Při letu na palubě Boeingu se v jednom okamžiku probouzí několik pasažérů. Ovšem ostatní, včetně posádky, z paluby letadla záhadně zmizeli. Muselo se to stát během pár desítek minut od startu. Na palubě je však jako cestující i pilot, který se ujme řízení. Letadlu se podaří bez větších problémů přistát, ovšem zdá se, že v liduprázdném světě. Brzy se ale začínají objevovat Časožrouti… Televizní adaptace stejnojmenné novely Stevena Kinga. (pfa)

emdvojka

Má to veľmi veľa nudných pasáži, ktoré divákovi nič nehovoria a zbytočne naťahujú čas. Aspoň to ma zaujímavý námet a akú- takú atmosféru. ()

Kadas97

Premyslený thriller od majstra hororu sa zase raz nedočkal dostatočného rozpočtu na plnohodnotné prevedenie. Herci ako Morse a Wettig podali výborné výkony a ostatní len čo museli. Príbeh je výborne zamotaný a mne osobne nevadila trojhodinová minutáž, aj keď som to musel pozerať na dva krát. 6 z 10 ()

Mara97

Úžasné, extrémně napínavé, mrazivé, těžko se hledají slova, která by dokonale vystihla další z mnoha TV filmů od Kinga. Tento je ale bezkonkurenčně nejlepší. V komentářích jsem také četl hodně pozitivní ohlasy, ale i tak hodnocení není naprosto plné, které by odpovídalo kvalitně filmu podle komentáře. Proč neohodnotit absolutně plným počtem? Vždyť tomu nechybělo vůbec nic! Neuvěřitelně propracovaný děj podávaný hodně napínavou formou se spoustou zvratů - často se ve filmu ukáže, že všechno je zas jinak, než jak zprvu vypadalo. Atmosféru snad ani nemusím zmiňovat, z některých scén jde mráz po zádech. Název "Časožrouti" je až moc zcestný, působí hodně komicky a béčkově, navíc při pohledu na nízké hodnocení vůbec nevypadá lákavě pro diváka. Přitom jaká to je škoda. Kdyby se něco takového natočilo dnes, samozřejmě s lepšími efekty a ještě napínavější hudbou, byl by to trhák. ()

pistik

Tak strašný film podla novely Stephena Kinga som už dlho nevidel. Knižka bola naopak pútavá a dobre a hľavne napínavo napísaná. Naopak pri filme som nevedel, či sa mám smiať pri hrozných hereckých výkonoch, podradnej výprave, či pri záverečných časožrútoch. Podľa môjho názoru by pán King mal požadovať hlavy producentov tohoto strašného filmu. Tá jedna hviezdička je len kvôli predlohe. Len škoda, že nie je viac režisérov ako Frank Darabont ()

ifes

Stephen King patří mezi mé oblíbené spisovatele a časožrouty jsem nejprve četl, takže jsem shlédnutí tohoto filmu odkládal. Avšak byl jsem docela mile překvapen, tedy jasně, neni to žádný trhák, ale docela mne to bavilo. Občas mi vadila hluchá místa a některé kreace herců, ale jinak to šlo. ()

gemi

Docela mě překvapilo, jak věrně se film drží knižní předlohy: jako klíště. Kingova povídka posloužila zároveň jako scénář. Většina replik je zcela a doslovně totožná s těmi knižními. Zpracování filmu je ovšem dost laciné, což tu a tam způsobí, že se horor změní v komedii. Krom drobností typu "chlap má dva čůrky krve na čele /střih/ a najednou má celý xicht zamatlaný od krve" tady najdete i dabingovou perlu. Když ke konci filmu vylézají lidé z letada, pilot řekne "thanks", protože ho prostě zapomněli nadabovat. :-) Dabéři zkrátka odvedli svoji práci tak, aby nad ostatními kvalitami filmu příliš nevyčnívali (a to se jim podařilo). Jakousi atmosféru to má, dokonce jsem chvíli uvažoval i o čtyřech hvězdách, ale pak jsem se postavil nohama zpátky na zem. ()

danny_21

Další z průměrných Kingových adaptací, nicméně je potřeba říct že i Kingova novela není úplný top - sice je námětem výborná, nicméně celé to časožroutské ( koule jako z critters ) bylo tak nějak sterilní a nepomohl tomu ani King ani Dave Morse - 50 % ()

Hellknight12

Ďalšia premrhaná Kingovka. Škoda. Knihu bohužiaľ nepoznám. Príbeh je zaujímavý ale to bohužiaľ nestačí. Najväčší mínus sú efekty. Aj na rok 95 je vážne zle. Aj s prihliadnutím na to, že sa jedná o TV film. Film má 3x60 min. Pevné dve časti sú slušné ale posledná to pochovala. Poslednú časť by som vystrihol a koniec prilepil k druhej časti. Zbytočne naťahovanie nič nezlepší a keď prišli na rad tie obludy, tak to bolo až vtipne ako vyzerali. Kebyže to skrátka a dajú viac financií do priíšer, tak by to vyznelo lepšie. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

MooNster

I přes nízký rozpočet, neuvěřitelně špatně triky (konkrétně časožrouty z tohohle výtvoru bych si netroufl dát ani do studentského filmu) a nic moc výkony herců se jedná o film s výbornou atmosférou a zápletkou, která vás chytne a nepustí. ()

BrianStorker

Film uváděla před léty ČT 2 ve dvou dílech. Bohužel jsem tehdy druhý díl neviděl a záhy zapomněl i název filmu. V hlavě mi však zůstala nezapomenutelná atmosféra liduprázdného letiště, žádných chutí a žádné „vůně“ vzduchu. Jen tichý šelest blížícího se strachu z neznámého. První díl ve mne vyvolal neodolatelnou touhu zjistit jméno tohoto díla a shlédnout jej celý, abych věděl, jak vše dopadlo. Hledal jsem podle recenzí a obsahu co jsem si pamatoval, nikde však nic… až po dlouhé době jsem si uvědomil, že autorem by mohl být Mistr Stephen King. Když jsem na název filmu narazil, připadalo mi, jako bych vyhrál v loterii. Který film ve vás vyvolá takovou touhu jej shlédnout? Který film ve vás vyvolá takovou zvědavost? Bravo Mistře! ()

BrunoA

Docela povedená adaptace, která ale byla výrazně lepší ve své první části. Poté, co jsem viděl ty legrační příšerky, tak napětí hodně ustoupilo. ;o) ()

FrankieCZ

Ptákovina první třídy okořeněná tak neskutečně špatnými triky, že se až nechce věřit, že film vznikl v roce 1995. ()

Jara_II

Když jsem to viděl poprvé (asi deset let zpátky) byl jsem z toho unešenej.. dnes už se na to dívám trochu jinak. Atmosféra byla ze začátku budovaná parádně, ale čím děj postupoval dále, tím víc trpěla a ztrácela se. Na plátno se zdaleka nepovedlo převést to co bylo potřeba, ale ono je to těžké - jak zobrazit že nic nemá chuť, zvuk...život ? .. na toto téma bylo v roce 1995 prostě ještě brzo.. ()

katuuuska

Námět výborný, herecké výkony trochu amatérské, ale i přesto mě to bavilo. Je jasný, že film nikdy nebude dosahovat takový kvalit jako jeho knižní podoba, zvlášť u Kinga, proto jednu * přidávám ;) ()

PeterFLJilek

Vcelku dobre adaptovaná novela pre televíziu. Žiaľ, tri chybičky robia scenár nevierohodným, ináč však žiadne námietky, atmosféra i psychológia je podarená. ()

TerP

Možná spíše nechápu tak kritické hodnocení tohodle filmu, ale nebo nechci chápat. Nemění to ovšem nic na mém pohledu. Knihu jsem četla, tudíž jsem s tímhle zfilmováním byla nadmíru spokojená, více než věrně se tato adaptace drží knihy, což je očividně to nejlepší, co mohla udělat. Nic není tak špatné, jak se na první pohled může zdát. ()