Minimalism: A Documentary About the Important Things

Dokumentární

USA, 2016, 79 min

• mrkt

lidi z vyšších sociáních tříd mluví o tom, jak nepotřebujou k životu věci a cejtí se u toho jak spasitelé.(20.1.2018)

Jestli si někdo myslí, že Minimalism je o nošení jedněch fuseklí, jak tady v jednom komentáři zaznělo, tak dokument zřejmě vůbec neviděl. Minimalismus tady byl vždycky, teď jen v konzumní době dostal nálepku a je to tak trochu móda a tak trochu odpověď na uspěchanou dobu, kdy se ženeme za vyšším platem, abychom utráceli za věci, které nepotřebujeme. Minimalisticky žije hodně lidí, aniž ví, že jsou minimalisté. Je to o tom vědomě utrácet za věci, které pro nás mají smysl, nebo které potřebujeme. Je to omezení impulsivního nakupování a odolání masáži reklam a vlivu společnost. Je to prevence před drancováním zdrojů a je to o tom, že tu vnitřní prázdnotu nezaplníme věcmi. Mininalismus vyjde z módy, ale minimalisti tady budou pořád. Tento dokument v sobě sice nese prvky toho, že ho točili američani - spousta objímání apod., ale má pravdu.(5.8.2018)

Musí se nechat, že myšlenka, která je zde prezentována, není vůbec špatná, ale nemůžu si pomoct, pánové, kteří ji prezentují, pro mě nejsou moc důvěryhodní. Takže hodnotím snímek "Minimalism: A Documentary About the Important Things" spíše z toho pohledu, že zde někteří lidé mohou najít zajímavou inspiraci, což je fajn.(1.3.2018)

• Eldrick

Naprosto zbytečný dokument o extrémistech, co se nachází přesně na opačném konci otroků kapitalismu, jež si kupují věci, který nepotřebujou a hromadí je. Tihle psychouši žijou diametrálně odlišnou filosofií, a tou je nošení jednějch trenek, fuseklí, džín, dobrovolný se zavírání do kadibudky 1x1m čtvereční, no prostě, jako byste nahlídli do hlav utečenců z Jedličkova ústavu a nějakej čůrák o nich natočil film.(3.9.2017)

Rozhlédněte se kolem sebe. Jakou hodnotu mají pro váš život věci, které vlastníte? Tento dokument se nesnaží přemluvit diváka, aby vlastnil méně, přestěhoval se do menšího domu nebo přestal nakupovat. Poukazuje na smutný fakt, že konzum dnešní doby nevychází z vědomých rozhodnutí spotřebitelů, ale je následkem bezmyšlenkovitého honu za iluzí štěstí a životního naplnění.(31.12.2016)

You should use things and love people. Because the other way doesn't work.(9.5.2017)

Ono je veľmi pekné myslieť minimalisticky, však o to sa človek aj snaží. Ako odznelo v dokumente, dať zbohom práci a ísť si plne za svojimi cieľmi, lenže to by musela byť inak nastavená politika, keď odídeme z práce, stratíme príjem, no a z toho sa žiť nedá. Takže je teda cieľom rozpredať veci čo nepotrebujeme ďalším ľuďom, ktorí samozrejme tie veci tak isto nepotrebujú. Najviac čo zasiahlo a o čom mohol byť aj celý dokument o tých strašných výpredajoch (Black Friday), o kúpe úplne prvého iPhonu. To je čistý fanatizmus z vecí a ide len o to ukázať svetu, kto ma lepšiu vec. Našťastie TV nepozerám, takže všetky reklamy idú mimo mňa a zrušil by som ich všetky. (či v TV alebo na billboardoch)(17.12.2018)

Love people and use things, because the opposite never works.(17.7.2018)

Jednoduchy a velmi prijemny dokument ohladne zivotu v minimalisme. Myslienka spravne podana, cize nejde o to mat jedny trencle, ponozky a starat sa sam o seba, ale o to zamysliet sa pred kupou danej veci ci ju naozaj clovek potrebuje. Dnes ked vieme vdaka Amazon Prime dostat jednym klikom na druhy den pohodlne do ruky v podstate vsetko, kedy z Ciny cez AliExpress vieme objednat kazdu zbytocnu blbost, je fajn sa obcas zamysliet. Taktiez velmi dobre natocene, kedze to natocil a postrihal jeden clovek je to fajn na inspiraciu.(14.11.2018)

Určitě se tam našlo několik zajímavých myšlenek, ovšem jestli jsem to postřehl správně, padlo tam něco o tom, že nad $70,000 ročně vám již peníze nepřináší více radosti. Takže teď jenom mít těch $70,000 ročně...(18.1.2017)

Hezký dokument. Autoři ukazují, že se dá žít i jinak. A že věci nedávají životu pravý význam. + bod za hezké timelapse(4.3.2018)