Paterfamilias (S02E09) (epizoda)

Paterfamilias

Drama / Historický

Velká Británie, 2017, 1 h

Souhlasím s Eleanor05.(31.12.2017)

Pět hvězdiček nedávám skoro nikdy, ani seriálům, ani filmům. Ale pokud byla kdy v The Crown úžasná epizoda, je to tahle. Peter Morgan nejen, že umí perfektně vystihnout vztah dvou sester (Elizabeth - Margaret), ale očividně dokáže perfektně vystihnout i vztahy rodičů a dětí. Když se skvělý scénář snoubí se skvělou filmařinou (v jednom pochmurně velkolepém momentu ještě podtrženou geniálním Requiem od Mozarta), pak musí zákonitě vzniknout skvělý díl. Pochmurný, depresivní, epický, hluboký a pravdivý. Podle mě, nejlepší díl The Crown dosud.(20.12.2017)

Velmi depresivně na mě devátá epizoda zapůsobila, a to mám rád. Díl měl skvěle pochmurnou atmosféru, bavilo mě srovnání podmínek ve škole Gordonstone z pohledu dvou generací, zajímavý byl i vývoj vztahů v královské rodině a rád jsem se dozvěděl nějaké ty detaily o Filipově původu.(28.3.2018)

Dramatický vrchol série. Matt Smith exceluje, hlavnou hviezdou je však scenár, réžia a kamera. Po technickej stránke klenot, po emocionálnej nekompromisné. Jedna z najlepších epizód roku 2017.(6.2.2018)

Nejlepsi dil celeho serialu. A ze bylo co prekonavat. Tohle je ale opravdu sila. Genialni momenty, a jak uz zde nekdo napsal - po technicke strance dechberouci. Totalni 1000% scena = pohreb.. Jako fakt celej dil NEUVERITELNEJ. Tohle je kvalita!!! Melo to timhle dilem cele skoncit, protoze v nejlepsim se ma prestat.. no jo.. ale hranice uz byly tolikrat posunuty.......(25.9.2018)

• - Mladý Filip odlétá z Německa do školy Gordonstone na palubě letadla Junkers Ju 52/ 3M. Stroj se začal sériově vyrábět v Německu v roce 1931, výroba byla ukončena ve Španělsku v roce 1952. Luftwaffe zpočátku používala letoun i v roli středního bombardéru (Legie Condor a při napadení Polska), později pro transportní účely a jako stroj pro přepravu výsadkářů. (Necrotongue)