Při letu na palubě Boeingu se v jednom okamžiku probouzí několik pasažérů. Ovšem ostatní, včetně posádky, z paluby letadla záhadně zmizeli. Muselo se to stát během pár desítek minut od startu. Na palubě je však jako cestující i pilot, který se ujme řízení. Letadlu se podaří bez větších problémů přistát, ovšem zdá se, že v liduprázdném světě. Brzy se ale začínají objevovat Časožrouti… Televizní adaptace stejnojmenné novely Stevena Kinga. (pfa)

Sadova302b50

Právě jsem přečetla předlohu, takže jsem hned za čerstva "slupla" i toto zpracování. A myslím, že nenapíšu nic nového: předělávat Kinga do filmové podoby není vůbec jednoduché, určitě pro tento (dvou)film. Pravda, vznikají i perly - ta zdejší je sice zasazená do ryzího televizního makadamu, to však přímo volá po shovívavosti. Takže, jak to vidím? První půlka se docela povedla, byť mám výhrady k obsazení (např. k Patricii Wettigové, naopak třeba B. Pinchota docela chválím). Každopádně, v tu chvíli jsem měla podobný pocit, jako při čtení knižní předlohy, takže hodnotím za ****. Laciné triky bylo asi to poslední, co mi na druhé půlce vadilo. Příběh nabral délku nudle a některé knižní pasáže, kterých se tvůrci snažili až s překotnou věrností držet, mi zdejším zpracováním přišly nesmyslné, až otravné. Tedy *. Celkově tři hvězdy a přidávám se k těm, kteří by ocenili nové zpracování (nebo aspoň pokus o něj). ()

Coumway

Časožrúti sú asi zatiaľ jediným Sci- Fi filmom ktorý ma fakt zaujal aj keď je pravda,že nie kvôli tým efektom ktoré boli naozaj dosť úbohé (na tú dobu sa dalo sotva očakávať niečo lepšie). Vo filme ide hlavne o tú desivú a napínavú atmosféru ktorá po celý čas v snímke panuje a je to výborný mysteriózny kúsok. Od Stephena Kinga sa iné čakať ani nedalo. ()

sasenka1980

Nakoľko som veľký fanúšik Stephena Kinga a prečítala som snáď všetky jeho knihy, veľmi som sa tešila, keď som zistila, že jedna z mojich obľúbených má dokonca aj filmovú podobu. A bola som nadšená, pretože tvorcovia perfektne vystihli charakter postáv, moje predstavy o tom, ako kto vyzerá akoby zhmotnili do súrodej podoby a perfektné obsadenie zabezpečilo, že som si Časožrútov užila tak, akoby som ich nikdy nečítala a keď bolo prvý krát počuť to "vločkové chrúmanie", tak som ani nedýchala, že čo bude ďalej nasledovať. Perfektný film, ktorý som už pozrela aspoň 5x. ()

Salsecnew

Mysteriózní film, který diváka vtáhne do atmosféry plné otázek. Člověk, který v životě nemá velkou fantazii, může tento film cítit jako pitomost. Pro mě osobně se jedná o jeden z fantastických kousků vycházejících od Stephena Kinga, filmy jím inspirované bývají často úžasné (Zelená míle, Vykoupení z věznice Shawshank, Mlha, Bouře století, Dům v růžích, Carrie, Pokoj 1408, Nadaný žák. Srdce a Atlantidě, Rychlý běžec...). Zkuste si jen představit jaké by to bylo probudit se v dopravním letadle se skupinou lidí, kdy všichni cestující i členové posádky zmizeli, nemůžete naladit signál žádné stanice, žádného letiště ani jiného letadla. Dole pod vámi jsou jen mraky a dochází vám palivo. Taková situace nastiňuje mnoho otazníků: Kam všichni zmizeli? Co se stalo, když jsme spali? Proč se nemůžeme nikam dovolat? Co se odehrává pod těmi mraky? Čas se krátí a palivo dochází, je třeba zachovat klid a nepanikařit. A přichází i nové, mnohem fantastičtější otazníky, když se rozhodneme přistát... ()

murinvm

King jako předloha je samozřejmě King, ale i tak sem ty tři hoďky zvládl(jsou daleko horší, i když jsou vizuálně propracovanější, jako třeba Harry Potter- KATASTROFA) a není to zas tak zlé...takže za mě slušná trojka ()

dehonest

taký lepší priemer. knižná predloha je síce lepšia, ale podržia to vcelku výkony známejších aj menej známych hercov. škoda tých efektov, za veľa nestáli. ale aj tak, rešpekt. kingove nápady vedia takmer vždy prekvapiť. je to fenomén. ()

Boyolomouc

Je to Tv film tak že asi tak.Levnota z toho stříká.Mark Lindsay Chapman je na facku,takovej ten zachránce až ho máte plný zuby! Bronson Pinchot tam hraje psychopata.Ostatní jsou hrozně nevýrazní.Jo vlastně tam je slepá holka okolo které všichni skáčou.Délka filmu je na Stephena Kinga normální.Poprvé viděno  na Horror Channel,netuším jestli to bylo u nás v nějaké Tv?!Celkově bych hodnotil asi průměr. ()