Seržant West (Samuel Jackson) dostal za úkol trénovat v obtížných podmínkách panamského deštného pralesa speciální jednotku o šesti mužích. Čtyři vojáci jsou brutálně zabiti, jeden zraněn a šestý se stává hlavním podezřelým. Jak ke zločinům došlo? A proč? Vyšetřování se ujímá důstojnice(Connie Nielsen) a pomoci jí má bývalý ranger, svérázný Hardy (John Travolta). Dvě verze případu se proplétají se spoustou nevyjasněných okolností. Nic nedává smysl a řešení je stále v nedohlednu... Thriller Zelené peklo vytvořil tandem scénáristy Jamese Vanderbilta a režiséra Johna McTiernana (Smrtonosná past, Aféra Thomase Crowna). Jejich záměrem bylo podnítit zvědavost a dát divákovi až do poslední chvíle příležitost k vlastnímu názoru na rozuzlení. Něco vidíme na plátně a něco se ještě uvnitř filmového příběhu skrývá. Je tu řada otázek bez přímých odpovědí. Přitažlivým prvkem - kromě této hry na pravdu - je i obsazení hlavního představitele, drsného chlápka s nohama na stole. Není to nikdo jiný než hvězdná stálice a král hollywoodských comebacků John Travolta (Generálova dcera, Tenká červená linie). (oficiální text distributora)

herrbierer

Film, který podělaný už ve svém základu. Ve scénáři. Režie Johna McTiernana je solidní, scény z džungle jsou v jeho podání působivé. Herců, kteří to zachraňují je tu taky cekem dost (v čele se Samuelem Jacksonem). Ale k čemu to všechno je, když děj je jenom pitomou míchanicí, která se možná ze začátku tváří, že by ve své blbosti a neoriginalitě mohla být nenáročnou zábavou, ale co se z toho stane ke konci, je jen festivalem ubohosti, trapnosti a hlavně bezradnosti. Mám z toho o to horší pocit, když vidím, že McTiernan ještě úplně nepatří do starého železa a že kdyby se mu do rukou dostalo něco pořádného, mohlo by to stát za to. Ale k tomu už asi bohužel nedojde. ()

Pai-Mei

Zaujímavý film so značne načakaným rozuzlením. Travolta vo svojej typickej úlohe. Téma nijak prevratná, no v podaní McTiernana dobre prevedená a ako som už spomínal, koniec teda fakt stojí za to. Jeden z lepších filmov. ()

HarlanWade

Námětem poměrně slušná, ale zpracováním bohužel tuctová kriminálka. Příjemné herecké výkony, slušné dějové zvraty, ale taky nemalé množství nudy. Přesto bych šel možná výš, kdyby to všechno nepokazil příliš ambiciózní a zatraceně debilní konec. Výsledkem toho je, že v tom mám dodnes strašnou kaši. ()

migele

Perfektní film, možná dávám větší hodnocení než si zaslouží, ale opravdu u mě splnil co měl. Velmi komplikovaný příběh dělá ze zavádějícího začátku válečného filmu docela zajímavý a poutavý snímek na sobotní večery. 3,5* ()

Kubi21

Trošku moc překombinovaný příběh s několika zvraty ve vyšetřování, které vlastně probíhá celkem v klidu. Nevadí, protože tento film udržel mou pozornost po celou dobu a díky dobrým hereckým výkonům mě i dost bavil. Lepší tři. ()

helrohir

Nuž, film nám síce hádže do tváre jeden šokujúci zvrat za druhým, ale čo z toho, keď všetko aj tak vyznie nesmierne plocho a vypočítavo. No a celému tomuto komplotu nasadzuje korunu záver tak zamotaný, až je doslova debilný. McTiernan býval špičkový akčný režisér, ale jeho posledné filmy tápali v poriadnom scenáristickom bahne a sám režisér sa tiež nejak veľmi nesnažil, aby ich odtiaľ aspoň trochu pozdvihol. ()

Guran

Opravdu pěkný detektivní snímek s Travoltou a Jacksonem a s režisérem McTiermanem. Filmy o vojácích mám hodně rád a tohle je snímek ještě ke všemi detektivní a film obsahuje i překvapivý konec, opravdu dějově promakané. ()

Flix

Z očividně slabého scénáře režisér vytvořil film se slušnými výkony S.L.Jacksona a G.Ribisiho, ale se zmateným dějem plným špatně zasazených a nevěrohodných flashbacků. Zpočátku vypadal slibně. Příjezd Travolty v roli osobitého detektiva Hardyho mi trochu připomnělo film Generálova dcera, který byl alespoň z hlediska děje o hodně kvalitnější. Tady se zápletka de facto točí okolo jedné události, na které se křečovitě nabalují další spiknutí kolem drog a korupce. Divák by se měl v detektivce zachytávat nějakých nitek a náznaků. V Zeleném peklu je ale režisér postupně trhá a opakovaně přidává další. Zápletka poslepovaná flashbacky a vyslýcháním působí jako totální chaos, z kterého později rozbolí hlava. Divák se ani nemusí snažit pozorně sledovat děj, protože je mu to na nic. Na závěr film navíc vrcholí podivným hromadným happyendem, po nemž divákovi zůstává akorát pachuť překombinované a nepovedené detektivky... ()

ZajoMajo

Celkom fajn film, kde aj ked je kopa zvratov, su jednoduche a lahko pochopitelne. Mne osobne sadol a to om sa nechcel riadit radami kolegov, ktori tvrili ze je to skvela vec. Dnes to pozrela manzelka a povedala: ok, bol to dobry film. Takze stvorecka tu patri. ()

v3s

Asi bych tu opakoval mnoho předchozích komentářů o filmu, co si hraje na detektivní drama z vojenského prostředí, které z každou další indicií dává menší smysl, až konečně dospěje k nějakému závěru, se kterým by se i divák spokojil, ale i ten je nakonec rozmetán závěrečnou scénou, která by byla dobrá jako úvodní díl nějakému nekonečnému seriálu, ale rozhodně se vůbec nehodila na konec filmu. Půlka z dřív osvětlených záhad uplně ztrácí smysl, takže vlastně ta jedna hvězdička je za tu půlhodinu po filmu, kdy jsem se seč mohl snažil najít nějakou smysluplnou pointu tohoto výtvoru (zajímavé cvičení). Jinak si to nezaslouží vůbec nic, špatné triky, charaktery postav naprosto ploché a hloupé, napětí žádné, akce žádná. Ale něco bych chtěl nakonec pochválit a to starocha Travoltu a jeho svalnatou figuru v tomto filmu, kterou by mu mohli závidět o půlku mladší kolegové :). ()

Filipes

Co k tomu napsat. Původní plánovaná linie vycházela alespoň na tři hvězdičky, ale tady se spíše uplatňuje čeho je moc toho je příliš. Pokud si přečtete komentář KevSpa tak tomu věřte protože souhlasím s každým jejím slovem a snad nebude nevhodné napsat, že mě tento film neuvěřitelně nasral :( ()

marosson

Neviem, ale zdá sa mi, že niektoré filmy to so zamotaním príbehu až preženú. Divák nestíha sledovať jednotlivé vzťahy až je z toho sám znechutený. A Zelené peklo mi zamotanosťou pripomenulo Dannyho dvanástku. Príbeh ako taký je zaujímavý, neviem si sám seba predstaviť niekde, kde na mna okrem neustáleho dažďa padá neustála buzerácia. Dokonca aj Travolta bol konečne raz pomerne sympatický a Ravelovo Bolero na začiatku a konci filmu ma ako milovníka hudby veľmi potešilo. No ten zbytočne zamotaný dej to pokazil až-až. ()

rafix

Ať si píše co chce John Travotta to dobře zahrál. Ten film je docela fajn. A co nechápu to hodnocení toho filmu. ()

FRANTACZ1

SPOILERY: Ano, dost složitý příběh, napěchovaný lží od půdy až po střechu, a do poslední vteřiny, ale jinak velmi zajímavý. ()

S3MIR

V podstate to cely cas vyzera ako by sa scenarista snazil vyhrat sutaz o najvacsi pocet zvratov v pribehu. Na to sa proste nechyta ani Shuter Island. A postupne je z toho celkom slusny hlavybol, ktory posledna 10 minutovka dotiahne do dokonaleho konca. ALE. Po uplne poslednom rozuzleni ( :D ) to vsetko celkom slusne zapadne a z pomerne neprehladneho gulasu dejovych linii a filmovych zanrov sa razom stane relativne zaujimava detektivka. Nijako specialne dobra,na druhe pozretie to urcite neni, ale zaujimava rozhodne. ()

VanBradley89

Mám pro tenhle kousek zvláštní slabost. Je sice zbytečně překombinovaný, ale zvláštním způsobem se na něj nedokážu zlobit. Vždycky, když ho vidím tak mě stejně baví. McTiernan tu má slušný momenty. Přidrzlý Travolta válí a Connie je zatraceně sexy. ()

Návrat akčního machra

Návrat akčního machra

27.05.2007

Kdysi byl považován za jednoho z nejlepších akčních režisérů. Filmy jako Predátor či Smrtonosná past ho vynesly do pozice žánrové špičky. Pak přišly propadáky jako Vikingové, Rollerball a Zelené… (více)

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

18.09.2006

To, že se chystá čtvrté pokračování této populární akční série, ví asi každý. Bohužel, v tomto případě ani zdaleka nejde o záminku na bujaré oslavy, ale právě naopak film s podtitulem připomínajícím… (více)