Imagine dokumentaristicky a intímne nakúka do života jedného z najväčších hudobníkov modernej doby. Režisér sa snaží odpovedať na otázky bežných ľudí o tom ako "celebrita" ako Lennon v súkromí žije, čo robí keď práve nekoncertuje a pod. A darí sa mu to s nadľahčenosťou Lennonovho humoru a pomocou rozhovorov s jeho rodinou a príbuzními nám vytvára ucelený obraz o tom v akom duchu žil Lennon svoje posledné roky v Amerike. (JohnFarst)

#47

John Lennon se stal legendou, fenoménem, nesmrtelným...tento dokument zachycuje celý jeho ne příliš dlouhý život od dětství stráveného u tety, přes slavná 60. léta s Beatles až do jeho zavraždění v roce 1980 a je doplněn komentáři jeho obou manželek, synů, tety, George Martina a dalších. Je bohužel smutné, že si v tomto dokumentu na Johna nezavzpomínali i ostatní Brouci, což ale nemusí být jejich vina...třeba si to jenom Yoko nepřála...jinak ale v tomto dokumentu uvdíte to jak se Beatles dali dohromady, jak se stali slavnými, jak způsobil John rozruch v USA když prohlásil že jsou Beatles slavnější než Ježíš, jaký byl jeho vztah k oběma synům, jak se vyvíjela jeho láska s Yoko, jak spolu pořádali tiskovky v posteli a bojovali za světový mír, jak se Beatles rozpadli a jak probíhala Johnova sólová kariéra a konečně také jak veřejnost a jeho blízcí reagovali na jeho smrt...zamrzí také, když uslyšíte Johna otevřeně mluvil o tom, že by se nebránil obnovení Beatles a úplně mrazí v zádech když John někdy na podzim v 80. roce mluví o tom že na tomto světě ještě chce spoustu věcí dokončit a že doufá, že tady bude ještě hodně dlouhou dobu...co se týče hudby, v tomto snímku zazněla spousta Johnových hitů napříč celou jeho kariérou a bylo jich ještě víc než se objevilo na oficiálnim soundtracku, např. i proti-McCartnyovská píseň "How do you sleep?", jejiž společné nahrávání s G. Harrisonem je také součástí filmu. Pro Johnovy fanoušky, mezi které se každopádně počítám, je tato tragikomická biografie hudební legendy příjemnou povinností. ()

Medvedialaba

Vynikajúco a pútavo spracovaný filmový dokument ponúka obraz o živote a tvorbe Johna Lennona v kontexte doby. Vykresľuje jeho povahové a citové stránky, rodinné zázemie, skladateľskú osobnosť, dotýka sa jeho vzťahu k výtvarnému umeniu, ale aj sociálnemu cíteniu, jeho otvorenosti k spoločensko-politickým udalostiam. Na pozadí príbehu Johna Lennona sa odvíja aj príbeh skupiny Beatles, vznik, vývoj, obdobie beatlemánie... Výpovede priateľov, spolupracovníkov, rodiny z rôznych uhlov pohľadov dotvárajú osobnosť Johna Lennona. ()

rockwoman

"Imagine byla jednou z jeho stránek. Tvoří to jeho sen o světě. Utváří to jeho ideál. A to bylo něco, co chtěl skutečně říct světu." ...Zajímavý dokument při jehož sledování si každý může udělat svou vlastní představu o tom kdo, nebo jaký člověk byl John Lennon. A jak jsem Johna vnímala já? Jako divokýho, vtipnýho, odvážnýho, romantickýho, vážnýho, tvrdohlavýho, trošku sebestřetnýho, zranitelnýho, vnímavýho, talentovanýho, muzikanta, naivního SNÍLKA. Ale taky jako manžela, tátu, kolegu, přítele, obyčejnýho člověka z davu. Svůj život, názory, pocity, myšlenky vložil do songů, který jsou nesmrtelný a v srdcích těch, kdo ho milovali bude žít věčně jako všichni další před ním i po něm. ()

Frajer42

O The beatles by se dalo říct, že jsou moje oblíbená hudební skupina. Tento dokument mapuje životní osudy pouze jednoho člena, zato ovšem sakra důležitého a především nejvíce diskutovaného. Dokument je uchopen tak, že se v něm primárně nejedná o hudbu, jako spíše o ten samotný život, což je trošku škoda. Čekal jsem více zákulisních informacích o tvorbě těch největších hitů. Ovšem zajímavé je to i tak...Slabší 3*. ()

GilEstel

John Lennon je velmi pozoruhodná osobnost, jak co se týče hudby, tak osobního života. Jako takový mě vždy zajímal. Přiznávám, že spíš po té hudební stránce. O jeho životě jsem přečetl několik publikací a knížek. Tento dokument mi dlouho unikal, čímž jsem snad dosáhl určitého kritického nadhledu. Jaký tedy tento dokumentární film je? Já říkám, že velmi dobrý. Začíná raným dětstvím a končí (pozor SPOILER) smrtí. Každá životní etapa si ve filmu vysloužila přiměřenou délku stopáže. Lennonovo dětství ve válkou postiženém Liverpoolu, dětství bez otce a smrt matky, byly stěžejní prvky pro formování jeho osobnosti, které ovlivnily celý jeho další život. Hudební počátky, seznámení s Paulem a začátky Beatles. Právě broučímu období jeho života je věnováno nejvíce času a je to tak správně. Johnův zpočátku vůdčí rebelský přístup a rozpačitý vztah k médiím, několik nezapomenutelných drzých hlášek z počátků beatlemánie. Dokument je koncipován jako sestřih dobových fotek, nahrávek z koncertů a rozhovorů Johna pro média, společně se vzpomínkovými rozhovory pozůstalých a spolupracovníků. Před kamerou tak mluví George Martin, první žena Cynthia a jejich syn Julian, Yoko Ono a ještě malý syn Sean, tetička Mimi a mnoho dalších. Nejcennější jsou asi autentické záběry dobových nahrávek a přechod od veřejného života k soukromému, spojený s rozpadem skupiny a vztahem k McCartneymu. Konec 60. let přináší témata drog, mírového hnutí a kontroverzního umění spojeného s Yoko. Po celou dobu stopáže je film doprovázen Lennonovými písněmi, které vždy odráží dané období a nálady (nejen jeho ale i společnosti). Závěrečná část filmu přináší obraz Lennona, snažícího se vymanit z veřejného života, ze „zajetí“ Beatles. Lennon neměl řádné dětství ani dospívání a později se stal majetkem miliónů lidí. Svůj život nikdy neměl. Když se rozhodl alespoň na několik let zasvětit život synovi a rodině, bylo to velmi těžké. Za pomoci obrovské vůle se to částečně podařilo. Ale jeho stín ho provázel stále. Být v srdcích miliónů lidí, ovlivnit jejich životy, mládí a dospívání, je cena tak veliká, že člověk již nikdy nemůže žít normálně. Snad nic nevystihuje víc stav věcí, než komentář jedné fanynky ohledně rozpadu Beatles___________ „Nahradí vám někdy někdo Beatles?“ „Ne! Beatles jsou jedinečná skupina. Tak to je. To by nemohl být nikdo jiný.“ „Jak je to s nimi?“ „My jsme s nimi vyrostli. Oni začali, když byli mladí, a my byli mladí také. A během těch let jsme se s nimi vyvíjeli a vyrůstali s nimi. Oni jsou součástí nás, víte? Ale už nemůžou být žádní jiní Beatles. Nikdy.“ (pláče) ___________Zajímavostí je, že samotná vražda Lennona se nedočkala žádného většího popisu. Bylo to přáním rodiny. Nechtěli, aby se jméno vraha, podoba nebo cokoli o něm jakkoli publikovalo. Dočkáme se tak „jen“ několika reakcí pozůstalých a posledních sbohem od plačících davů. Filmu vytýkám pouze naprostou (téměř) absenci temné stránky povahy Lennona. Jde spíš o vzpomínkovou poctu k životu slavného hudebníka. Jako taková funguje velmi dobře. () (méně) (více)

• První verze filmu trvala 24 hodin. (Morien)
  • Producenti převedli všechen materiál a nahrávky na laserové disky, spojili je v jedné databázi a pomocí počítače provádeli střih a sestavování výsledné podoby filmu. Byla to raná verze nelineárního střihu. (Morien)
  • George Martin znovu namíchal písně Beatles použité ve filmu pro šestikanálový Dolby stereo používaný v kinech. Vyjádřil se o tom, že to byla jedna z největších výzev v jeho kariéře. (Morien)