Bestie

• USA The Beast (více)

Rota Ruských T-55 zrovná afgánsku dedinu zo zemou, práve keď sú všetci mudžahídski bojovníci mimo dediny a rusi nemajú v ceste väčší odpor. Po príchode bojovníkov do dediny na čele s predstaviteľom Sandokana (Kabir Bedi) sa rozhodnú tanky prenasledovať. Pre ich veľké potešenie posledný z tankov, tank veliteľa roty odbočí nesprávnym smerom. Mudžahídi posilnený vierou v zničenie tanku ruským RPG sú mu neustále v pätách. (andykovac)

Juto

Film sa zaoberá sovietskou inváziou na Afganistan. Musím pochváliť réžiu Kevina Reynoldsa, ktorá je po technickej stránke výborná. Film má rýchle tempo, veľké napätie a brutalitu, ktorá je presvedčivá. Postavy na oboch stranách sú dobre vykreslené, a príbehu to dáva niečo viac ako obyčajný vojnový film. Má takmer shakespearovskú povahu. 8/10 ()

Azrael515

Kedysi davno, to bolo inak. Americky demokrat ruku v ruke s americkym konzervativcom videli v afganskom mujaheedovi bojovnika proti socialismu s neludskou tvarou. A tak vznikol, tento klenot! :D Uvodna scena, kde T-55 krvelacnych rusov s neprijemne americkym prizvukom decimuje idylicku dedinku hranici s post-apom. Mlady nadejny filozof -sofer ma problem vykonat rozkaz svojho velitela a prejst tankom chrabreho vodcu odporu. Smola, slaby gore. Prichadza Manolo zo Scarface, aby sa dozvedel ze je Khan. Dostane RPG a hybaj ho hrdinne lovit tank, ktory proste zabludi.. you know.. Afgan. A tak dalej... Reaganovsky SOC-RES jak remen! A ja to serem, ked to tak po sebe citam, tri hviezdy striedaju styri. K socialistickemu realismu som bol vzdy velkorysy! Scena ''rychlokurz partizanskej afganstiny'' si extra internacionalnu revolucnu hviezdu zasluzi! MUST SEE v kontexte dnesnych dni.. REAGAN JE VELKY! :D ()

majo25

Film je najzaujímavejší predovšetkým tým, že si berie na mušku vojnu v Afganistane z pohľadu sovietskych vojakov i Mudžahedínov. Napriek tomu, že Sovieti sú so svojimi ničivými tankami oné beštie, divák drukuje aj im. Z hercov upútal George Dzundza v roli svojského veliteľa sovietskej posádky. Vo vedľajšej roli je možné vidieť aj "Sandokana" Bediho. Akcia v kamenistej púšti je fajn a aj tempo je slušivé, aj keď kratšia stopáž by nebola odveci. Rečové bariéry medzi Afgáncami a Sovietmi sú až príliš jednoducho zbortené, ale veta "Ty - RPG - kabum - tank" je bombová. ()

Loki81

Vyborny nizkorozpoctak! Videl jsem ho cca pred 10 lety na coz jsem si vzpomnel hned pri uvodni scene lisovani Anfgance. Vahal jsem mezi 4-5*... nakonec jsem prece jen hodnotil 89%. Duvodem byl 'milosrdny' a zbytecne laskyplny konec propusteni osadky tanku, ktery by v realu vypadal uplne jinak... urizli by jim bez kecu koule a narvali jim je do huby... No mercy. ()

Aky

Velmi povedený válečný film z afghánské války, který ani tolik nevypráví o reáliích samotného konfliktu, jako o vojenském zupáctví, agresívní zabedněné tuposti a demagogii, která může skvělého vojáka přesvědčeného o správnosti svého konání přivést až na druhou stranu; aniž by ho obecná morálka mohla prohlásit za zrádce. ()

• Tanky T-55 vo filme boli izraelskej modifikácie, ktoré Izrael ukoristil počas rôznych vojen v minulosti iným arabským armádam. Tie dokonca neskôr zažili aj skutočné boje v rukách Izraelu, najmä počas Jomkipurskej vojny v roku 1973. (Real Tom Hardy)
  • Počas natáčania boli použité skutočné tanky T-55. Helikoptéra Mi-8 už ale napríklad skutočná nebola, namiesto nej sa použila Aérospatiale SA 321 Super Frelon. (Real Tom Hardy)
  • Natáčanie prebiehalo výhradne v Izraeli, a to počas apríla 1987. (Real Tom Hardy)