V zoufalé snaze utéci náhlé pandemii se Andy (Martin Freeman) a Kay (Susie Porter) schovávají na hausbótu s jejich jednoroční dcerkou Rosie. Stanou se ale oběťmi útoku, při kterém Kay zemře a Andy je infikován a zbývá mu jen 48 hodin, než se transformuje do jednoho z těch, kterým se tak dlouho snažili unikat. Andy se proto sám musí vydat na riskantní cestu k nalezení nového opatrovníka pro své dítě. (Eleazar)

DonBraso

Podařený zombie filmek,který na to jde malinko jinou cestou a to spíše dramtickou sondou,což jenom kvituji.Je vlastně jedno,že tušíte,že potkáte pár postav a že budete sakra bojovat se životem.Přemíra zombies je tu kompenzována vnitřním já o záchraně malé Rosie.Musím uznat,že ze začátku Martin Freeman mně nešel moc na oko,až jsem si musel chvilku na něj zvykat,ale pak to už to šlo parádně a vlastně on je jediný,který víceméně táhne film,což je jen dobře.Těch pár odboček je jak z nějaké hry či seriálu a film se nesnaží stříkat hektolitry krve do kamery s hordou bezmozků,ale pěkně pomalu krůček po krůčku do konce,který následuje.Musím pochválit skvělou hudbu určitě.Velmi líbivé tóny.Jinak snímek samozřejmě chvilku drhne a ke konci už si říkáte,že je vlastně jedno kde film skončí,což trochu sráží to celé putování,ikdyž to má logicky s Rosie dost společné,vlastně je to takové až Australsky kmenové.75% ()

katka74

Obstojné tři hvězdy. Martin Freeman jako vždy vynikající, ten si zaslouží plnou palbu. A taky australská příroda, kamera je moc povedená. Všechny nedostatky filmu už tady rozebrali jiní, takže já vyzdvihnu jen pozitiva. Nemyslím, že to musí být super akční, plné krve, střílení a honiček se zombiky. Naopak ta beznaděj z blížícího se konce, nedostatek času, pocit "co když to nestihnu..." to vystihl MF naprosto přesně. Dokonalé herectví, v podstatě jen mimika a já měla husí kůži. ()

J.Mayen

To byly signaly asi z 5 ti stran, ze tuhle "pecku" si jako hrorovej fanda nemuzu nechat ujit. No potes.. Za prvy rozhodne se nejedna o Zombie horor jak se tu nektery mylne domnivaji, bylo by treba si nejdriv nastudovat co zombie horor je a pak teprve komentovat. Za druhy neco tak priserne natazeneho, dlouheho, nezazivneho v nicem nevynikajiciho jsem snad nevidel. Kdyz pominu idiotsky chovani vsech (nastesti jen podle scenare), tak takhle bych se nechoval ja pokud by se jednalo o normalni stav, navic kdyz se zde nevi a o to vic by vsichni meli byt na pozoru a opatrni. Za trochu toho spoileru se predem omlouvam,ale da se rict ze diky hlavni postave a jeho podivnym nerozvaznym asociaciam tam vesmes vetsina vedlejsich postav pomrela, i kdyz jsem jim to s chuti pral. Pokud mate chut se 2 hodiny divat na neustale ujecenyho fakana, tak prosim feel free, ja bych tohle uz na podruhy vazne nedal a radeji bych se bez prdele dobrovolne podival na nejaky cecko od Asylum. Rozhodne neni na doporuceni a moji znami to ode me jeste teda pekne schytaj :-). ()

a0001 odpad!

Sľubný úvod, fajn téma, ale príšerne dementný scenár. Toľko stupidných rozhodnutí otca a hlúpych, nezmyselných scén sa nedalo stráviť. Pre mňa nepozeratelná lobotomia. ()

cubiczech

všechno tak nějak skoro, skoro napětí, skoro smutek. Freeman a jeho výkon jsou vlastně jediný důvody proč se na to podívat, takže pokud vám to stačí... ()

fafejt001

Těšil jsem se na nevšední film z Austrálie , ale je to vlastně , tak nějak napůl horor . Tu jednu hvězdičku dávám , za tu malou holčičku , ta byla perfektní . A ten závěr s tou vonˇavkou , také zvláštní . A pak jej propíchli . No ovšem holčička to přežila a našla novou rodinu . Celkově pro mne zklamání . ()

Masai

Já bych to rozhodně zombie filmem nenazývala. Nakažení nemají žádné zvláštní schopnosti, nejsou tu žádné zběsilé honičky, střílečky a podobné typické záležitosti. Spíš než cokoliv jiného je to příběh zoufalého otce, hledajícího novou rodinu pro svou dceru. I když se může zdát rozumnější v takovém životě nepokračovat, Andy věří v budoucnost pro svou malou dceru a nepřestává hledat. Zasazení příběhu do australské pustiny dává filmu skvělou atmosféru. A tou největší zrůdičkou stejně nakonec není žádný "zombík", ale zas a jenom člověk. Živý člověk. ()

Ace.A.T.L.

Tak tohle mě opravdu bavilo. Martina jsem si jako herce moc nevšímal, ale v tomhle filmu mě ohromil. Silnej příběh, kterej si nepotřebuje na nic hrát a je svůj tak, jak má bejt. Neni to nijak přemrštěný ve smyslu akčnosti a jen to samo sebe vypráví. Australský prostředí je super změna a dává to filmu kouzlo navíc. Rozhodně spokojenost. Za mě silný 4* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

ir.hools

Začátek je dobrý, má spád, některé pasáže jsou takové méně záživné, nicméně námět super a Martin Freeman hraje moc dobře, pozvedá celý film na vyšší level, takže určitě lepší průměr. ()

Scaevola

Scénář i náměť ničím nepřekvapují a upřímně řečeno ani překvapit nemohou. Snad pouze zasazení do australské buše poskytuje několikero zajímavých záběrů, a především umožňuje možná až příliš palčivě a se zbytečným patosem srovnat existenciální pozice domorodců a nedávných přistěhovalců, jenže mám pocit, že se tu jedná spíše o New Age poselství nežli o relevantní popis domorodé filozofie. Ostatek snímku včetně výkonu M. Freemana a domorodé dívky, která vypadá jako kluk a stejně se i chová, je však povedenou řemeslnou prací, takže se nebojím průměrného hodnocení. ()

Rastamania

No, ten malej vocas je fakt pan herec. Na Wericha samozřejmě nemá, ale ..dokud jsem to neviděl, neuměl jsem si ho v podobný roli představit. A teď si neumím představit, že by to hrál někdo jinej. Solidní překvapení.. ()

PanWolf55

Doufám, že nikdy nebudu muset dělat rozhodnutí jako hlavní hrdina, jestli sejmout autem zombíka, nebo to raději napálit s celou rodinou do stromu. ()

huhuhu783

Absolutně sem nepochopil proč byl tenhle film vůbec natočený. Kdyby tam nehrál zestárlej Hobit tak si myslím že by tady bylo hodnocení kolem 10% a míň. Zaslouženě.Dvě hvězdy za hereckej výkon těch dvou děcek ()

MATTcz

Tak pocity z filmu jsou pozitivní, jedná se o postapokaliptický snímek z prostředí Austrálie. Infikovaní jsou hodně dobře znázornění, vypadají fakt hodně dobře, i když to od začátku vypadalo že mají kolem pusy marmeládu. Na filmu se mi líbí, že pro tento film použili nezvyklé prostředí, které jen tak v ''zombie'' filmech neuvidíme. A v takovéto roli vidět Martina Freemana, od kterého jsem zvyklý že hraje v dobrodružných či komediálních filmech, tak je velký respekt pro něho, protože takhle jsem ho já osobně ještě neviděl, takže palec nahoru. Dále se mi líbily vedlejší postavy, a to konkrétně Lorraine a Thoomi, které vyzařovali nějakým svým kouzlem a to hlavně poukazuji na Thoomi, která už od začátku působila tajemně, ale když se setkala poprvé s Andym, tak to byl jeden z nejoblíbenějších charakterů ve filmu. Film se mi líbil jak svým vizuálem, tak kamerovým zpracováním. Martin Freeman alespoň pro mě hodně stoupl, protože jak jsem psal výše, takto jsem ho ještě v podobné roli neviděl. Takže můžu jen doporučit, protože toto je něco tak zvláštního, co se jen tak nevidí. Veliký palec nahoru patří režisérům Benovi Howlingovi a Yolanda Ramke. ()