Bushwick je území v New Yorku, kde se rozpoutalo hotové peklo. Ulice se náhle mění ve válečnou zónu. Do města vstoupila neznámá armáda a je vyhlášeno stanné právo. Studentka Lucy (Brittany Snow) jede s přítelem metrem, když jsou všichni pasažéři vyzváni, aby opustili metro. Když se vystrašená Lucy, která přišla o přítele, snaží ukrýt v nějakém suterénu, je napadena bandou výrostků. Tu zpacifikuje bývalý voják Stupe (Dave Bautista). Od této chvíle se jejich cesty spojí a oba se snaží přežít a dostat do bezpečí. (PROCESOR)

Corpsegrinder

Koncept Rudýho úsvitu mám rád a první polovinu mě to docela bavilo jenže s příchodem ségry na scénu tomu naprosto vykolejí tón a z filmu se stane přehlídka groteskních postav. Na ten rádoby jeden záběr se měli vysrat, jednak je to jeden wipe za druhým a navíc občas stejně střihli normálně. Aspoň to nezakončili moc vesele což je plus. Nejlepší tak byl Aesop Rock a jeho soundtrack. ()

Antaeus

Nasrať že sa vlády federálnych štátov rozhodli pre autonómiu bez podpory obyvateľstva. Je to síce podobne nezmyselná pointa, za ktorú som Ryanovi strhol body, no ten na rozdiel od tohoto počinu bol silno semtimentalny a nech sa to už zdá akokoľvek podivuhodné, menej realisticky pôsobiaci. Áno, vylodenie bolo kôl as fak, ale potom už sme sa viezli na vlne sentimentu. A teda aby som naviazal na tému, ktorú som vlastne ani nezačal: neviem, či si niekto uvedomil, že prvý strih bol až po 15 minútach! A nemôžem si pomôcť, ale atmosféra budovaná nepretržitou kamerou z výšky očí, nevedomosť hlavných postáv a kusé informácie, strach a PRAMÁLO SENTIMENTU, to sa často nevidí. Ide tu prakticky o divadelné predstavenie. Načasovanie scén je kľúčové a zvládnuté je perfektne. Nemám čo dodať. Nebyť trošku prihluplej zápletky (na ktorej predsa len stojí celý dej), aj by som dal za 5. ()

Fifer

Skvělá akční jízda na jeden záběr. Birdman v apokalyptickém filmu. Metoda zdánlivě nepřerušovaného záběru se perfektně hodí pro zmatek na ulicích, kdy davy lidí vyděšené prchají tam a zase zpátky. Byl jsem nadmíru spokojen. Škoda té proměny hlavní hrdinky, která se během několika hodin změní z bezbranné dívky v Jasona Bourna. Tvůrci si měli vybrat, buď měli zvolit hrdinku jako drsnější postavu (dělá bojové sporty, policistka atd.), anebo ji měli nechat jako bezbrannou dívku až do konce. P.s.: když jsem poslouchal vyprávění hlavního hrdiny o 9/11, tak mě mrzelo, že ho nenechali celej film mlčet. Strašnej kýč a limonáda. ()

Dr.Manhattan

Obsahuje SPOILERY. Po dlhej dobe film, pri ktorom ma hnevalo že neskončil happy endom. Aj keď mám rád reálne konce....ale takto to vážne nemalo dopadnúť. Batistu začínam mať rád, aj keď je to len hora svalov... je to sympoš a v poslednej dobe mu to ide. Brittany mám rád odjakživa :). Obsadenie teda super a celý čas som čakal, že to dajú dokopy. Neviem ako je to možné, ale hneď mi bolo jasné že Batistova rodina bude po smrti. Takže som teda čakal scénu s priznaním o rodine a romantickým zakončením. Scéna prišla, no romanticky teda neskončila... Do deja som bol hneď od začiatku úplne vtiahnutý. Hneď po 5 minútach to chytilo úžasné tempo, ktoré vydržalo až dokonca. Kamera výborná. Ta tomu určite veľmi pomohla. Soundtrack paráda. ()

Hapretor

s takovým smutným koncem celý film pak postrádal smysl - připadalo mi to jako zbytečná ztráta času - na to koukat - a mrtvoly zahráli opravdu špatně ...jinak se na to koukat dalo ... ()

Cinematrix odpad!

Představte si, že se držíte za ruku se svým milým (milou), nastoupíte do metra v naprosto poklidné atmosféře a za těch pár okamžiků, než vystoupíte na další stanici, se zatím strhne děsivá invaze. Vyjdete na povrch a jste svědky naprosté anarchie... Všude se střílí, za těch pár okamžiků, než váš spoj dojede z jedné stanice do druhé, se stihli všichni ozbrojit, udělaly se odboje, rabují se obchody a do toho Dave Bautista coby vrátnej má vše potřebné k přežití. Včetně světlice na vypálení rány na své noze a zkušeností mariňáka. Hlavní hrdince ta vřava ustřelí na levé ruce prstenčíek a jí vadí jen to, kam si nasadí prstýnek, kdyby se chtěla vdát. Přemýšlí tak pro to, jelikož jejího přítele, s kterým se ještě na minulé stanici držela láskyplně za ruku, to na té další sežehlo na uhel. Dále tu máme babičku, za kterou hlavní hrdinka jede (ta bába nevděčná mezitím dostane infarkt, takže smutek), lásku k sestře, která je feťačka, která v rauši ošahává Bautistovi koule. Dále tu máme spoustu kulek, které to dvoumetrové bývalé wrestlingové hovado netrefí, i když kulhá a spoustu padajících vrtulníků, které sestřelí zase naopak snad kdokoliv. S klidným srdcem dávám odpad. ()

kolibricek

Bylo by to víc dokonalé, kdyby byl scénář více propracovaný, a méně halekání. Konec mi cekem naštval, ale to už je jen o mě. ()

papadoce

Bushwick to je vám také malebné mestečko, v ktorom sa hŕstka žoldnierov z ničoho nič rozhodla hrať battle royale priamo v uliciach. Chvíľami to dokonca skutočne vyzeralo ako počítačová hra The Division. Kamera sa tvárila, že to celé išla na jeden dva zábery, samozrejme nešla, ale na tom nezáleží, lebo nápad to bol skvelý. Už naozaj neviem čo očakávate od filmov na to, aby ste ich nezhadzovali hodnotením. Páčilo sa mi vysvetlenie, že čo sa vlastne deje, sedelo mi herecké obsadenie a asi jediná vec, ktorá by sa dala vytknúť, ale len ťažko s tým mohol niekto niečo urobiť, bol chýbajúci budget. Filmu by väčší rozpočet vyslovene svedčal. Priznávam, že som v rozhodovaní niekde na pol ceste medzi treťou eveňju a štvrtou mejn strít. Čo bolo ovšem úplne parádne, bol záver. Fakt to kurnik chcelo väčšie prachy a mohol z toho byť kult. Ja dám nateraz tri, ale váham, váham. Dostaňte to aspoň na 65, menej je vašou hanbou. ()

johnsnow

Nízkorozpočtovka ale podarená, hnusná, efektovo slabšia ale v závere tak podpásová, že koniec. S lepším rozpočtom by to bola žranica ale aj takto si to odmňa 5* zaslúži. ()

mikhail

Podľa mňa to tu má zbytočné nízke hodnotenie (pri písaní komentára 48%). S väčším rozpočtom to kľudne mohol byť kasový trhák roku 2017. Je to nápadité, dobre natočené, má to spád a časté zvraty. Taký má byť dobrý akčný film. BTW. Ten hromotĺk zo Strážcov Galaxie (Dave Bautista) v hlavnej postave vie hrať! V kombinácii s jeho Wrestler minulosťou vcelku prekvapivé :) ()

kedu

s vyšším rozpočtem by jistě bylo možné realizovat nápady, které jsou jen letmo naznačené. Možná je dobře, že peněz bylo málo a film si tak musí klestit cestu dějem pomocí minimalistických forem. V rámci žánru parádní kousek. ()

PlysovyMacko

V New Yorkskej štvrti sa za bieleho dňa objaví neznáma hrozba, v ktorej centre sa ocitnú hlavné postavy a musia urobiť čokoľvek aby prežili. Tomuto typu filmu sedia dlhé zábery s minimom strihu, vytvára to realistickú atmosféru. Film v prvej polovici stavia na aspekte neznáma, nikto nevie čo sa vlastne deje. Najzaujímavejšou časťou bol emocionálny moment v práčovni, kde Bautista ukázal, že vie celkom hrať. ()

baclajean

To, že stará pani, ktorá hrá mŕtvu babku, dýcha, ešte prekúsnem. Ale že aj Bautista po tom, čo ho zastrelia, leží mŕtvy a dýcha? To je už naozaj amaterizmus. Asi aj dobre, že v Blade Runner 2049 hral len chvíľku; ktovie, čo divácky neprípustné by porobil tam. Čerešničkou bolo, že dýchala aj Brittany Snow, ktorá padla po tom, čo jej prestrelili hlavu. Ach jaj. Hviezdička za nápad, druhá za kameru. Zvyšok na hanbu. ()

ibex

Do poloviny filmu to bylo super, pak už se začalo vršit klišé na klišé a kvalita víc a víc upadala. Přišlo mi, že scénáristé pořádně nevěděli, jak to zakončit. ()

Drozdo57

Ako jednorazový výplach ma to neurazilo. Z princípu to ale nemôžem hodnotiť lepšie, pretože je to absolútna kravina, herci nie sú dobrí a už len zápletka je kolosálna debilina. ()

Kushina

Ze začátku to vypadalo na to, že by to mohl být skvělý film, bohužel čím déle film plynul, tím se stával nudnější a čitelnější a nesmyslnější. Holka co v ruce nikdy nedržela zbraň na konci střílí jako profesionální voják, všude se jen střílí a ve výsledku to nemá žádný smysl. konec také useklý a o ničem. Scénárista to prostě nedomyslel a bylo toho až moc. 35% ()