem byl krásný vizuál. Jinak to pro mě bohužel byl průměr. Souhlasím s tím, co napsala Zíza. Váhám, jestli se mám vůbec pouštět do druhého dílu. Otevřený konec mě sice trošku navnadil, ale sledovat dalších 140 minut něčeho, co mě moc nebavilo, se mi v tuhle chvíli moc nechce. ()

• Snímek pracuje s motivy úspěšného internetového komiksu 'Singwa Hamgge' jihokorejského autora Ho-min Joo. Komiksovým čtenářům se skrze internetový portál comic.naver.com/webtoon komiks prvně představil zkraje roku 2010. (Conspi)