Reklama

Reklama

VOD (1)

Philip trvá na tom, aby princ Charles nastoupil na jeho alma mater ve Skotsku, a vzpomíná na nesnáze, které tady zažil a které mu změnily život. (Netflix)

Recenze (19)

Alementina 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Moc se mi líbí, jak postupně a pomalu je dávkováno a vysvětlováno chování členů rodiny, jejich komplikované vztahy způsobenou jistou absencí tradiční rodinné blízkosti ... cyhbějící mateřkost. Na konci ten moment, kdy Charles přijede po dlouhé době na prázdniny a při příjezdu nebeží za svojí matkou ... Porodila 4 děti, ale kolika z nich bych skutečnou milující matkou... ()

Eleanor05 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pět hvězdiček nedávám skoro nikdy, ani seriálům, ani filmům. Ale pokud byla kdy v The Crown úžasná epizoda, je to tahle. Peter Morgan nejen, že umí perfektně vystihnout vztah dvou sester (Elizabeth - Margaret), ale očividně dokáže perfektně vystihnout i vztahy rodičů a dětí. Když se skvělý scénář snoubí se skvělou filmařinou (v jednom pochmurně velkolepém momentu ještě podtrženou geniálním Requiem od Mozarta), pak musí zákonitě vzniknout skvělý díl. Pochmurný, depresivní, epický, hluboký a pravdivý. Podle mě, nejlepší díl The Crown dosud. ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vzpomínkový díl. Phillip, Charles a jejich křehké pouto otce a syna. Flashbacky z dospívání Phillipa jako paralela k aktuálnímu dění ze světa Charlese. Pozitivní vzpomínání na těžkosti během studia vs aktuální teror a šikana. Jedinečná atmosféra odloučené školy ve Skotské divočině jako nejlepší způsob najít sám sebe. Nápadně to svojí pochmurnou atmosférou a stylem vedení dramaturgie připomíná první polovinu z Batman Begins. Chybí snad jen plnokrevník Hans Zimmer a velkolepé akční scény moderního světa fikce. Charles Begins. ()

Remivsremi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ach ty často komplikované vztahy mezi otcem a synem. Rodič ovlivňuje své dítě i v těch momentech, kdy to nepostřehne, anebo si to neuvědomí. Bravurní představení školních let Philipa, velmi osobitý pohled na stejné životní období Charlese a souboj mnohá elementů na tom, jak se má budoucí monarcha formovat. Scéna pohřbu mě uzemnila a vyvolala silné emoce. ()

denbrough 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejlepsi dil celeho serialu. A ze bylo co prekonavat. Tohle je ale opravdu sila. Genialni momenty, a jak uz zde nekdo napsal - po technicke strance dechberouci. Totalni 1000% scena = pohreb.. Jako fakt celej dil NEUVERITELNEJ. Tohle je kvalita!!! Melo to timhle dilem cele skoncit, protoze v nejlepsim se ma prestat.. no jo.. ale hranice uz byly tolikrat posunuty....... ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Mladý Filip odlétá z Německa do školy Gordonstone na palubě letadla Junkers Ju 52/ 3M. Stroj se začal sériově vyrábět v Německu v roce 1931, výroba byla ukončena ve Španělsku v roce 1952. Luftwaffe zpočátku používala letoun i v roli středního bombardéru (Legie Condor a při napadení Polska), později pro transportní účely a jako stroj pro přepravu výsadkářů. (Necrotongue)

Reklama

Reklama