Potíže s Harrym

• USA The Trouble with Harry (více)

Jakéže jsou Potíže s Harrym? Faktem je, že Harry je mrtev, ale přestože tato skutečnost nikomu příliš nevadí, všichni se cítí být vinni. Poté, co je s typickým Hitchcockovským humorem tělo několikrát vykopáno a milostné vztahy mezi hlavními postavami se rozhoří, pravá příčina smrti je odhalena a s Harrym už potíže nikdo nemá. Film nabízí příjemnou zábavu a mnohé překvapí svou odlišností od děl, na která jsme od tohoto mistra napětí zvyklí. (Magic Box)

Padme_Anakin

Tahle černočerná komedie mi sedla, herecký ansámbl mě několikrát úplně odboural a musím napsat, že na mě všichni působili ohromně sympaticky.. Mrtvý Harry jim přidělal pár vrásek na čele a zřejmě i pár puchýřů v dlaních.. Rozuzlení potěšilo, u mě spokojenost.. ()

curunir

,,MOŽNO SA ZASTAVÍM ZAJTRA." ,,TO JE KEDY?" ,,DEŇ PO DNEŠKU." ,,TO JE VČERA. DNESKA JE ZAJTRA." ,,TO BOLO." ,,KEDY BOLO ZAJTRA VČERA?" ,,DNESKA." ,,JASNÉ, VČERA." __ Roztomilé úvodné titulky predznamenávajúce komediálny pôvod filmu striedajú zábery tak nádhernej jesene, že sú mnohé z nich hodné zarámovania. Hitchcock si denne v novinách čítal čiernu kroniku a keď preto netradične siahol po komédii, bol čierny humor jasnou voľbou. Na jednanie postáv v prítomnosti nebohého Harryho si vďaka ich britkým dialógom divák rýchlo zvykne, omnoho nevierohodnejšie mi prišlo akési pomalé plynutie času, v ktorom sa množstvo udalostí zbehne iba v priebehu niekoľkých hodín. ,,Problémy s Harrym" sú inteligentne a dômyselne napísanou oddychovkou, pri ktorej sa divák skôr pousmieva než smeje, ale pokiaľ by mal Hitchcock nakrúcať iba filmy obdobného razenia, nikdy by si nevybudoval renomé takého významného režiséra. (1228. hodnotenie, 114. komentár k filmu) ()

Lokutus

Nádherná černá komedie s vynikajícím hereckým obsazením a jemným, současně drsným a drastickým humorem.. Rozhodně jeden z nejkouzelnějších Hitchových filmů, který než dramatičností vyniká odlehčeností a šarmem... ()

Cimr

Potíže s Harrym zůstaly tak trochu na půli cesty, protože to není moc napínavé a ani dostatečně vtipné. Nedivím se nízkým hodnocením, osobně také dávám také přednost trochu divočejšímu montypythonovskému či southparkovskému humoru a tento film hodnotím tak na 3,5 *. Ale už proto, že to je můj oblíbený Alfred a že záběry barevného anglického podzimu jsou tak krásné, zaokrouhluji nahoru. Pohodový film jako dělaný pro deštivé nedělní odpoledne.. ()

GodComplex

Pohadkoveji podzimni krajinku najdete jen ztezi a do teto obrazkove lokace vam Hitch napali mrtvolu a s ni spojenou obrovskou davku vtipnych situaci a dialogu. To bohuzel trva jen prvni hodinu, zbytek uz je jen nezazivny dojezd. Jak ale Hitch potvrzoval i ve vetsine svych vaznejsich filmu, smysl pro humor mu urcite nechybi. Harry byl take zacatek vyzivne spoluprace s Bernardem Herrmannem na dalsich 10 let, ktera ozvucila Hitchcockovu zlatou eru. "I saw him when he was dead." "Yeah, he looked exactly the same when he was alive, except vertical." 6/10 ()

Freemind

Rozkošná a místy překvapivě svěži, jindy zase trošku naivní a škrobená, zkrátka - nevyrovnaná černohumorná taškařice. ()

fragre

Cynicky humorná povídačka o mrtvole, která nakonec velmi kladně ovlivní interpersonální vztahy hlavních hrdinů, takže ti jistě vzpomenou na Harryho jen v dobrém. ()

radektejkal

Krásný podzim v Massachusetts ještě předčil dnešek na Žákově hoře, nejen co do barev a urostlosti stromů, ale - zkrátka jsem tady doma... I přísný Mistr si někdy potřebuje odpočinout od zločinu, s věkem ta potřeba nejspíš roste.... Potřeba někoho zakopávat a vykopávat je v lidském naturelu. Mnohým se toho dostane ještě zaživa... Obecně se dají potíže očekávat spíš od žen, "tady to odnesl Harry / tak jaký láryfáry" (paní MacDonaldová). ()

Anglie

Hitchock a komedie pasuje k sobě velmi dobře(možná překvapivě). Za zmínku stojí, že v tomto filmu měla premiéru Shirley MacLaineová. Nakonec z toho vychází překvapivě příjemný film. ()

Martin741

Tak toto bolo sklamanie od maestra Hitchcocka ako hrom! Prva polka fajn aj s ciernym humorom, ale druha bola uplne tragicka. Celkovo len sedivy priemer. 60 % ()

honajz2

Komedii od Hitchcocka jsem ještě neviděl (i když teď už jo), kupodivu to nedopadlo špatně - za břicho se popadat u toho nebudete, ale úsměvné to je, občas jsem se zasmál i nahlas, ten příběh je takový krásně absurdní, včetně samotného závěru, ale jo, líbilo se mi to, bylo to dobré. Hodně se mi tam líbilo i to prostředí, kde to je. Ale vytknout tomu něco přece jenom musím - občas se to docela zbytečně táhne. Tohle fakt potřebovalo zkrácen jak sůl. Pak bych se u toho místy nenudil. Ale jinak je to dobré. 4* ()

MrPierc

Úsměvná detektivka od Alfreda Hitchcocka, která má velmi zvrácené postavy. Všichni jsou na sebe milí a slušní, ale vražda člověka jim připadá jako normální neduh okolností. Stalo se, nic se s tím už dělat nedá, ale můžeme si alespoň vychutnat horký čaj. Do vraždy je zamíchán ještě romantický příběh dvou párů a téměř máte chuť jim gratulovat k zamilovanosti. Laškuje se, vtipkuje se a chudák Harry je stále přenášen, pohřbíván i vykopáván. Velmi nenormální postavy jsou matka ( Shirley MacLaine), která je velmi velmi velmi jednoduchá a její ještě velmi velmi velmi velmi velmi jednodušší malý synek. Oba mají zhruba stejné IQ, ale hezky se smějí :-). Podivný film na tu dobu, ale má nádherný podzimní nádech - barevné listí všude kolem. ()

Topco

Veľmi príjemná komédia, v centre ktorej stojí mŕtve telo spúšťajúce radu minimálne úsmevných situácii. ()

tomtomtoma

Přepsáno v červenci 2018. Potíže s Harrym je černá komedie v ironickém rytmu zdvořilosti. Hlavní zbraní je kultivovanost slovního vyjadřování. Společenská etiketa je rozkošným kontrastem s nevšedním emočním prožitkem uličnicky rozehrané zápletky. Decentní slušnost je ochráncem důstojnosti, pohoršování se nad čímkoli není v žádném ohledu přípustné. Novoanglický venkov má pastelové barvy podzimu a lokálním rozruchem komorního významu je nalezení bezvládného mužského těla. Tíže svědomí nahlodává mysl jedinců, nastává hemžení koloběhu pohřbu a exhumace v symbolu očišťování a přijmutí odpovědnosti, a na vše dohlíží lehoučká kultivovaná nezbednost. Hlavní postavou svérázné komedie je Albert Wiles (dobrý Edmund Gwenn), vysloužilý kapitán na odpočinku. Ráno hřeje dobrou náladou teplého slunečního svitu, kratochvíle králičího lovu strne v údivu u neočekávaného setkání. Škodolibá radost rozveseleného dne zašeptá pochybnost vnitřnímu svědomí a pocit provinění skrývá nechtěnou skutečnost před zvědavým zrakem rušné paseky. Optimistickou postavou je Sam Marlowe (velmi příjemný John Forsythe), nepochopený malíř a obdivovatel krás života. Žádný okamžik není vhodný k reptání a bez předsudků podává pomocnou ruku na všechny strany. A co na to láska? A společnost? Hlavní ženskou postavou je Jennifer Rogers (sympatická Shirley MacLaine), osamělá mladá matka, pro kterou je dotyk Thanata znamením vysvobození. Dlouho očekávaná svoboda uvolňuje napětí a bezelstně otevírá upřímnost vlastní skrývané minulosti. Motiv se uspokojeně šklebí. Nejzdvořilejší postavou je slečna Ivy Gravely (velmi dobrá Mildred Natwick), stará panna. Společenská etiketa nepřipouští známky překvapení. Čistota věnečku je vykoupena chvějivým pocitem provinění, a přesto život i nadále přináší vzrušení z dosud nepoznaného. Z dalších rolí: poetizující snílek, vášnivý čtenář a místní lékař Dr. Greenbow (Dwight Marfield), laskavá a prostá provozovatelka vesnického koloniálu paní Wiggs (Mildred Dunnock), Jennifeřin bezelstně přímý synek Arnie Rogers (Jerry Mathers), akurátní místní zástupce šerifa a snaživý autoopravář Calvin Wiggs (Royal Dano), nadšený milionář a obdivovatel umění (Parker Fennelly), z neprošlapaných bot okouzlený tulák (Barry Macollum), či nebohý objekt jménem Harry Worp (Philip Treux). Potíže s Harrym je konverzační komedie. Opírá se o inteligentní kultivovanou mluvu a rozkošně kouzelnou ironii života. Velmi příjemné pobavení. ()