poster

Potíže s Harrym

 • USA

  The Trouble with Harry

 • Slovensko

  Problémy s Harrym

Mysteriózní / Komedie

USA, 1955, 99 min

Scénář:

John Michael Hayes

Kamera:

Robert Burks

Producenti:

Alfred Hitchcock

Střih:

Alma Macrorie

Kostýmy:

Edith Head
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PetrPan
  *****

  Nikdy bych neřekl, že mne takhle potěší komedie naplněná decentním humorem, ještě před pár lety bych se na podobný film zřejmě neměl ani chuť podívat. Vychází mi z toho, že jsem konečně těsně před čtyřicítkou dospěl a nebo už stárnu, aniž bych kdy dospěl, nu to je koneckonců problém můj a mých hormonů, nikoliv mrtvého Harryho a potíží, které způsobilo jeho nešťastné položené tělo. Pro mne tedy byly Potíže s Harrym velkým překvapením sebe sama a při skvěle sestavených dialozích jsem se parádně bavil.(4.8.2014)

 • MIMIC
  ****

  Existujú filmy s tajomstvom (Vertigo, Okno do dvora, Sleepy Hollow, Lost Highway), ktoré môžete pozerať x-krát, pretože vám tajomstvo nedá spať, alebo je nakrútené fascinujúcim spôsobom, alebo oboje. Problém s Harrym je v tom, že medzi ne nepatrí. Aj po ďalších zhliadnutiach je to stále len roztomilá čiernohumorná historka. Osobne proti nim nič nemám, mňa však nezasýtia. Film je to ale nakrútený prekrásne, chce sa povedať, že bol skôr stvorený než skutočne urobený, pretože okrem vyššie zmieneného handicapu mu nemožno vytknúť absolútne nič. Priam rozprávkovo štylizovaná atmosféra s postavičkami, ktoré by snáď nerozhádzala ani správa o atómovej vojne len umocňuje morbiditu príbehu. Keďže som sa pred časom intenzívne zaoberal štúdiom dejín posmrtných portrétov, najväčšmi ma vo filme pobavila dvojzmyselnosť "neoceniteľnosti" Harryho portrétu. Nuž, nie je "priceless" ako "priceless".(9.3.2005)

 • tatanapope
  *****

  Strašně se mi líbil ten černý ironický humor ve filmu , nebylo ho sice moc , ale zase stál za to . Když zakopali mrtvolu a jeden řekl : ,, A už se tady neukazuj ´´ tak jsem se fakt parádně bavila a i když tam nebylo toliko mluveného vtipu i ty situace byli neskutečně vtipné , to jak mrtvolu několikrát zakopali a pak zas vykopali , no rozhodně se na to někdy podívám zase . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015(8.8.2015)

 • cheyene
  ****

  Od Hitchcocka bych čekal trošku lepší podívanou, ovšem oproti jiným žánrově stejně laděným počinům je tato záležitost rozhodně v popředí s patřičným náskokem. Ve své podstatě jde tak nějak o konverzační komedii založenou na černém humoru s krimi zápletkou. Potěší herecké výkony, atmosféra a prostředí, ovšem přesto všechno jsou Potíže s Harrym filmem, který bych si od Hitchcocka podruhé nebo spíš potřetí nezopakoval.(19.5.2016)

 • MarekT
  ***

  Hitchcockův smysl pro humor není špatný, sám ho celkem oceňuji - třeba takové North by Northwest či Rear Window bych částečně označoval i za komedii, díky výborně podaným sarkastickým replikám, nicméně půldruhá hodina, kterou jsem strávil s tímto filmem, mi definitivně ukázala, že Alfredovi sedí mnohem více značkové oblečení z kolekce "Master of Suspense". Celovečerní film odlehčený jako jeden kubík helia je působivý jen tak napůl, jelikož z tohoto snímku jakoby pan režisér odebral půl svého já. Tou polovinou je právě ta zapeklitá záhada, kterou se až na výjimky jeho postavy zabývají. Zde nám ale zbývá jen ten humor a zbytek vyplňují buď hluché, nebo roztažené epizodky. Přesto není snímek záležitostí, kvůli které bych se měl na Hitche hněvat, vždyť se přece jedná o obvyklý tvůrčí oddech, jako když například po procházce s Michalkovem si odpočinete u záchrany světa Dolphem Lundgrenem. Z tohoto úhlu pohledu i přes své tři hvězdy nechám Harryho, aby mi někdy v budoucnu zase přidělal nějaké potíže.(14.7.2010)

 • - Kamera jednou spadla z velké výšky těsně míjíc samotného Hitchcocka. (Kulmon)

 • - První snímek Alfreda Hitchcocka, ke kterému komponoval hudbu jeho pozdější dvorní skladatel Bernard Herrmann. (Lavran)

 • - Čtvrtý a poslední film Edmunda Gwenna. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace