poster

Attic Expeditions, The

Horor / Thriller

USA, 2001, 100 min

 • Martinius
  ***

  amaterske, studiove, tak trochu na kolene, ale celkom mile. velmi zle obsadenie hlavneho hrdinu. bez jeffreyho combsa a teda raimiho by film vyrazne stratil na hodnote. blysol sa aj seth green. celkovo chyba myslienke viac sofistikovanosti, deju viac plynulosti a postavam viac hlbky. treba vsak uznat, ze aj napriek tomu ma film svoj osobitny sarm s lahkou lovecraftovskou prichutou.(17.12.2010)

 • Campbell
  ***

  Film kde vystupuje Green, Combs, Raimi a Cooper nemůže bejt prostě špatný. Ale bohužel i když se mi film jako takový poměrně líbil nemohl jsem se zbavit dojmu lehkého zklamání. Filmu chybý větší drive a tak jsme svědky krimi filmu co že se to v té psychiatrii děje? Takže pokud chcete vidět tenhle film kvůli krvi, duchů či čímkoliv jiného nechoďte do toho. chcete vidět zmatené postavy a psycho jděte do toho. Tenhle film nic extra nenabízí snad kromě dobrého, nic méně, ne zrovna moc využitého hereckého obsazení. Ale od režiséra jsem viděl Wizard of gore, režisér je naprosto průměrnej režisér ale tohle dopadlo o něco lépe.(10.7.2010)

 • corpsy
  **

  Hladko, obratko. Pekne prepletený a zároveň popletený thriller (?), horror (?), ktorý je jedným z tých snímkov, ktoré nebudú dávať význam ani po treťom zhliadnutí. A trebalo na toto štrikovanie tých 100 minút? Myslím, že necelá hoďka aj pól, by bola na nudnú závislosť filmárov na umeleckom poňatí žánrového filmu až až.(2.7.2019)

 • SOLOM.
  ***

  Halucinace?Příznaky schizofrenie?Co je vlastně skutečnost?Tak přesně na tohle jsem se ptal po celou dobu trvání tohoto filmu. Po dlouhé době jsem se setkal s americkým filmem, u kterého jsem musel zapnout naplno mozkové závity a začít přemýšlet, cože tímto chtěl vlastně tvůrce říci. No a zřejmě to byla hlavní příčina, proč jsem si to zrovna moc neužil – lépe řečeno ne všechno jsem pochopil. Přesto musím uznat, že Kasten dokázal natočit opravdu pozoruhodný psycho snímek, který ač má k dokonalosti daleko, se mi nesmazatelně vryje do paměti. Samozřejmě velkou měrou tomu dopomohlo i herecké obsazení . Blbec jsem si to totiž sehnal v italském znění (v rámci svojí jazykové výuky, ale nakonec jsem se musel porozhlédnout po eng. titulkách) – jinak bych z toho měl úplné……(1.10.2011)

 • - Scenár k filmu bol napísaný už v roku 1991, pôvodne pre úplne inú snímku - Witchcraft IV: The Virgin Heart (1992). Jeremy Kasten sa však rozhodol, že si ho nechá pre svoj vlastný film. (beso74)