Stvoření světa

• Francie La Création du monde (více)

V Písmu svatém se praví, že na počátku všeho života na Zemi byla tma a Pánbůh. V případě tohoto animovaného snímku Pánbůh roztomile roztržitý, který měl před sebou spoustu práce. Aby na ni nebyl sám, pořídil si vejce, jež poctivě zahříval, až se z nich po čase vyklubali andílci. Jenže z posledního vejce, které bylo pěkně kropenaté, se vyloupl neposedný ďáblík. Poté, co měl pomocníky pohromadě, potřeboval Pánbůh ke své další práci světlo. Marně však škrtal zapalovačem. Jako vždy totiž nefungoval. Stvořitel proto musel použít slavného triku se zvoláním: Budiž světlo!. Světlo bylo a Pánbůh se mohl s pomocí andílků pustit do tvoření, jež mu s nevyčerpatelným vtipem a nekonečnou řadou skvělých nápadů kazil neposedný ďáblík. Nejvíce se samozřejmě vyřádil ve chvíli, kdy Pánbůh začal tvořit člověka. Adama si ještě Stvořitel ohlídal, ale Evu ďáblík okamžitě zkazil tím, že ji naučil trsat rocknroll (a je to vůbec první rocknroll, jaký kdy zazněl v českém filmu)... (oficiální text distributora)

pavliCZECH

Výborný animovaný film se skvělým vypravěčem Janem Werichem. Akorát jsem trochu roztrpčený z některých komentářů zde, které vyjadřují pisatelovu zášť vůči náboženství. Trochu divné, když se příspěvek má týkat tak laskavého snímku jakým je tento. ()

DeepMaster

Kouzelné spracování sedmi dnů po kterých se měla stvořit země a život na ni. Krásně a ftipně podané nejen pro ty nejmenší z nás ()

kolacky

Za prvé sentiment - jediný film, který jsem viděla se svým dědou. Za druhé nadšení - miloučký příběh, příjemná animace a jedinečný pan Werich. ()

megajalec

Milé. Nič viac, nič menej. Mohlo to byť trochu kratšie, niektoré pesničky boli fakt zbytočné. Kooperácia diabla s Bohom však bola pekne vykreslená ()

Via

Za grafickou stránku pana Hofmana a Bratří v triku, za hlas Jana Wericha čtyři hvězdičky, ale za mírně vlezlý podtext by bylo záhodno i méně... Ale na první celovečerní animovaný československý film velmi dobré a večerníček pro děti ano =) ()

route60

Vše má svou protiváhu zde bůh má vtipného ďábla a divák se skvěle baví, Stvoření světa Eduarda Hofmana s výborným komentářem Jana Wericha. ()

lobo87

Vtipné, nápadité, pre všetky generácie. Podľa mňa povinná literatúra pre základné školy, kde by tento film mali premietať... 70% ()

Stanmi

Stvoření světa je poněkud osobité převyprávění klasického biblického příběhu, které umně balancuje mezi křesťanským a budovatelským filmem (koneckonců psal rok 1957). Snímek se navíc může opřít o velmi povedenou výtvarnou stránku a animaci, o kterou se postaral Francouz Jean Effel, vypravěčem se stal Jan Werich a hudební složky se zhostili známí Settleři. Režisér Eduard Hofman přidal do snímku množství vtípků, prupovídek a odkazů na (tehdejší) současnost, ale ke konci přece jenom snímek začně lehce ztrácet dech a tempo. Přesto se jedná o zajímavý snímek, který i dnes dokáže pobavit svým humorem a také zaujmout svým výtvarným zpracováním. ()

calculus

Film vznikl v určité době. V nedobré době. Vlastně je s podivem, že to přes zaprděné soudruhy vůbec prošlo. Tak proč dnes ty výčitky, že si diletanti na řídících místech vybrali svou daň? ()

HrudkaJ

Nebýt, ba nehrát si to na ono biblické, Boží tvoření, tak bych to i bral (i když takový císařopekař je mnohem lepší), ale takhle... nevím, jestli se mám smát nebo brečet. A (zneužití) přikázání "Milujte se a množte se!" mě už tak dlouho nenaštvalo, jako teď. ()

harycek

Stvoření světa patří do mé kolekce oblíbených animovaných filmů , které ještě umocňuje hlas Jana Wericha!! ()

pafka

Co ta ruda hvezda na nebi? To jsem spadl ze zidle. Ale jinak dokonale dilko, ktere by zaslouzilo digitalni restaurovani. Kvalita je velmi nizka, ale to rozhodne neznici zacitek z obrazoveho pojeti a textu pisni. Podarene. Miluju to od detstvi. ()