poster

Pozdě na hněv (festivalový název)

 • Španělsko

  Tarde para la ira

 • Slovensko

  Neskoro na hnev

  (festivalový název)
 • USA

  The Fury of a Patient Man

Drama / Thriller

Španělsko, 2016, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • laik_60
  **

  neviem prečo niekto označil ten film ako "thriller" !!!!! Je to španielska dráma ktorá vydiera diváka pozorovaním duševného stavu chlapíka ktorý ostal sám s ochrnutým otcom v nemocnici. Chlapíka, ktorý sa nevie vyrovnať so situaciou že ostal sám (manželku mu náhodne zavraždili pri lúpeži v klenotníctve) a cely film vymýšľa ako sa pomstiť. Napriek toľkým chválam, film je pre mna sklamaním. Očakával som predsa len niečo akčnejšie.(22.12.2019)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Snímok, ktorý klame "telom". Zabudnite na klasické spracovanie zosnovania plánu na dokonale prepracovanú pomstu. Toto nie je americké klišé či kórejská story, z ktorej nad priebehom udalostí divák doslova žasne s otvorenými ústami. Nie vždy musí človek pod návalom hnevu premýšľať nad budúcimi krokmi či následkami. A presne taký je "The fury of .." Skrátka, jasne a stručne popisuje "reálne" konanie muža, nezbehlého v kriminálnej činnosti, ktorý túži po jedinej veci - pomste. Možno to ozaj chcelo strhujúcejšie tempo, ktoré by si diváka obľubujúceho akciu dokázalo viac získať na svoju stranu, no vďaka spôsobu spracovania sa jedná o solídny film, ktorý stojí za pozornosť.(14.1.2017)

 • Rob Roy
  ****

  Španělská senzace, která vyhrála na cenách Goya cenu pro nejlepší španělský film roku 2016 se dá možná trochu přirovnat k poprasku, který v Americe způsobil Ben Affleck se svým režijním debutem Gone Baby Gone. Mladý a uznávaný herec Raúl Arevalo (ten mladý detektiv z La Isla Mínima) hned ve svém režijním debutu prokáže nebývalou inscenační jistotu. Jednoduchý scénář podpořený dobrými herci a syrovou, téměř až dokumentární formou (ruční kamera, natáčení na 16 mm) má nemilosrdný tah na bránu. Nezklamávající Antonio de la Torre znovu ukazuje proč patří mezi současnou hereckou elitu současnosti.(9.2.2017)

 • Morholt
  **

  Civilní revenge thriller, který je v tomto případě až moc civilní. Nic proti hercům, ti byli dobří, ale celkově to na mě působilo jako snaha o něco, co by mělo přesahovat prostou střílečku. A to byla z mého pohledu chyba. Dalším nedostatkem bylo kostrbaté tempo a chybějící gradace. Kdyby to tvůrci pojmuli jako obyčejné béčko, udělali by lépe. 40%(10.3.2017)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Když na to Francie sere, tak hold Revenge žánr musí převzít Španělé. Nedosahují sice intenzity a brutality Frantíků, přece jen Španělé byli vždy zajímaví svými zvraty, atmosférou a tajemností, ale snaha se cení. Film má zajímavého hlavního hrdinu, postupnou gradaci a samotnéj revenge nepatří mezi nejhorší, z židle však diváka nevytrhne. Lehce mi vadil televizní look a tempu bych určitě přidal na razanci, ale slušné. 65%(13.1.2017)