Potíže s Harrym

• USA The Trouble with Harry (více)

Jakéže jsou Potíže s Harrym? Faktem je, že Harry je mrtev, ale přestože tato skutečnost nikomu příliš nevadí, všichni se cítí být vinni. Poté, co je s typickým Hitchcockovským humorem tělo několikrát vykopáno a milostné vztahy mezi hlavními postavami se rozhoří, pravá příčina smrti je odhalena a s Harrym už potíže nikdo nemá. Film nabízí příjemnou zábavu a mnohé překvapí svou odlišností od děl, na která jsme od tohoto mistra napětí zvyklí. (Magic Box)

0L0V0

Polovica filmu je vtipná druhá polovica je nudná. Dlho sa mi nestalo že by som pri filme 2x zaspal. Hitchcock natočil fakt dobrý film, žiaľ miestami je prepálený dĺžkou a tak stráca dych. Keby bol o polovicu kratšie omnoho veselšie by som bral tento snímok. 60% ()

Gromit

Proč jen Mistr Hitch netočil komedie častěji? Tato má sice trochu pomalejší rozjezd, ale o to grandiózněji pak působí její finále. Tento zážitek si v budoucnu rád zopakuji! ()

_aandyy_

Jednoduše jsem nadšena! Konečně se pro mě ukázal Alfred Hitchcock také jako mistr smíchu, protože tato neobyčejná komedie se svou absurdní komičností vymyká běžným americkým komediím. Několikrát zakopaná a vykopaná mrtvola, to se zdá jako docela účinná zbraň černého humoru. Opravdu nádherné zpracování, nádherná krajina, která mě vrací kamsi k místům, která jsou mi docela známá, navíc se mi líbí i herecké obsazení, herci s určitým charismatem... Určitě se v nejbližší době podívám znovu. ()

Godhaj

,,You never know when death rabbit may come handy.“ Peripetie s jednou mrtvolou a čtyřmi nad míru cynickými, ale jinak milými obyvateli jednoho zapadákova jakoby vypadly z nějaké divadelní hry. Hitchcockova režie zde nehýří originalitou, drží se při zemi a soustředí se na vtipně pojeté dialogy, které úvodní zádrhel dále zašmodrchávají. Po docela nudném úvodu už následovala docela vtipná konverzačka. Jen musíte jako diváci přijmout jako daný fakt naprostou lhostejnost všech postav vůči mrtvému Harrymu. Ta není nijak vysvětlena a působí jako zcela normální lidská reakce. Od Hitchcocka jsem už viděl mnohem zajímavější filmy, tento ale neurazí a je veskrze odpočinkový. ()

dawydx

Těžko hodnotit. Někdy je absurdní jednání postav vtipné, někdy až moc absurdní a tudíž nelogické. Romantická linka mi přišla celkem zbytečná, ale rušivě na mě nezapůsobila. Spíše mi vadilo nepřehledné opakované vykopávání Harryho, aniž by bylo dostatečně vysvětleno a odůvodněno. Film místy ztrácí tempo a bohužel mě zklamaly i herecké výkony, až na Edmunda Gwenna v roli kapitána. Film zkuste, nebudete litovat, ale nadšeni pravděpodobně také nebudete. ()

Ernie_13

Skvely film!!! Necakal som od Hitchcocka, ze dokaze tak krasne narabat s humorom! Skvela cierna komedia, ktora je putava od zaciatku do konca. ()

PlayEasy

Mistr napětí tentokrát moc na to "napětí" nevsadil, ale i v situační komedií si vedl více než dobře. Protože perfektní dialogy, inteligentní černý humor a atmosféra podzimu z americké vesničky jsou jedinečné, podobně jako E. Gwenn, J. Forsythe a Herrmannova hudba. Tak co bychom tedy Hitchovi tentokrát vytkli? Občas trochu rozvláčené tempo v první půli, závěrečné rozuzlení, které se pro nás stalo zklamáním či příliš komedie a žádné napětí. I tak za nás spokojenost a pěkných 75% k tomu. ()

George.Camel

Nikdy by mě nenapadlo, že se u Hitchcockova filmu ze srdce zasměji, ale je to tak. Hláška malého Arnieho "Nikdy nevíte, kdy se mrtvý králík může hodit ... " mě dostala. Takový styl humoru nenajdete ani v českých komediích a kvůli toho stojí za to shlédnout tento film. A malý Arnie je ve všeh ohledech nezapomenutelný, "To byl dvojvdolkový králík." ()

Nonna

Černá komedie, která se točí kolem neustále přenášené, zakopávané a vykopávané mrtvoly muže, o němž nikdo neví, jak vlastně zemřel a kdo ho zabill, mně moc pobavila a ještě víc proto, že ji natočil právě Hitchcock. V jeho ostatních, skvělých, filmech se tu a tam objeví kouzelný vtípek, ale tohle je prostě komedie pro něj dost netypická a zábavná. ()

STORM70

Nečekaně příjemně milý a vtipný zážitek až jsem se za břicho popadal. Možná bych dvacet minut ze stopáže ubral, ale i přesto 9/10 ()

pollstro

Experimentální, černá a hořko-sladká komedie, která patří mezi jednu z mála skutečných v rámci Hitchcockovy tvorby, ačkoliv většina jeho filmů jisté prvky humoru v určitém množství vždy obsahuje. Tempem pomalu odvyprávěné, uvolněné, barevně podzimově laděné, a i přesto v rámci humorných dialogů stále napínavé a chytlavé. Jednoznačně nekonvenční žánrový zástupce, který neustále balancuje mezi humorem a nevkusem, motající se po celou dobu kolem mrtvoly, které pomalu není přidána žádná hodnota - samotná manipulace s ní hodně napovídá o celkovém přístupu k vraždě, kterou Hitchcock opětovně využívá k tomu, aby kolem ní rozehrál svůj romanticky klidný příběh několika herecky neznámých, přesto výrazných, skvěle zahraných a milých postav. Vše s napětím z morbidní události, s vesele idylickým a cynickým humorem, groteskními scénami a krásnou dávkou sarkazmu. Nemorálně úderné, přesto plné lásky, sympatie a vzrušení. Hitchcock se tímto filmem nachází v zcela netradiční rovině, ale přesto v rámci svého osobitého humoru na správném místě. Film, který svým obsahem nemíří směrem k špionážním a thrillerovým filmům plných napětí a dynamiky. Hitchcock záměrně vybočuje z této kategorie a veškeré sympatie směřuje k obyčejnému malému divákovi, který se nacházející mimo vzrušující událost. Možná o to víc je tento film osobitějším dílem, které si najde k divákovi snáze cestu, ačkoliv je nutné počítat se specificky netradičním způsobem vyprávění morbidního příběhu skrz svérázný humor, který nemusí a nikdy nebude vyhovovat každému. "He looked exactly the same when he was alive, only he was vertical." ()

kedluben

ale já mám hitchcocka opravdu rád. jde jen o to, že nemůžu tenhle film vynášet do nebes jen díky tomu, že to natočil právě on. pro mě je to přitroublá slátanina a naprosto nic pozoruhodného na ní neshledávám. ještě teď se mi chce při pomyšlení na todle "veledílo" pořádně zívnout. ()

Muf911

Potrhlá Hitchcockova taškařice na téma kam s ním, tedy s mrtvolou Harryho. Film v divadelním rozsahu se odehrává klasicistně v rámci jednoho dne a jednoho místa. Film má zajímavé dialogy, občas humor trochu ve stylu cimrmanů, ale celé je to takové nějaké ne jako Hitchcock ()