poster

Oklamaný

 • USA

  The Beguiled

 • Slovensko

  Oklamaný

 • Velká Británie

  The Beguiled

Drama / Historický

USA, 2017, 94 min

Režie:

Sofia Coppola

Předloha:

Thomas Cullinan (kniha)

Scénář:

Sofia Coppola, Irene Kamp (původní scénář), Albert Maltz (původní scénář)

Hudba:

Laura Karpman

Střih:

Sarah Flack

Scénografie:

Anne Ross

Kostýmy:

Stacey Battat
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marqta
  **

  Původní film z roku 1971 jsme neviděla, takže porovnávat nemůžu, z tohohle snímka mám trošku rozporuplné pocity. Je to zajímavá studie po psychologické stránce určitě, ale zároveň by se celý příběh dal určitě sestříhat do půl hodiny a divák by nepřišel o žádný smysluplný obsah. Takhle tam byl sice prostor pro velké množství poetických záběrů přírody a interiéru, které byly sice moc hezké, jen mi tam prostě chybělo trochu víc obsahu. Prostě mi ta poetičnost a rozvláčnost celého filmu zrovna tady nesedla, ale chápu, že jsou lidi, kterým se to bude moc líbit. Rozhodně to není špatný film, jen to chce do toho jít s tím, že spíš budete mít hezký audiovizuální zážitek, než že vás dostane silný příběh.(4.10.2017)

 • POMO
  ***

  Na hodinu a pol dlhý celovečerák dejovo riedke. Dobre zahraná zdržanlivosť a nevinnosť (rozumej spiaca sexuálna túžba) viktoriánskej Kirsten Dunst; a ďalšia skvelá kreácia Kidmanky čoby hlavy domu sú tým jediným, čo ma tu zaujalo. Pri mnohých scenách sa polovica sálu (vrátane mňa) smiala. Sofia zabudla, že súčasný divák nie je jedným z protagonistov jej filmu, jeho doby. Keď už opodstatnený remake pre súčasné publikum, mal ho urobiť Guillermo del Toro. A s poriadnou dávkou kečupu.(25.5.2017)

 • Morholt
  ***

  Hezké obrázky a pokud jde o osazenstvo a celkovou atmosféru dívčího ústavu, tak nemohu mít námitek. Líbila se mi i ta jemná paseka, kterou svým příchodem způsobil unionistický voják a casting na čele s Kidmankou neměl chybu. Jenže marná sláva, z mého pohledu to bylo úplně o ničem. Místo nějaké stupňující se řevnivosti mezi děvčaty, které si voják vodí na provázku, přišlo.........co vlastně přišlo? Spíš mi připadalo, že Coppola se do nějakých složitějších psychologických hrátek bála šlápnout a tak přešla rovnou ke zvratu, který měl jasně vytyčené koleje. A to je docela škoda. Kouknout se na to dalo, ale dějová absence je tady až příliš znatelná. 50%(1.10.2017)

 • silentname
  ****

  Celkovo som s filmom spokojný. Má to nejaké problémy? Niečo by som našiel, ale rozoberme si najprv pozitívne stránky filmu. Vyzerá to veľmi dobre, výprava je skvelá, osvietenie filmu vynikajúce a rovnako aj hudba a hudobné časti, keď nám dievčatá hrajú na nástroje a spievajú. Colin Farrell sa do svojej role doslova vžil a podáva podľa mňa výborný výkon. A uvidíme aj jeho príjemnú a láskavú stránku, no súčasne aj tú druhú, nebezpečnú a desivú. A vie v oboch prípadoch budovať atmosféru. Oona Laurence ako Amy je vynikajúca. Toto je ďalšia skvelá rola, do ktorej bola obsadená a patrí medzi moje najobľúbenejšie postavy. Dobre sa na ňu pozerá a mám pocit, že svoju postavu predáva veľmi dobre. Ostatní sú podľa mňa tiež dobrí. Minimálne ako herci. Čo sa týka postáv, tak nemôžem povedať, že niektorým rozhodnutiam Edwin úplne rozumiem a napriek skvelému výkonu Elle Fanning, tak jej postava je pre mňa jemne otravná a má hlášky, kde som prevracal očami. No najväčším problémom filmu je podľa mňa jeho tempo. Jeho druhá a tretia tretina sú skvelé a dávajú tomu väčšieho ducha, no prvá časť je strašne rozvláčna a pomalá. A sediac v kine som mal z filmu pocit, že trval minimálne 2 hodiny, pričom to bolo 94 minút. A to nie je dobrý signál. Ako celok hodnotím film kladne a som s ním spokojný a myslím si, že stojí za to ho vidieť. Zvážte si pre a proti a rozhodnite sa sami. Hodnotenie: B(19.7.2017)

 • Rimsy
  ****

  Sofii Coppolu mám rád a i přes absenci dechberoucích projektů v poslední, ehm, dekádě se na každý její kousek těším. To byl i případ Oklamaného, komorního historického dramatu o událostech, které se prostě musejí stát při příchodu mladého muže do čistě ženské komunity. Jako poctivý buran neznám knižní předlohu a ani jsem neviděl čtyři dekády starou adaptaci s Clintem Eastwoodem, troufám si ale říct, že přesně tohle je téma, které Sofii dost sedne. Podobně jako ve Smrti panen i zde představuje plejádu ženských postav, z nichž každá svým jedinečným způsobem dokazuje, že jí přítomnost nevinně se tvářícího Colina Farrella není lhostejná. Je sympatické, že řevnivost mezi hrdinkami spočívá spíše v nevyřčených náznacích než teatrálních scénách, jak se ostatně na sešněrované 19. století i sluší. Ve vzduchu je cítit hutná atmosféra a vy jen napjatě čekáte, jakou katarzi si Sofia skrze své precizně vykreslené charaktery nachystala. Ta nakonec není tak emocionálně zdrcující jako u Ztraceno v překladu či děsivě osudová jako v případě Smrti panen, ovšem i tak budete odcházet z kina s trochu vyděšeným přemítáním, co že to v sobě vlastně máme. Chlapi i ženský.(16.8.2017)

 • - Sofia Coppola se rozhodla využít formátu 1,66:1, aby dosáhla pocitu klaustrofobie. (Stoka)

 • - Většina scén se točila na louisianském sídle Madewood Plantation House. (Sfinkter)

 • - Film bol natočený za 26 dní. (classic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace