Srdce temnoty: režisérská apokalypsa

(festivalový název)
  • USA Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse (více)

Dokument o udalostiach pri nakrúcaní filmu "Apocalypse Now", o Coppolovom boji s prírodou, vládou, hercami a samým sebou. Obsahuje aj filmy tajne nakrútené Elanor Coppolovou, Francisovou manželkou. (matriosa)

Rozjimatel

"My film is not about Vietnam. It is Vietnam."     Veľmi pútavo nakrútený dokument o filme Apocalypse Now (1979), ktorý sa rovnako ako samotný film dostal medzi 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Obsahuje množstvo zaujímavých momentov z nakrúcania a pôsobivých záberov scény (prívalové dažde). Francis Ford Coppola je tu predstavený ako svojhlavý muž s veľkou víziou, ktorý do svojho vysnívaného projektu zahrnul celú svoju rodinu (najmä manželku Eleanor), aj veľkú časť majetku a ktorý musel počas nakrúcania čeliť obrovským ťažkostiam a narastajúcim nákladom (pribúdali milióny, ktoré do toho musel vložiť z vlastného vrecka). Našťastie sa jeho tvrdohlavosť vyplatila a film sa nielenže stal finančne veľmi úspešným, ale aj doslova kultom.     "This is not just a documentary about the war in Vietnam. This is a main show in the sense that whereever America goes, they make a big show on everything." ()

simply

Už dlouho mě žádný "film o filmu" neoslovil takovým způsobem, že bych měla chuť okamžitě se podívat na daný film. Dokument mi přinesl nový pohled na Apokalypsu a paradoxně mě zaujal mnohem víc než samotný snímek...4,5 * ()

zahadum

Myslím si,že to ako vznikal tento film je možno niečo lepšie a drastickejšie ako film samotný. Pozór na nechutné zábery zabíjania zvierat ! ()

Jablek

Dokument stejně pohlcující jako samotný film dává nahlédnout do zákulisí něčeho, co nemá ve filmovém světě obdoby. Pro mě byla Apokalypsa vždycky tím nejsilnějším, co jsem měl možnost před obrazovkou zažít a teď rozumím ještě o něco více tomu, proč to tak bylo, je a bude.. ()

bohhous22

Nejlepší Film o filmu ,který kdy byl natočen . Rozbor ohromné vůle zrealizovat kvalitní dílo navzdory jiné mentalitě, drsné přírodě, fyzikálním zákonům a vlastním demonum.Coppola natočil jeden z nejlepších psychotropních válečných filmů všech dob.Díky tomuto dokumentu uvidíte ďábla v těle režiséra, který by pro natočení životního snu porazil i Tsunami. ()

pestak

Dvanáct let po světové premiéře filmu Apokalypsa se objevil dokument, který jsem měl možnost vidět teprve nedávno o vzniku tohoto mimořádně kvalitního filmu o válce ve Vietnamu. Filmový materiál o téměř dvouleté expedici do džungle,byl sestaven bývalou Coppolovou manželkou a obsahuje například aktualizované rozhovory s herci a členy štábu. Tento dokument popisuje jednak konec filmařské vize, že větší množství peněz znamená automaticky i větší míru svobody,a za druhé se stává i svědkem rodinné tragédie. ()

Blazkowicz

Víc než dokument je to spíš pohled do nitra režiséra. O filmu teda nic moc zajímavého. Jeho myšlenky byly stejně psycho jako celý film. 3-* ()

Weehaa

No, režižér bych být nechtěl. Teda rozhodně ne Francis Ford Coppola. Sebevražda, tajfun, infarkt hlavní postavy, politika, válka, mé vlastní ego, peníze. Proti tomu člověku se postavilo snad všechno, a to málo, co ne, to si stihl znepřátelit sám. Přesto je film něco neuvěřitelnýho, nemám ani jedinou připomínku, prostě dokonalost sama. Jasně, že by člověk měl hodnotit dokument, a ne film, o kterým ten dokument je. Toto je jen cestopis ke grálu. Ale sakra zajímavej, jednotliví poutníci v mezidobí urazili obrovskej flák cesty a mají s čím srovnávat. Jedenáct z deseti Apokalypsa, deset z deseti Srdce temnoty. ()

dthwinter

Ačkoli jsem Apocalypse Now viděl už před nějakou dobou a příliš mě nezaujala, k Hearts of Darkness jsem se dostal až přes seriál Community. Po shlédnutí musím souhlasit s Abedem: "Way better than Apocalypse Now". Skutečně je mnohem zajímavější sledovat Copollu, kterak během natáčení postupně přichází o rozum a vidí to všichni okolo, jen ne on, než samotný snímek. Bez té veškeré omáčky, která je lepší než nějaký režisérův komentář, se mi Apocalypse Now opravdu moc nelíbilo, ale mám takový pocit, že jsem připraven na druhé shlédnutí. 90 % ()

Kinison

Dokument o tom, jak se natáčela Apocalypse Now a co za trable ji doprovázelo.Těm, kterým se film líbil, doporučuji, velmi vhodné doplnění, není to dlouhé. Zajímavé zejména díky nezávislému pohledu velmi blízké osoby, manželky Eleanor Coppola, která si během natáčení psala deník a pořizovala vlastní záběry. Říkám si, že i tento zážitek musel mít silný vliv na formování jeho dcery, režisérky Sofia Coppola (Virgin Suicides, Lost in Translation). ()

Flashheart

Svým způsobem podobně zmatené. O některých věcech se mluví příliš, o některých příliš málo. Bizardnost natáčení filmu byla sice značná, ale rozhodně nedosahovala rozměrů, které tu naznačují místní komentáře. Každopádně jestli jsem si z toho něco odnesl, tak že Coppola je fakt sympaťák, ačkoliv to, jak pojal minimálně Apokalypsu, se mi rozhodně příčí. V čem jsem ho nepochopil, je to, proč se na Branda nevykašlal hned od začátku, ty jeho podmínky a očividný nezájem o to, co z toho filmu vyjde, když muselo být už předem jasné, že to ani technicky a logisticky, ani finančně nebude na stříbrném podnose. Taky že nakonec zahrál totální tužku, mohl by ho zastoupit průměrný Bčkový herec za minimální hollywoodskou mzdu. Dokument Eleanor mě celkově vážně nenadchl. ()

Martin D

Vynikajuci, posobivy a velmi zaujimavy dokument o spletitom tazkom natacani Apocalypsy. a inak jeden z najlepsich "making of" dokumentov o natacani filmu. Aj z tohto dokumentu je vidiet ze Coppola sam bol na hranici svojich schopnosti a vidiet jeho psychicke vycerpanie pocas nakrucania. Je zazrak ze po takom sialenom nakrucani film vznikol. Vdaka Bohu. ()

stuj

Panejo. Dokument o pravé filmařině (rozuměj: žádné digitální efekty a dodělávky), odhodlání a strastiplné cestě k dokončení výjimečného díla a uskutečnění vlastní vize. Klobouk dolů. ()