Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bolek Polívka a Arnošt Goldflam v hlavních rolích humoristického seriálu na motivy románu Gustava Flauberta Bouvard a Pécuchet aneb Byli jednou dva písaři. (Česká televize)

Recenze (22)

laepus 

všechny recenze uživatele

Za mě dobrý. Jedinou vadu pro mě představuje ten statek, který je spíš někde na Vysočině než na Pálavě a bude se tam asi těžko sadit vinohrad, ale jinak dobře odvedené práce - ani jeden z hlavních představitelů nijak nepřehrává, nesnaží se kopírovat RoháčovuSovákovuHorníčkovu předlohu a je to opravdu ze života. Snad to skutečně roztočí jako kompletní seriál, jsem zvědav a těším se. ()

PM1 

všechny recenze uživatele

Tento seriál to bude mít hodně těžké, protože se nevyhne srovnání s původním seriálem, kde písaře geniálně ztvárnil Horníček a Sovák. Myslím si že by to nakonec nemuselo dopadnout špatně, ale pilotní díl má dva problémy. Nedokáže přesvědčit člověka že by se musel podívat na další díly. Nic moc se tam vlastně nestane a není tam žádné velké gradování příběhu. Ono je to celkem logické, protože původní seriál měl první díl úplně stejný, ale pokud chce ČT natáčet takovéto seriály, takovéhle úvodní díly, tak buď měla spojit dva díly do jednoho, nebo to udělat jako Netflix, tzn. dát do vysílání všechny díly najednou (a ano, vím že logika Netflixu a ČT je jiná a že to tak nejde, ale...) Druhým problémem je, že alespoň podle původního dílu nevím proč bych se na to měl dívat, když už jsem úplně stejnou věc vlastně viděl, přičemž se to lišilo jen v drobnostech, nepočítaje v to že ten humor v Písařích byl daleko více vybroušený. Zatím tedy 2 body a dám tomu asi ještě jednu šanci a potom hodnocení a případně recenzi ještě poupravím. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

To měla ČT kdysi rakový nápad natočit pilotní díly možných seriálů (už to muselo stát nějaké prachy) a podle diváckého hlasování v soutěži pak vybere, který natočí. Celé se to jmenovalo Souboj seriálů, tehdy to vyhrál seriál Cirkus Bukowski, který ale v tom pilotním provedení měl větší napětí a atmosféru. A i když ČT nakonec tenhle projekt skrečovala, nějaké další pilotní díly se natočily jen tak na zkoušku. Tohle zrovna si myslím by mě bavilo. Ty vtipy jsou tady často řečené jakoby jen tak mimochodem, bokem, navíc je zde skvělá procházka nočním Brnem, a myslím, že i to mudrování obou hlavních postav by mě bavilo. Škoda, že se projekt nakonec neuskutečnil. ()

ajp 

všechny recenze uživatele

První (a zároveň poslední díl) "seriálu" Pálava, který měl jakousi novodobou transkripcí seriálu "Byli jednou dva písaři" mě popravdě mile překvapil. Jakkoliv moc nejsem příznivec Bolka Polívky, tady se tvůrci myslím docela trefili. Pálava je vtipná, vkusná ale hlavně, nelze jí srovnávat s Písaři. Ti prostě byli a zůstanou nenapodobitelní, skvělí, prostě jedineční. Pálava je ale důstojnou svěží novodobou verzí. Mrzí mě, že se nedočkala pokračování. ()

Splasher 

všechny recenze uživatele

Pokud bych měl z Noci pilotů vybrat jeden projekt, který by se měl dočkat plnohodnotné série, tak by to byla právě Pálava. Píšu to tu proto, že ČT prý dá i na reakci svých diváků a Pálava měla většinou spíše negativní reakce. Kvůli srovnání s Písaři, samozřejmě. No přesto byla z nabízeného tím nejlepším. Nevím jestli se najednou sešli takto slabé počiny nebo ČT do Noci pilotů nasadila jen ty projekty, u kterých byla na vážkách. Doufám, že platí ta druhá možnost, i když by byla více urážlivá pro tvůrce. ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama