Reklama

Reklama

Pozdě na hněv

(festivalový název)
  • Španělsko Tarde para la ira (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

José (Antonio de la Torre) je tichý a opatrný muž, který tráví své dny v baru s majitelem Juanjem (Raúl Jiménez) a jejich přáteli. Trpí nespavostí a zajímá se o Anu (Ruth Díaz), Juanjovu sestru, která pracuje jako číšnice v baru svého bratra a se kterou po nocích mluví po internetu. Ale pohoda jim skončí a cesta pomsty začíná, když Curro (Luis Callejo), Juanjův bratr, je propuštěn z vězení po osmi letech od loupeže v klenotnictví, kde prodavač skončil v trvalém kómatu a prodavačka byla zabita jedním ze zlodějů... (ČSFD)

(více)

Videa (9)

Trailer 2

Recenze (28)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Snímok, ktorý klame "telom". Zabudnite na klasické spracovanie zosnovania plánu na dokonale prepracovanú pomstu. Toto nie je americké klišé či kórejská story, z ktorej nad priebehom udalostí divák doslova žasne s otvorenými ústami. Nie vždy musí človek pod návalom hnevu premýšľať nad budúcimi krokmi či následkami. A presne taký je "The fury of .." Skrátka, jasne a stručne popisuje "reálne" konanie muža, nezbehlého v kriminálnej činnosti, ktorý túži po jedinej veci - pomste. Možno to ozaj chcelo strhujúcejšie tempo, ktoré by si diváka obľubujúceho akciu dokázalo viac získať na svoju stranu, no vďaka spôsobu spracovania sa jedná o solídny film, ktorý stojí za pozornosť. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Když na to Francie sere, tak hold Revenge žánr musí převzít Španělé. Nedosahují sice intenzity a brutality Frantíků, přece jen Španělé byli vždy zajímaví svými zvraty, atmosférou a tajemností, ale snaha se cení. Film má zajímavého hlavního hrdinu, postupnou gradaci a samotnéj revenge nepatří mezi nejhorší, z židle však diváka nevytrhne. Lehce mi vadil televizní look a tempu bych určitě přidal na razanci, ale slušné. 65% ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Španěláci mě hned z kraje učarovali zajímavou kamerou z pohledu zadních sedaček v autě a s výhledem na řidiče. Mám pocit, že s takovým nápadem jsem se snad nikdy nesetkal a stačilo málo, aby mě kamera držela v napětí. Jenže po slibném startu se rozjel čirý průměr, který sem tam zachránila jízda v autě. Jenže pokud jsou scény za jízdy v autě nejlepší a zbytek je průměr, tak jak jinak tenhle film mám hodnotit? ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Španělská senzace, která vyhrála na cenách Goya cenu pro nejlepší španělský film roku 2016 se dá možná trochu přirovnat k poprasku, který v Americe způsobil Ben Affleck se svým režijním debutem Gone Baby Gone. Mladý a uznávaný herec Raúl Arevalo (ten mladý detektiv z La Isla Mínima) hned ve svém režijním debutu prokáže nebývalou inscenační jistotu. Jednoduchý scénář podpořený dobrými herci a syrovou, téměř až dokumentární formou (ruční kamera, natáčení na 16 mm) má nemilosrdný tah na bránu. Nezklamávající Antonio de la Torre znovu ukazuje proč patří mezi současnou hereckou elitu současnosti. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Civilní revenge thriller, který je v tomto případě až moc civilní. Nic proti hercům, ti byli dobří, ale celkově to na mě působilo jako snaha o něco, co by mělo přesahovat prostou střílečku. A to byla z mého pohledu chyba. Dalším nedostatkem bylo kostrbaté tempo a chybějící gradace. Kdyby to tvůrci pojmuli jako obyčejné béčko, udělali by lépe. 40% ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama