Historické výpravné drama se odehrává v Rusku na konci 19. století. Budoucí car, mladý Nikolaj Romanov, se zmítá mezi milostným vztahem s primabalerínou Matildou Kšesinskou a smyslem pro povinnost. (TV JOJ)

taibrek

Tento film má veľmi dobré zvládnutú prácu s kamerou, kostými aj prostredie Ruska taktiež na vysokej úrovni. Jediné čo mi vadilo bol ten dej, ako keby sa vliekol. ()

Jehova

Nechápu, co se na tom filmu pokryteckým černoprdelníkům z RPC tak nelíbilo. To že byl Mikuláš II taky jenom člověk? Jestli se skutečná Matilda jenom trochu podobala herečce, která ji ztvárnila, tak ho docela chápu... Kromě toho, nepřijde mi, že by ve filmu byla Ruská říše vykreslována jako země šibenic, alkoholismu a smilstva, což RPC filmu vytýká. Nic z toho se tam téměř nevyskytovalo. ()

Kamil111

Tomu říkám poklonkování umělce moci. Živě si představuji Putina, jak se projektuje do role Mikuláše II. a klečí na kolenou při ohňostroji na památku zesnulých mužiků. A to vzývání ruské moci přes obrazy milované carské rodiny. Michalina musela dostat nabídku, která se neodmítá (finanční, samozřejmě), že šla do takové sračky. Bohatý rozpočet byl na výpravě znát, aby ne, ale to je všechno. Za ni ty dvě hvězdy. ()

kasol

Ruské historické filmy, které čerpají námět z dřívější historie jsou sice melodramatické, ale stojí za to se na ně podívat. Taneční role Matildy byla dublována ruskou mladičkou nadějnou baletkou Darií Tikhonovou. ()

Mrdada

ja si myslim ze reziser ten rozpor a emoce pri rozhodovani cara nevystihnul bylo to takove unyle az mdle za vypravu kostymy dve hvezdy ()

LadyCroft

Krásná nuda o tom, že když ženská samečka (naoko) odmítá, získá víc, než když se mu dychtivě nabízí. Platí univerzálně dodnes. Skutečná baletka musela mít asi spalující sex-appeal, protože jinak byla docela šereda. ()

Pythonator

Michalina Olszańska je úžasná, ale ten nudný car jaksi nevyniknul vedle jejího šarmu. Pouze tatíček starý car zvedající půlku vagónu neměl chybu. Jako historická romance velmi pěkné, ale body dávám spíš za tu herečku a její popr... popruhy na balerínách??? ()

Tom10000

Velice pěkný historický film vyprávějící o lásce mezi carevičem Nikolajem a jeho milenkou Matildou v době, kdy je již budoucí car ve vztahu se svojí budoucí manželkou Alexandrou a čeká ho nástup na trůn. Vše se vyvijí takto: Rok 1890. Spolu se svojí budoucí ženou sleduje carevič baletní představení, a na němž se zamiluje do baletky Matyldy. Ačkoliv se mírně zdráhá, nakonec, po příchodu Nikolaje do její komnaty, ho svede a slíbí mu věčnou lásku. Čas plyne a Nikolaj s Matyldou prožívají šťastné období. Stále zde však je Nikova druhá žena, Alexandra, která o něj velmi stojí, a další muži z blízkosti nástupce na carský trůn. I samotného Nikolaje sužuje touha stát se Carem a následovat tradici Romanovců, a přání zůstat s Matyldou. Jak si vybere? Velice půvabná herečka Michalina Olszańska v roli Matyldy a děj u mne získává plný počet bodů, a tedy i film. 100 procent, velmi doporučuji! ()