Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

Dalik

Zajimave poskladany pribeh, pri jehoz sledovani jsem byl zpocatku hodne zmatem, ale jak se postupne stripky skladaly, vse zacalo davat smysl. Nejvice me upoutalo polemizovani nad bohem. Vykony hercu jsou take na vysoke urovni, po mnoha "americkych" filmech je tento pro me velikym osvezenim. ()

Sinclair

Návod na skvělý film: pár skvělých herců se Seanem Pennem a Naomi Watts v čele, bravurně zpracovaný scénář a máme zde film, u kterého musí divák přemýšlet a vytvářet mozaiku zpočátku zdálnivě nesmyslně poskládaného příběhu od první minuty filmu, aby si na konci uvědomil nejen celý příběh, ale především všudypřítomnou myšlenku o souvislosti života a smrti. ()

PavHer

Výborná mozaika několika příběhů, které se protnou v určitý moment. Nejdřív jsem v ní měl guláš, ale postupně do sebe začala zapadat a vše splynulo ve výborné drama se špičkovými herci v hlavních rolích. Že by lidská duše opravdu vážila 21 gramů? ()

Kohi

Dobrej film. Prostě Inarritu. Ale viděl jsem ho až po Babel(u) a to nelze odmyslet. Kdybych ho viděl před 4mi roky, byl bych nadšený. Forma ale postoupila a tenhle snímek je dnes už prostě "starej". ()

durge

Přeházený děj je - když vynechám výborné herecké obsazení - podle mého tou největší Iñárritovou výhrou. Pokud by byl příběh vyprávěn chronologicky, dovolím si tvrdit, že by se jednalo o celkem nudný, nezáživný film s paradoxně více předvídatelným dějem, než jak je tomu u konečného výsledku. I přes tuto “fintu“ s nestandardní posloupností scén je to na můj vkus příliš poklidné, až vlažné, což u filmu tohoto specifického subžánru, který si o rychlé tempo vysloveně říká, dělá ze scénáře tu největší slabinu. Již zmíněná předvídatelnost filmu, od kterého jsem před shlédnutím očekával spíše příběh o narkomanech docela zamrzí, zvlášť když jde o snímek s tak přívětivým hodnocením. Hudební složka mne nechala zcela chladným, naštěstí se ani nikam necitlivě nepletla, o čemž svědčí i v mých očích nejsilnější - němá - scéna v závěru. Největším pozitivem celého filmu jsou podle mě herci, nejvíc se mi líbil Benecio Del Toro, ale ani Naomi se Seanem výrazněji nezaostávají a i obsazení vedlejších rolí mi přišlo více než zdařilé. 21 gramů určitě stojí za shlédnutí, ovšem já jen doufám, že Babel bude mít propracovanější a výraznější scénář, syrovost Amores Perros, a že Alejandro přihodí jako bonus i nějakou tu šokující scénu, to vše mi v 21 gramech bohužel chybělo....slabší ****. ()

fero_lašák

Tenhle film je zhruba o tomto: sleduje skupinu lidí, všichni lidé dělají to nejlepší podle svého svědomí, přesto se jim život jaksi nedaří, spíš hůř. Sledujeme vztahy lidí a jejich pohnuté osudy.Vyniká tam osudovost, která přiletá samovolně a náhodně ze "střepů" průběhu životů ostatních lidí a vzájemná provázanost. Celý film je jaksi "střepovitý" - rozsekaný na jednotlivé části a umě zamíchaný. Mylšenka o 21 gramech mi nepříde pro samotný film důležitá, spíš je to hezká hláška do traileru, aby přilákala lidi. Ovšem tito lidé nebudou litovat. Nápadité, s myšlenkou, realistické herecké výkony, prostá jednoduchá hudba, dobrá režie, skvělý celkový dojem. ()

Kvico

majstrovsky podaný príbeh, prostredníctvom nelineárneho zobrazenia je to jedno z najlepších podaní aké boli natočené, vďaka zvolenej forme je to ešte viac tajomnejšie a záhadnejšie ale nie neprehľadné a nelogické. už len to že vo filme hrá takáto plejáda hereckých es, ktoré podávajú úchvatné výkony, je zárukou neopakovateľného filmového zážitku. ()

J.Bourne89

Ehm. Asi neexistuje nikdo, kdo by se ve filmu orientoval byť jen v jeho půlce a ono to taky nejde. Ani se nemusí moc přemýšlet a člověk stejně onu skládačku nakonec pochopí. Příběh je to místy značně absurdně pospojovaný, stejně jako Babel, ale pro mne neuvěřitelně frustrující. Nechci rozebírat historku o váze duše či srdce. Prostě jsem si tento film koupil v Bontonu za mizerných 99,- a zkazil si tak večer depresivní náladou v dobrém slova smyslu :-) Sean Penn a Del Toro podávají brilantní výkony a přechody mezi časovými úseky jsou zvládnuty bravůrně a vyhly se občasné prkénnosti, vyskytující se při podobných experimentech v jiných filmech. ()

aronofsky

Škoda jen té "rozsekanosti". Podle mě to bylo zbytečné. Jinak se tomu nedá téměř co vytknout. Konečně někdo zobrazil USA tak nějak...realisticky? Jo, to je asi to slovo. ()

strihoun

Na první pohled je to roztříštěnej film, ve kterym se člověk může snadno ztratit, ale na jeho konci zjistíte, že to vlastně musíte vidět znovu, protože vás to dostalo. Všechny postavy můžete milovat i nenávidět, jsou fantasticky napsaný a ještě o něco líp zahraný. ()

Bluesun

Až tak nadšený jsem z tohoto filmu nebyl. Přeskakování způsobilo, že jsem první půl hodiny vůbec nevěděl, o co jde a kdo je kdo. Po asi čtyřiceti minutách mi naopak seplo a bylo jasné, kudy se dál film bude ubírat. Zbylou víc jak hodinu jsem spíš čekal, kdy to zkončí. Film mi celkově přišel navíc trochu přitažený za vlasy (nejabsurdnější byly červené tkaničky), uřvaná Naomi Watts mi lezla na nervy a konec se mi zdál zbytečně překombinovaný. Původně jsem chtěl dát hvězdičky jen dvě,ale jednu přidávám, protože smekám před herci, kteří jeli skutečně na doraz. ()

vykyn

Tento příběh by nezasáhl snad jenom "tvrdáka"z povolání..Mozaika,kterou jsem složil až asi v polovině,ale o to to bylo působivější.Takové filmy by se měly točit častěji.Život není jenom radost,smích,slast či happyend.Dějí se i tragické omyly a události,které jsou nekompromisní k aktérům.V tomto případě naštěstí jen na filmovém plátně.. ()

jenerikku

Komentár od ID POMO nižšie obsahuje takmer všetky moje základné dojmy, hoci scenáristický prvok so srdcom vo mne vyvolal trochu rozpaky. Možno riskujem, že vyzniem studeno, ale nepovažujem takú formu spojenia za apriórne zásadnú, a hoci prijímam, že tak môže na kohokoľvek (vrátane mňa v inej situácii) pôsobiť, asi by som uprednostnil symbolicky trochu menej preťažený motív. Je to dobrý film, ale na to, s akým emocionálne vypätým materiálom pracuje, ma nezasiahol tak, ako mohol... Vina skvelých hercov to určite nebude - po niekoľkých skôr priemerných zážitkoch s Naomi Watts v poslednej dobe som tentokrát bez výhrad ocenil jej prácu (spolu s Mulholland Drive zrejme jej vrcholný výkon) a Sean Penn bol ako zvyčajne fajn. Vyzdvihol by som ešte nevtieravú, ale pôsobivú hudbu, a vhodne zvolený vizuálny štýl. ()

drdus

Nemohu si odpustit srovnání.... oproti Amores perros je 21 gramů jen slabý odvárek. Nemohu dát více jak 2 hvězdičky. ()

croftak

Ono to puzzle ze začátku nedává moc smysl, ale s každým dalším dílkem to je čím dál tím víc složitelné. Herecké výkony jsou vynikající, přesto jsem měl pocit, že na maximální ohodnocení to není. ()

james11

Filmy, kde dostáváte hádanky, které během filmu vyčtete jako z puzzlí miluji... (obzvlášť Dokonalý trik, Memento a Úhel pohledu) Ale tenhle film mi nedal to, co jsem chtěl. Možná jsem měl málo možností, abych musel hádat, protože děj de někdy tak rychle, že hádanky nestíhám postřehnout, a přesto dost často jsem mohl očekávat, co bude dál... ()

mayla

Neskutečně brilantně zvládnutá práce, na začátku panoval v mé hlavě totální maglajs (Co ten tady dělá, vždyť byl tam a s tou...atd.) ale pomalu začne svítat a mě dochází ta spletitá linka a jenom si říkám páni.... ()

2men

Tak tohle byl tvrdej chleba. Sežral jsem ho ale i s kůrkou a pořádně si ho užil. Celý film jsem prožíval a vážně kroutim hlavou nad výkony herců. To co mi u Babelu vadilo (příběh s Japonkou) tu nebylo (vše co je v příběhu tu má své místo, nic tu není nadbytećné) a já můžu jenom doporučit. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)