Reklama

Reklama

Mysteriáni

(neoficiální název)
  • Japonsko Čikjú Bóeigun (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Ve sluneční soustavě kdysi existovala planeta jménem Mysteroid, na které žila vyspělá civilizace dávno před lidstvem. Tato civilizace se ale sama zničila atomovou válkou a přeživší mimozemšťané museli osídlit Mars a Měsíc, odkud se vydali ovládnout planetu Zemi a především pozemské ženy kvůli zachování mimozemské rasy, která za stovky let zdegenerovala. Všechny státy světa musí spojit síly, aby čelily mnohonásobně vyspělejšímu nepříteli. Uspějí? (Kmotr76)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (13)

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Jak u kaiju bývá obvyklé, film je vizuálně naprosto úchvatný. Třeba závěrečná povodeň řítící se údolím, ale i mysterianská vyspělá technika, nakonec i jejich obří robot na dálkové ovládání, co vypadal trochu jako kuře s anténkama. Veškeré exploze, destrukce, závěrečná bitva. K té bych měl jen drobnou výtku: čeho je moc, toho je příliš, i dobrého se člověk přejí, a po chvíli to začalo být lehce pořád dokola. Podobně bych upozornil na díry v logice příběhu, kteréžto sice do sci-fi nezbytně nutně patří, ale když si jich všimnu i já, tak už musí stát za to. Ale to je jedno, tenhle snímek stojí na vizuálních orgiích - a ty stojí za to. A ve chvíli, co Mysteriani přednesli požadavek, aby jim patřilo nejen maličký území, ale aby se i mohli pářit s pozemšťankami, a rovnou si jich pět vybraných objednali, neudržel jsem se a plesal blahem :-) K tomu přičtěte slušné napětí, atmosféru, skvělou hudbu - a klidně odpustím i představu, že ve chvíli ohrožení se Japonci, Amíci a Sověti, tedy celé lidstvo, zapomenou na sváry a spojí se. Za tuhle naivní představu obvykle ubírám hvězdy, ale dnes to neudělám. Silnější čtyři hvězdy, prakticky čtyři a půl. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Režisér Honda se jasně drží své vize. Někdy ji předkládá poměrně naivně, někdy velmi poutavě a (u triků s přihlédnutím k době) řemeslně kvalitně. Ukazuje totiž nadevše optimistickou víru v lepší stránku lidstva, než je nesmyslné zbrojení a rachocení a vyhrožování válkou. Kdykoli vystaví lidstvo nebezpečí (nepřátelům zvenku, nebo monstrům a příšerám), lidstvo se v jeho filmech semkne, zapomene na nesváry, spojí se, nepřítele porazí, a na Zemi konečně zavládne mír a spolupráce. Ne, fakt to většinou není až tak prostoduché, jak by se mohlo zdát. No a kde dlí jeho srdce se pozná podle toho, že i v jeho filmech, kde to děj vůbec nevyžaduje, boří nějaké ty budovy aspoň chvíli nějaká aspoň skromná potvora nebo aspoň obří robot. Tento film, přes všechnu tu nahlavupadlost, skoro za plný počet... ()

Reklama

Kmotr76 

všechny recenze uživatele

Výtečné vědeckofantastičtější kaiju, které se oproti klasickým filmům s monstrem v lecčems liší. To, co my na kaiju občas trochu vadilo (špatné herecké výkony, nudná romantická linie, nudné kecací pasáže, v některých případech až příliš špatné triky... ) chybí a přesto má film tu pravou atmosféru. Hluché místo byste ve filmu těžko našli - je to neskutečně akční jízda od začátku do konce plná na tehdejší dobu výborných triků (od naprosto skvěle vypadajícího robota, přes dechberoucí architekturu mimozemské základy až po nekonečnou laserovou bitvu na konci - vše je naprosto bezchybné!!!), které působí spíš roztomile než přímo směšně. |Ifukube opět válí, tentokrát kromě osvědčených hudebních motivů přidává dosud neslyšené, které navozují úžasně napjatou atmosféru (například první setkání s mimozemšťany). Všiml jsem si mnoho zajímavých v kaiju dosud nevídaných a osvěžujících prvků: 1. sdělení skrz televizi 2. pohledy z kabin strojů - tanků a stíhaček 3. konference Japonska, USA a SSSR se koná v původních jazycích s tlumočníkem, což dodává na autentičnosti (stejně jako bod 2). Musím zmínit na kaiju promakaný příběh, který je sice podle očekávání místy nelogický a jak se patří šílený, zato nepostrádá pacifistické poselství, které u tupého žánru kaiju (ať už je poselství jakékoliv) velmi potěší. Konec je prostě nádherný, skoro jsem brečel (vážně, a nebylo to smíchy!). *-*-*-* Chikyu Boeigun mě neskutečně potěšil a považuji ho za (zatím) nejlepší kaiju, které jsem kdy viděl. Je to zábavné od začátku do konce plné úchvatných triků a přitom v rámci žánru duchaplné. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Japonská verzia návštev z vesmíru vizuálne aj dejovo pripomína najmä Vojnu svetov. Spočiatku sa zdá, že ide o pacifistické sci-fi, avšak časom sa ukážu pravé zámery mimozemšťanov. Myšlienku to ale nakoniec má, i keď sa dlhšie zdalo, že opustenie pacifistickej rétoriky odsúdi film len na audiovizuálnu zábavu. Dnes je to už čisto iba guilty pleasure, ale s výborným tempom a niekoľkými skvelými a niekoľkými wtf scénami. Občas to, podobne ako Vojna svetov, ide aj do hororu, ale báť sa dnes už nebude nikto. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Japonská verze těch amerických sci-fi z padesátek, ve kterých chtějí mimozemšťané zničit Zemi. Tak jsem celý ten film i bral, jenže kromě úvodních a závěrečných 20 minut mě to moc nebralo. Pár prvků se mi líbilo, třeba ten hodně jednoduchý a přesto svým způsobem zajímavý vizuál mimozemšťanů nebo i ty akční scény, které sice v dnešní době už působí dost zastarale, ale právě v tom je jejich zvláštní kouzlo. Ale jinak mě to docela minulo, děj mi nepřišel ničím zajímavý, taky mi to přišlo celé dost vleklé a ta prostřední část mi dokonce připadala nekonečná. On tenhle typ akčních sci-fi, kterých už vzniklo hromada, není asi nic moc pro mě - nebo aspoň v současnosti mi to nemá moc co dát. Špatné to určitě není, kamera je slušná a i herci docela ujdou, ale víc dát fakt nemůžu. Dvojku asi vynechám. Lepší 2* ()

Galerie (16)

Zajímavosti (8)

  • Ve filmu nemělo být původně žádné monstrum, Mogera byl vymyšlen na poslední chvíli, protože podle producenta film potřeboval kaiju. Původně měl připomínat z poloviny krtka, z poloviny ještěra. Iširó Honda nakonec příšeru změnil na gigantického robota, který podle něj do filmu více zapadal. Původní vzhled Mogery byl částečně použit pro montrum Baragon ve filmu Frankenstein Conquers the World (1965). (Kmotr76)
  • Film inspiroval Rudyho Martineze k pojmenování jeho kapely Question Mark & the Mysterians. (Kmotr76)
  • Jméno robota Moguera je odovzeno od japonského označení pro krtka - Mogura. Robot měřil 50 metrů a vážil 50 000 tun. (Kmotr76)

Reklama

Reklama