Srdce v Atlantidě

• USA Hearts in Atlantis (více)

Fotograf Bobby Garfield dostává zprávu, že jeho přítel z dětství Sully se zabil při autonehodě. Vydává se na jeho pohřeb do Bostonu a doufá, že tam potká Carol Gerberovou, poslední z partičky tří nerozlučných jedenáctiletých dětských přátel. Na pohřbu se dozvídá, že Carol je již také po smrti. Vzpomínky na mládí ho vedou k domu, kde bydlel. Je to již stará polozbořená ruina, ale dětství bylo nezapomenutelné: Bobby žije sám se svou matkou a ta pronajme první patro domu Tedovi Brautiganovi. Zatímco matka je vždy zaneprázdněna, hlavně sama sebou a svou prací, Ted začíná brát Bobbyho pod svá křídla. Vzniká mezi nimi vztah jako mezi otcem a synem. Brzy se ukáže, že Ted má jakousi telepatickou schopnost číst v myšlenkách a částečně ji předá Bobbymu, když se ho občas dotkne... (TV Nova)

Wolvie

V podstatě velká spokojenost s naprosto profesionálně natočeným,zahraným a odvyprávěným filmem.O to víc mě mrzí,že o deset let později to takhle talentovaný filmař,jakým Hicks bezesporu je,dotáhl na nechutně uchcanou romantiku,jakou je Talisman.To řadši Koření života 2!!! ()

zuzanocka

Každý z nás musí nejako dospieť.. Bobby mal detstvo bez otca, s matkou ktorá oňho nejaví záujem.. no zrazu sa tu zjaví chlapík Ted (Anthony Hopkins).. stane sa jeho ochrancom, priateľom s chvíľkovými výpadkami .. =) No samozrejme nebolo by to ono, keby sa nevyskytla nejaká lovestory.. aj keď len taká mini, lebo išlo o detskú lásku.. =) Srdce v Atlantíde však obsahovalo niekoľko nezrovnalostí, ktoré mi neskôr boli vysvetlené (kto boli tí malí muži?? čo chceli..??) .. Fakt musíte poznať Kingove knihy na to, aby ste tomuto filmu porozumeli.. 4*.. =) ()

MickeyStuma

Scénář byl zajímavě zpracován na základě románu literárního autora Stephena Kinga, což znamená, že bude mnohý od toho očekávat další hororově laděný příběh. Dojde však ke zklamání. V tomto je snímek tentokrát dosti nevýrazný. Ono to bude tím, že se spíše jedná o charakterovou dramatizaci přátelského vztahu mezi starším cizincem a chlapcem. Mnohé dovysvětlující skutky v pozadí vyobrazuje hojně, v tomto smyslu, používaná retrospektiva a hodně se také ve vytváření iluzí a záhad ponechává na fantazii diváka. A tak není od věci účelové použití různých životních mouder. „Když jsme mladí, zažíváme chvíle takového štěstí, že si až myslíme, že žijeme na nějakém magickém místě, jakým musela být Atlantida. Potom vyrosteme a naše srdce se rozlomí na dvě části.“ Někdo v tom vidí banální hlubinu, někdo něco tajemně skrytého. Snímek hodně doufá v diváckou představivost, a to nejvíce na samém konci. Podání cizince Anthonym Hopkinsem je nakonec v jistém smyslu strašidelné a ambivalentní na to, aby bylo možné vyvodit něco, co se vyvíjí nebo je ve skutečnosti nepoznané. Opravdu se nepoznáváme jako skuteční lidé nebo jsme pouze vedeni k tomu, čím bychom mohli být? Tady je ve sledu událostí potřeba pozorně poslouchat každé vyřčené slovo a popřemýšlet nad tím. Snímek ale své nedostatky samozřejmě má. Hodně to inklinuje v nerozhodnosti, má-li se to přiklánět k dramatizaci nebo k poetice. Obojí jakoby zůstalo někde na půli cesty. Každopádně to alespoň náznak nějaké celistvosti v jádru věci má. Jen si to nepozorností nenechat uniknout. ()

Leoric

Díky téměř bezbřehé lásce ke stejnojmenné knižní předloze, jež napsal Stephen King, nemohu tento film hodnotit jinak, poněvadž mi dal stejnou porci melancholie, kterou vyžaduji i od jakéhokoliv jiného uměleckého díla. ()

Killingjoke

Ke Stephenu Kingovi mám zvláštní vztah. Ač je brán jako mistr hororu, jeho hororové knihy jdou tak nějak mimo mě. Naopak mám raději mysteriozní příběhy s hrstkou paranormality. Srdce v Atlantidě je příběhem, který můžeme zařadit právě sem. Rozhodně se nejedná o nic tak řemeslně dokonalého jako Vykoupení z věznice Shawshank nebo Zelená míle, i přesto není tento film vůbec špatný. Anthony Hopkins i ostatní herecké osazenstvo podává výborné výkony, atmosféra filmu je místy dost mrazivě tajemná a samotný závěr spolehlivě dojme nejednoho diváka. Nicméně po závěrečných titulcích jsem se nemohl ubránit dojmu, že zde něco chybělo. Těžko říci zda je to scénářem, nebo samotnou knižní předlohou (kterou jsem mimochodem nečetl), ale závěr mi připadal tak nějak nedotažený a zanechal několik nezodpovězených otázek. Škoda toho, jinak by bylo mé hodnocení vyšší... ()

Kissak

Z uprchlého bořitele paprsků se stal pronásledovaný muž s paranormálními schopnostmi, kterého nepronásledují ničemní muži (služebníci Karmínového krále), ale CIA. Příběh tak přišel o své fantasy pozadí a spojitost s Temnou věží. Takže vlastně zcivilněl, ale neztratil nic na síle co se týká lidských citů. Já se ovšem také těšil na horrorový závěr, kde Teda dostali ničemní muži, ale všechna ta tajemná hrůza z těchto tvorů byla nahrazena jen obyčejnými muži v černých pláštích. Škoda. Ovšem chápu, že když někdo nečetl knihu a nezná ani příběh pistolníka Rolanda, děj by asi moc nepochopil. I přes poněkud pomalý začátek se jedná o povedený snímek. ()

Kadas97

Film som si pozrel hneď druhý deň po dočítaní knihy a musím povedať, že som čakal celú knihu a nie len prvú a poslednú poviedku, ale zas popravde v knihe len tieto dve spolu priamo súvisely. Nedivil by som sa keby sa film volal "Ničemní muži ve žlutých pláštích" , ale názov knihy asi pohne s väčším množstvom Kingových fanúšikov. Anthony Hopkins a Anton Yelchin sa dokonale zhostili svojich rolí a zahrali postavy Teda a Bobbyho na výbornú. Film sa drží knižnej predlohy skoro vo všetkom a velmi ma potešili aj doslovné citácie knihy. Pekne natočené podla peknej predlohy, moje hodnotenie je 9 z 10. ()

Allan

Nemám rád stručné recenze, ale tento film si bohužel žádnou jinou nezašlouží: nevýrazný, nenápaditý, sterilní, bez emocí, bez děje, bez nápadu, bez jiskry. ()

kubal18

Režisér použil jen první, ale nejpěknější část Kingovy knihy, která má jakoby 4 etapy. Dle mého názoru by se na předlohu hodil spíš seriál. ()

gemi

Příběh je vlastně trošku banální, ale zároveň silný. Dlouho jsem přemýšlel, jestli dát tři hvězdy, nebo čtyři, ale nakonec... však vidíte sami. :-) ()

danny_21

Další z řady průměrných zpracování Kingových novel - tohle navíc není ani kompletní, jen částečná adaptace celého sborníku Srdcí v Atlantidě, upřímně trochu slabší Kingovy knižní předlohy. Pro toho kde nezná Stevův svět Ničemných mužů a paralel s Temnou věží a Pistolníkovou cestou těžko budou Srdce v Atlantidě stravitelná. Anthony se snaží, ale vytáhnout to nedokázal - 55 % ()

Veronica27

50.léta a malý kluk, který potkává záhadného Tedyho, jejich nového podnájemníka.Moc hezký příběh a skvělý Anthony Hopkins. ()

Looka

100% parádní kingovská adaptace, která mě opravdu vzala. Paradoxně od Kinga se mi totiž na plátně nejvíc líbí nehororové (strašné slovo) filmy. Atmosférou velice blízké Stand by me. ()

dj_kure

Docela jsem se nudil. Měl jsem vysoký očekávání a to byla asi velká chyba. Ale co no, koukat se na to dalo i když je Hearts in Atlantis podle mého zbytečný film. 55% ()

Chasida

Ze Srdce/Srdcí v Atlantidě je zcela jasně poznat, že si pan režisér vybral ke zfilmování povídku (a to velice kvalitní) - možná také proto neaspiruje na pět hvězdiček. Přesto jde o velice dobře odvedenou práci, které ani to "srdce" nechybí. ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin