Reklama

Reklama

Mysteriáni

(neoficiální název)
  • Japonsko Čikjú Bóeigun (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Ve sluneční soustavě kdysi existovala planeta jménem Mysteroid, na které žila vyspělá civilizace dávno před lidstvem. Tato civilizace se ale sama zničila atomovou válkou a přeživší mimozemšťané museli osídlit Mars a Měsíc, odkud se vydali ovládnout planetu Zemi a především pozemské ženy kvůli zachování mimozemské rasy, která za stovky let zdegenerovala. Všechny státy světa musí spojit síly, aby čelily mnohonásobně vyspělejšímu nepříteli. Uspějí? (Kmotr76)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (13)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Japonská verzia návštev z vesmíru vizuálne aj dejovo pripomína najmä Vojnu svetov. Spočiatku sa zdá, že ide o pacifistické sci-fi, avšak časom sa ukážu pravé zámery mimozemšťanov. Myšlienku to ale nakoniec má, i keď sa dlhšie zdalo, že opustenie pacifistickej rétoriky odsúdi film len na audiovizuálnu zábavu. Dnes je to už čisto iba guilty pleasure, ale s výborným tempom a niekoľkými skvelými a niekoľkými wtf scénami. Občas to, podobne ako Vojna svetov, ide aj do hororu, ale báť sa dnes už nebude nikto. ()

p6qwre 

všechny recenze uživatele

Těžké hodnocení...Když srovnám kvalitu triků a hodnověrnost maket s americkými filmy ze stejné doby, tak je tento japonský kříženec monster movie a sci-fi naprostá špička a zasloužil by si 5 *. Mysteriáni mají pěkného maxi robota na dálkové ovládání, s jehož pomocí mohou ničit Japonská města. Taky mají lasery, s jejichž pomocí mohou ničit útočící tanky a letadla. A Japonci jich na ně posílají dost, to se musí nechat. Jenže, na druhou stranu, příběh je děsně jednoduchý, předvídatelný a navíc - překvapivě - i místy nelogický. Je jasné, že na prvním místě bylo pro režiséra Hondu předvedení dokonalých triků a to se mu 100% podařilo, podstatně lépe nežli v o 3 roky starší Gojire. ()

Reklama

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Jak u kaiju bývá obvyklé, film je vizuálně naprosto úchvatný. Třeba závěrečná povodeň řítící se údolím, ale i mysterianská vyspělá technika, nakonec i jejich obří robot na dálkové ovládání, co vypadal trochu jako kuře s anténkama. Veškeré exploze, destrukce, závěrečná bitva. K té bych měl jen drobnou výtku: čeho je moc, toho je příliš, i dobrého se člověk přejí, a po chvíli to začalo být lehce pořád dokola. Podobně bych upozornil na díry v logice příběhu, kteréžto sice do sci-fi nezbytně nutně patří, ale když si jich všimnu i já, tak už musí stát za to. Ale to je jedno, tenhle snímek stojí na vizuálních orgiích - a ty stojí za to. A ve chvíli, co Mysteriani přednesli požadavek, aby jim patřilo nejen maličký území, ale aby se i mohli pářit s pozemšťankami, a rovnou si jich pět vybraných objednali, neudržel jsem se a plesal blahem :-) K tomu přičtěte slušné napětí, atmosféru, skvělou hudbu - a klidně odpustím i představu, že ve chvíli ohrožení se Japonci, Amíci a Sověti, tedy celé lidstvo, zapomenou na sváry a spojí se. Za tuhle naivní představu obvykle ubírám hvězdy, ale dnes to neudělám. Silnější čtyři hvězdy, prakticky čtyři a půl. ()

Spinosaurus 

všechny recenze uživatele

Tento film řadím mezi slabší snímky Ishiro Hondy. Pokulhává především v porovnání s Battle in outer space, které je trikově i dějové nabitější. Zde tomu chyběla gradace, je to takové rozkouskované a natažené. Nicméně emzáci jsou hodně cool a z efektů jsem se válel smíchy po zemi. Bohužel je zde hodně opakovaných záběrů, což je další důvod odebrání jedné hvězdičky. ()

Kmotr76 

všechny recenze uživatele

Výtečné vědeckofantastičtější kaiju, které se oproti klasickým filmům s monstrem v lecčems liší. To, co my na kaiju občas trochu vadilo (špatné herecké výkony, nudná romantická linie, nudné kecací pasáže, v některých případech až příliš špatné triky... ) chybí a přesto má film tu pravou atmosféru. Hluché místo byste ve filmu těžko našli - je to neskutečně akční jízda od začátku do konce plná na tehdejší dobu výborných triků (od naprosto skvěle vypadajícího robota, přes dechberoucí architekturu mimozemské základy až po nekonečnou laserovou bitvu na konci - vše je naprosto bezchybné!!!), které působí spíš roztomile než přímo směšně. |Ifukube opět válí, tentokrát kromě osvědčených hudebních motivů přidává dosud neslyšené, které navozují úžasně napjatou atmosféru (například první setkání s mimozemšťany). Všiml jsem si mnoho zajímavých v kaiju dosud nevídaných a osvěžujících prvků: 1. sdělení skrz televizi 2. pohledy z kabin strojů - tanků a stíhaček 3. konference Japonska, USA a SSSR se koná v původních jazycích s tlumočníkem, což dodává na autentičnosti (stejně jako bod 2). Musím zmínit na kaiju promakaný příběh, který je sice podle očekávání místy nelogický a jak se patří šílený, zato nepostrádá pacifistické poselství, které u tupého žánru kaiju (ať už je poselství jakékoliv) velmi potěší. Konec je prostě nádherný, skoro jsem brečel (vážně, a nebylo to smíchy!). *-*-*-* Chikyu Boeigun mě neskutečně potěšil a považuji ho za (zatím) nejlepší kaiju, které jsem kdy viděl. Je to zábavné od začátku do konce plné úchvatných triků a přitom v rámci žánru duchaplné. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (8)

  • Film byl do amerických kin uveden dva roky po japonské premiéře. (Kmotr76)
  • Jméno robota Moguera je odovzeno od japonského označení pro krtka - Mogura. Robot měřil 50 metrů a vážil 50 000 tun. (Kmotr76)
  • Jedná se o první film z tzv. "TOHO space opera trilogy". Následující filmy jsou Battle in Outer Space a Gorath (1962). (Kmotr76)

Reklama

Reklama