poster

Experiment Eva

Drama

Československo, 1985, 90 min

 • vitekpe
  ***

  Cesko-polsky film, tvarem pripominajici spis filmy z prelomu sedmdesatek a osmdesatek, nez rok 1985. Tematem je problem souziti mladeho manzelstvi (akcentovane zejmena ve chvili kdy zena Eva nastupuje do zamestnani). Film je natocenej celkem pekne, Magda je krasna (dabovana Zilkovou), je to cele dobre obsazene, ale presto se na to tezko kouka...mozna je to tim, ze je film prilis naivni, nebo edukativni ci didakticky, chcete-li...nevim. Spatne to neni, ale jedna projekce bohate staci. 3+(14.3.2015)

 • Peabody
  *

  slabé studené, nevěryhodné, balíkovské. Polovina osmdesátých let, nastupuje Gorbačov a společnost se mění, ale pan Balík stále točí ideální obrázky jak by to mělo být za socialismu, čemuž on sám může stěží věřit. Slušní herci, ale slabý scénář i režie a hlavně jak říkám, namalované obrázky. Tehdy kolovala anekdota - jedou Gorbačov Honegger (NDR) a Husák autem a to se zastaví. Co dělat - Honegger říká - vystoupíme a řidič bude tlačit. Gorbačov - budeme tlačít všichni a Husák: Zůstaneme sedět, budeme dělat brrrm brrm jako že jedeme. Tak je tohle - jako že je to nějak.(27.2.2017)

 • WANDRWALL
  ***

  Touha po životě v optimální společnosti. To byly dřívější vize, k jejichž naplnění scházelo jediné - lidi. Kdyby bylo víc těch, co jsou schopní dodržovat mravy a bojovat za ně, tak by se nedělo dneska to, co k dnešní společnosti patří, tedy nedostatek respektu člověka k člověku, nedostatek tolerance, nedostatek vědění, a dostatek lenosti a sprostoty, která mnohým k životu stačí.(4.4.2011)

 • Master19
  **

  Mě se Magda Wollejko líbila. Asi by bylo jedno, kdyby ji hrála Žilková, protože jsou podobné typy, ale asi šlo o nějaký partneršaft, tak to muselo být... Samozřejmě je to úplně naivní kritika takových těch klasických "nešvarů", jako jsou rozkrádačky, protekce, úplatky, podvůdky. Prostě toho, co tu máme pořád.(13.8.2015)

 • HonzaBez
  **

  "A přitom máme většinou dobrý a často ty nejlepší úmysly. Je to horší nebo lepší?" V případě tohoto filmu se obávám, že ani ty nejlepší úmysly nestačí. A moc to nezachraňuje ani několik známých českých herců počínaje Josefem Abrhámem přes Viktora Preisse či Janu Štěpánkovou a konče Otou Sklenčkou. Vše podle mě zabíjí nesympatická hlavní postava, kterou nepříjemným ječákem nadabovala Veronika Žilková. Hlavní dějová linka filmu ze školského prostředí o střetu idealistické mladé učitelky s šedou realitou, by ještě ušla, ale ty věčné hádky (na střeše domu) mezi onou učitelkou a jejím manželem (Jiřím Abrhám) jsou vážně dost divné. Tak trochu o ničem, jako asi celý tento film... Příjemná je hudební "kulisa" filmu v podobě Beethovenovi 9. symfonie.(23.5.2018)

 • - Film sa natáčal v Prahe a Mladej Boleslavi. (Raccoon.city)