Stvoření světa

• Francie La Création du monde (více)

V Písmu svatém se praví, že na počátku všeho života na Zemi byla tma a Pánbůh. V případě tohoto animovaného snímku Pánbůh roztomile roztržitý, který měl před sebou spoustu práce. Aby na ni nebyl sám, pořídil si vejce, jež poctivě zahříval, až se z nich po čase vyklubali andílci. Jenže z posledního vejce, které bylo pěkně kropenaté, se vyloupl neposedný ďáblík. Poté, co měl pomocníky pohromadě, potřeboval Pánbůh ke své další práci světlo. Marně však škrtal zapalovačem. Jako vždy totiž nefungoval. Stvořitel proto musel použít slavného triku se zvoláním: Budiž světlo!. Světlo bylo a Pánbůh se mohl s pomocí andílků pustit do tvoření, jež mu s nevyčerpatelným vtipem a nekonečnou řadou skvělých nápadů kazil neposedný ďáblík. Nejvíce se samozřejmě vyřádil ve chvíli, kdy Pánbůh začal tvořit člověka. Adama si ještě Stvořitel ohlídal, ale Evu ďáblík okamžitě zkazil tím, že ji naučil trsat rocknroll (a je to vůbec první rocknroll, jaký kdy zazněl v českém filmu)... (oficiální text distributora)

minnamay

Dokonalost, ale to ve složení výše uvedeném nemohlo dopadnout jinak než fenomenálně. Moje sedmiletá dcera od toho neodtrhla oči. Stejně jako všechny děti po celém světě. Prostě paráda :-) ()

dr.Hyena

Doporučení: nekoukat na filmy, co se Vám jako dětem líbily. Mohou se například změnit v budovatelskou komunistickou agitku, jako v tomto případě ()

pan_Bily

Docela mě překvapilo, že jsem to ještě neměl ohodnocené... To je klasika, na kterou se vždy rád znovu podívám a pořád mě ohromně baví a pobaví. Vidím, že jsou tu hodně rozdílná hodnocení. Záleží co za tím kdo vidí. Pro mě je to vtipná oddechovka pro pobavení. Beru to jen jako humornou grotesku. A z toho pohledu je to skvělé. A hlavně jsou tu dvě neoddiskutovatelné věci - výborná filmová, spíš tedy animátorská práce a výborný vypravěčský doprovod pana Wericha. A už to by mělo být oceněno. Není to tedy úplně 100%, některá hudební čísla mi na tom trošku vadí, ale 5* si to u mě zaslouží. ()

ssarka

Uplně stejný problém jako u Císařova pekaře...aby mohl film vzniknout, byla potřeba malá úlitba...tady je teda opravdu větší než v Císařovi,což je pochopitelné, protože prostě 50 LÉTA A VÍRA mluví za vše,ale i tak je krásné ztvárnění stvoření světa... ()

Auris

Tak tenhle film mi musel děda vždycky pouštět, když jsem u nich jako malá byla na návštěvě a doteď to je pro mě ten nejlepší animovaný film. 5 hvězdiček má právem ()

Ospalek

Tohle jsem za mlada vídával v televizi vždy na Vánoce, bylo to takové skvělé zpestření toho vánočního období. Skvěle ztvárněné i to, že čerti andělům škodí (dělají růžím trny, vosám dávají žihadla). Nejlepší ztvárnění pro děti co se o tom chtějí něco dovědět. Pan Werich měl cit pro děti. Tak se milujme a množme :-) ()

beedol

Odmyslete propagandu, vždyť jde o zpracování a o to, že je to i nadčasový animák. A namluvení v podání Wericha je nezapomenutelné. :) ()

Lukoh

Animovaný a hlavne veľmi pekne urobený film, ktorý zachytáva prvé strany z Prvej knihy Mojžišovej s jedinečným, občas veršovaným, komentárom Jana Wericha patrí medzi nezabudnuteľné diela, ktoré sa odporúčajú sami! ()

Ruthiee

Chcete-li své děti nenásilně seznámit s tématem křesťanství a počátkem světa dle biblického výkladu, pak tento film mohu jen doporučit – věřícím i nevěřícím. Velká část jeho dokonalosti spočívá především na vřelém a příjemném přednesu Jana Wericha a písničkách, které mi v paměti utkvěly do nynějška. ()

Clareeta

Ač odpůrcem všeho kolem všech náboženství, tohle bylo snad první zpracování Genesis, které se mi dostalo do povědomí. Nenásilná forma, která dítě seznámí s bulšitem s dvoutisíceletou tradicí... Ale je to pěkný. ()

luciferrus

Tohle si mohu pustit kdykoliv. Nádherná nostalgie skvěle namluvená panem Werichem a doprovázená písněmi, které se člověku jen tak z hlavy nedostanou. ()

T.O.M.

Během filmu se dozvíte, že Bůh je levičák, že nemá rád pravičáky, zaspíváte si, že vaše srdce patří na levici, protože je červené, dostane se vám informací o zpáteřnících ze spolkové republiky německo, oslavuje se práce a mír, dozvíte se, že kdo zachová řád, dostane za to řád, vysmějete se buržoazním politikům, že ve fraku vypadají jako tučňáci atd. Politická propaganda prochází celým filmem. Proč bylo třeba film o stvoření světa prošpikovat od začátku do konce nadážkami na aktuální politické dění? ()

vlcekmirek

Geniální film, miluju ho od dětství. Jen mám obavy, že v dnešní době je tento film v nebezpečí, že jej zakážou. Je totiž genderově nevyvážený. Bůh stvořil Adama jako bělocha, heterosexuála a navíc ženu stvořil z jeho žebra, což feministky asi nevydýchají. A to, že se ženou šijí všichni čerti už nebudu ani zmiňovat, nebo mě baby ukamenují. ()

Sejkorka

První dojmy osmiletého kluka při prvním shlédnutí byly rozporuplné. Dítě všechno nepochopí a bojí se čerta. Žerte se a perte se, proč ? Později jsem pochopil, že důležitější je Milujte se a množte se. ()

Máraˇ5ˇ odpad!

No to byla nuda... Prvních patnáct minut solidních, jenže ta stopáž je šíleně přestřelená. Zvlášť vzhledem k tomu, že to je v podstatě pořád to stejné dokola. Bůh něco udělá, čert proti němu bojuje. A takhle je to celých osmdesát minut, aniž by ten film měl nějaký příběh, zápletku a vyvrcholení. Socialistické narážky tomu také nepomáhají. Jediné plus je hlas Jana Wericha, ale to fakt nestačí. Kresba mě nezaujala, prostě film, který bych s klidným svědomím mohl vypnout. Chtěl jsem ho dokoukat jen proto, abych zjistil, zda je i druhá půlka tak špatná jako první. A byla ještě horší. ()