Sežráni zaživa

(festivalový název)
  • USA Eaten Alive (více)

Zchátralý hotýlek na turisticky atraktivním místě se během jednoho večera změní ve vražednou spirálu, kterou rovným dílem pohání krokodýl v nedalekém močálu a šílený válečný veterán, toho času vedoucí hotýlku. (5150)

beso74

Zvláštny hybrid slasheru a zvieraceho hororu, skladajúca sa z dvoch dejových línii. Jedna sleduje počínanie pomäteného vlastníka hotelu, Judda. Druha sa sústredila na pátranie po stratenej dievčine. Absurdný dej, atraktívne prostredie močiara, výborná pochmúrna atmosféra a švihák Freddy Kruger v najlepšej fyzickej forme, to sú devízy Eaten Alive. Na pomery hororu 70. rokov jeden z tých kvalitnejších počinov. ()

Knor

Trochu těžký uvěřit, že tohle je dílem člověka, který natočil Texaský masakr, no ale budiž. Není to taková katastrofa, jak jsem očekával, nenudil jsem se, ale tý debility bylo už i na mě trochu moc a já to v tomhle případě nějak špatně rozkousával :-) ()

pepino

Kdo byl letos na LFŠ a nenechal si ujít tento skvost, bude vědět o čem mluvím, když řeknu, že film si zaslouží absolutní hodnocení už minimálně kvůli atmosféře, která byla v kině Hvězda o půlnoci naprosto skvělá. A ten francouzskej dabing...Geniální. Málem mi prasklo břícho smíchem. ()

concoxtion

Dost podobné Hooperovu dřívějšímu počinu Texaský masakr m. p., akorát místo pily tam běhá chlápek s kosou. Bavilo mne to.. i s gumovým krokodýlem :) Navíc jsem měl štěstí na "uncut version". ()

quicksilv3r

Po šokujúcej, ale zato úspešnej snímke TEXAS CHAIN SAW MASSACRE nám Hooper predstavuje svoj druhý film. Vizuálna stránka je ako pastva pre oči: krvavo-červené zafarbené okolie, všade prítomná usadzujúca sa hmla, temno-modré bažiny a vŕzgajúce podlahy starého hotelu. Pri tom všetkom si predstavte vyčínanie vyšinutého, starého Juda, ktorý sa oháňa s kosou + krokodíl! Áno krokodíl, nie aligátor, ale krokodíl priamo z Afriky :)! Nesmiem pozabudnúť aj na postavu Bucka (mladučkého Freddieho Kruegera) s jeho úvodnou hláškou: „My name is Buck, and I'm ready to fuck!“. Lenže mám pocit akoby sám Hooper tento projekt skôr pojal ako taký kšeftík, či hororovú jednohubku, pretože všetko ostatné je také brakové, Bčkové. Ženské predstaviteľky snažiace sa hystericky dostať preč z hotela, zbytočne násilie a agresia bez akéhokoľvek pochopenia, nelogické konanie postáv, prostitútky, bordel, úchylnosť, nahota, vďaka tomu všetkému sa snaží Hooper až veľmi šokovať, čo sa mu ale nedarí ako v jeho prvom snímku, síce nejaké prvky z TEXAS CHAIN SAW MASSACRE aj použil, ako napr. škrípajúce zvukové efekty, americké vidiecké buranstvo, hysterické záchvaty postáv... . Popritom EATEN ALIVE je horor, ktorý vám otvorí svoje hotelové brány, znechutí a napokon si naň po týždni ani nespomeniete. ()

MFZB

Strašná nuda, čakal som od tohto filmu celkom nejakú pecku, ale takto zabiť 1 a pol hodiny, no koniec. Za jeden a pol hodiny som mohol pokosiť trávniky a aspoň by som čas efektívnejšie využil...hviezda za nejakú tú krv. 15% ()

BigJohn02

Dost nudná přehlídka podivínů z amerického vidlákova s gumovým krokoušem zajímavá snad jen tím, že ukazuje Roberta Englunda s normálním ksichtem. Občas se to neuvěřitelně táhne a několik koziček to nespasí. ()