Potíže s Harrym

• USA The Trouble with Harry (více)

Jakéže jsou Potíže s Harrym? Faktem je, že Harry je mrtev, ale přestože tato skutečnost nikomu příliš nevadí, všichni se cítí být vinni. Poté, co je s typickým Hitchcockovským humorem tělo několikrát vykopáno a milostné vztahy mezi hlavními postavami se rozhoří, pravá příčina smrti je odhalena a s Harrym už potíže nikdo nemá. Film nabízí příjemnou zábavu a mnohé překvapí svou odlišností od děl, na která jsme od tohoto mistra napětí zvyklí. (Magic Box)

dagweghope

Jenom pár akordů, v jednoduchosti je velká síla. Stačí pár lidí, pár scén, šíbnutá zápletka, jedna mrtvola a plácat nesmysly a dostanete film, na který nevydržíte koukat ani pět minut. Pokud to tedy nevzal do ruky Hitchcock. Pak sedíte, vnímáte, čekáte, bavíte se a cokoliv realistického by vám v tu chvíli přišlo mimo. Někdo potřebuje mega na údolí křemíku a speciální skla, aby se u toho člověk nepoblil, a někdo prostě umí. ()

Ferguson

Nejvtipnější film od Hitche. Tradičně dobrá barevná kamera (která byla pro Hitchce 50. let stěžejní) a samozřejně zde hodněkrát zmiňované dialogy. Celý film by se dal popsat slovy: Jak si dva párečky vybudovaly na mrtvole život. ()

JUX

tak po druhem zhlednuti na 4*. Je to prijemny, pekne natoceny, divak se zlehka pochechtava, ale jednak je to moc dlouhy, druhak tomu chybi vic genialnich vtipu, jako je smena kralicka... ()

eexDon

Für mich - 80%, - /takové ateliérové, hlavní číča Shirley moc nezaujala/, + /hlavní zápletka - tentokrát žádná záměna, obyčejný člověk se dostane do soukolí systému nebo pokus obstarat si svědka k vraždě, ale 1 mrtvola, jenž každému dělá jen starosti, černý humor - nebylo ho moc, ale byl povedený/, hodnocení - povedená černá komedie, ikdyž taková ateliérová, AA- 4/5 ()

DEAR303

jak si všichni mysleli že zabili pána :) takovýhle filmy dneska už nepohledáš :) krásná komedie o tom co si počít s Harrym :) ()

rbr

Je fakt hezký vidět Hitchcocka dělat něco jinýho, Potíže s Harrym je, dle jeho standardů, fail. Premisa má potenciál. Já čekal něco ve smyslu Víkend u Bernieho (jenom lepšího). Nicméně, tohle působí nedodělaně. Hitchcockovy filmy sou hojně obdařený humorem, ale i přesto že tohle má bejt komedie, nezasmál sem se víc než se směju normálně u jiný Hitchcockoviny. Jo, obecně to bylo veselý ale minimálně vtipný, a nikdy legrační. Horší je to, že vzhledem k tomu že tohle je tagovaný jako brzkej příklad černý komedie, nikdy to nepůsobilo černě a mimo trochy inuenda to není ani odvážný. Reakce aka kamenná tvář nejsou fany ale nudný. Skvělá režie, kamera. Potíže s Harrym, by stejně jako další filmy, skončily v propadlišti nebejt toho, že je to Hitchcock. ()

Chung

Nebudu tvrdit, že Potíže s Harrym jsou mistrovské dílo, protože nejsou. Ale přijde mi vtipné (sic), jak jsou někteří komentující překvapeni tím, že Hitchcock natočil vtipný film (dívám se na tebe, Matty). Protože, světe div se, až na výjimky jsou jeho filmy vtipné všechny (do různé míry) a suchý černý humor je jedním z jeho typických režijních prostředků. O plnokrevnou komedii se Hitchcock pokusil několikrát, z oněch pokusů je však bezpochyby nejzdařilejší právě tento; pravděpodobně proto, že námět přišel vtipný i jemu samotnému a nemusel točit screwball z donucení jako v roce 1941 s Panem Smithem s manželkou. Vtipy jsou sice repetitivní a má to hlušší místa, ta ale nikdy netrvají tak dlouho, aby se člověk začal nudit. Zasmál jsem se párkrát, usmíval jsem se skoro pořád. Je to OK, lidi. Současných 73 % je celkem odpovídajících. ()