Reklama

Reklama

Singwa hamkke

  • Jižní Korea 신과 함께 (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Korejský hasič Kim Ja Hong (Tae-hyeon Cha) umírá při likvidaci požáru a vzápětí se dostává do zásvětí, kde musí projít sedmi zkouškami ryzí osobnosti, aby dosáhl reinkarnace, a zachránil tak svou duši. V cestě mu ale stojí nejedna nástraha včetně sedmi bohů neřestí jako například Zrady, Lži a Lhostejnosti. Dokáže při své pouti prokázat, že byl dobrým člověkem, nebo propadne Peklu? (C0r0ner)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (29)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že Fantasmagorie především z Asie nejsou vůbec mým šálkem kávy, ale Korejci jsou přece jen jinde, co se týká režie, vizuálu i stylu vyprávění a tenhle projekt s hodnocením 7,8 na IMDB se mi zdál docela sympatický, nakonec však rozpačité pocity. Námět je bezpochyby zajímavý. Hlavní hrdina je hasič, který zahyne při pádu z okna a ihned po smrti se kolem něj objeví tři strážní andělé s nabídkou na posmrtný život, jelikož se jeví vyvoleným ( Nikdy nespáchal žádný hřích) ovšem bude muset podstoupit 7 trialů ( Hříchy buddhy) k dovršení reinkarnace. Soudy jsou bezpochyby super a jsou hezky vypjaté, takže první půlku filmu shledávám velmi pozitivní, ta druhá jaksi vytrácela koncept, pár soudů se přeskočilo a já sám jsem se začal ztrácet v celé překombinovanosti a flashbacích, že jsem nakonec z toho unaven a otráven. Docela škoda, našlápnuto to mělo slušně. Přesto zajímavý film s ucházejícím CGI. Fanoušci Fantasy si můžou hvězdu navíc nejspíš přičíst. 60% ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Dokonalý mix napětí, smíchu, slz, parádních triků, charismatických mužů a krásné muziky jsem si naservírovala minulou neděli odpoledne. A nelitovala jsem. Po Blackovi další Smrťáci, z kterých jsem nemohla spustit oči a bavili mě. No a Vyvolený? Toho nemohl hrát nikdo jiný. Cha Tae-hyun byl bezkonkurenční. Ta role byla napsaná snad přímo pro něho. Jednu hvězdu si nechám jako rezervu, kdyby dvojka byla lepší jedničky. :^) ()

Reklama

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Po delší době se ve mně probudila touha vidět nějaké fantasy, a jsem ráda, že jsem při jejím naplňování narazila zrovna tenhle film, který tu mám uložený už celou věčnost. Jak už bylo zmíněno, je v něm téměř všechno, co si divák může přát. Kromě toho, že je příběh napínavý a nechybí mu akce, umí taky rozesmát a dojmout (víc než bych i u sebe čekala). Výjimečný mi přišel i střih a velmi dobře zvládnuté prolínání dvou ve stejný čas na dvou místech odehrávajících se příběhů. Líbilo se mi to natolik, že mám v plánu vidět pokračování. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Musím sa priznať, že som bol niekoľko krát počas prvej hodiny stopáže - dojatý. Bolo mi hneď jasné, kam samotná myšlienka smeruje. Obhajoba v rôznych “procesoch” počas posledného súdu bola scenáristickou delikatesou. Proste taká klasická, absolútne originálna, nevšedná, citlivá Kórea. A i keď sa potom dostaví akýsi úsek, kedy divák vzhľadom na dĺžku stopáže stráca koncentráciu, záver je už opätovne emotívne silnou záležitosťou. Ja proste tieto filmy, tohto druhu, kedy sa tvorca doslova elegantným spôsobom pohráva s citmi diváka - MILUJEM. Realizácia myšlienky, no najmä pointy do tohto uceleného príbehu, je ako “z inej galaxie”. Proste, vážte si svojich blízkych za života, lebo po (vašej/ich) smrti, už nebudete mať možnosť vyriecť slová, ktoré by ste inak chceli. Ja proste musím dať tú piatu .. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Vizuálně to vypadá pěkně. Ale jinak vlastně ani nevím, o čem to bylo. Měla jsme problém se zakoukat a v podstatě jsem to koukala natřikrát. Herci asi dobrý, ale tak nějak mě nezaujal ani jeden. A hasič? Ačkoliv spousta lidí tvrdí, že se Tae-hyeon Cha do té role hodil, tak mně to tak vůbec nepřišlo. Celkově mi postava hasiče byla tak nesympatická, že jsem to vlastně nemohla prožívat, uronit slzu, být napjatá, smát se... Takže za mě to má hodnotu jedině v krásném vizuálu a imaginativním pekle. Toť vše. Film, na který si zítra nevzpomenu. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (1)

  • Snímek pracuje s motivy úspěšného internetového komiksu 'Singwa Hamgge' jihokorejského autora Ho-min Joo. Komiksovým čtenářům se skrze internetový portál comic.naver.com/webtoon komiks prvně představil zkraje roku 2010. (Conspi)

Reklama

Reklama