Režisér filmu Mike Hodges natočil film o pomstě a konfliktech, které se objeví, když zkoušíte utéct minulosti. Will Graham (Clive Owen), bývalý zločinec se vrací zpět do podsvětí, poté co jeho bratr Davey (Jonathan Rhys Meyers) spáchá sebevraždu. Will věří, že Davey byl k sebevraždě donucen a začíná pátrat. Podaří se mu pomstít bratrovu smrt? (oficiální text distributora)

ArdathBay

Nenápadná a komorní gangsterka, která nesedne každému svým pomalým tempem a zdánlivě se v ní nic moc neděje. To ovšem není pravda ani náhodou. Také ten kdo by čekal přestřelky bude zklamám ovšem o to tu rozhodně nejde. Já si "I'll Sleep When I'm Dead" užíval. Jedná se spíše o psychologické drama člověka znechuceného životem, který vede gangsterský život a uteče ode všeho a ode všech do přírody, kde žije v dodávce a živí se jako lesní dělník. Celé dny i měsíce s nikým nepromluví jediné slovo a ten se vrací zpátky do "svého" města, kde patřil mezi nejdrsnější týpky a ... to stačí na zbytek se každý musí podívat sám. Výrazně nedoporučuji sledovat v dabingu, nehledě na to, že britská angličtina je nádherná, ale český dabing zabíjí mluvu i emoce jednotlivých postav. ()

Tery16

Sázela jsem především na Owena, ale moc mi to nevyšlo. Na zpracování není nic moc originálního a Clive Owen nemá ani moc příležitostí ukázat dobré herectví. Někdy jsem sice byla napnutá, ale po většinu času to byl spíš jen takový obyčejný thriller. ()

cab

Treti hvezdicka je za (Clive Owen), protoze jeho charakter, ktery se po trech letech venkovskeho zivota a sebeobvinovani ze spinave minulosti vraci zpet, aby nasel sveho bratra mrtveho, je to nejlepsi na filmu. Co nasleduje po smutnem shledani, se da vycist z ceskeho nazvu. 50% ()

kolemjdouc

rozpačité, jakoby nedomalovaný obraz,nedovařený guláš...zkrátka na začátku jste natěšeni protože si myslíte že když je tam Owen že bude akce a ono nic,velké nic.Tečka. ()

Carodej_pes

Film je dost unylý a ještě navíc odfláknutý. Mám na mysli zejména ty jízdy v autě, kdy byla scéna snímána zevnitř. To snad v roce 2003 nedokážou udělat věrohodnější pozadí za skla automobilu, aniž by člověk nepoznal, že to bylo točeno ve studiu? (někdy to je sice myšleno schválně, což ovšem rozhodně není tento případ) Ale nejenom to. Některým postavám se prostě nedalo uvěřit (např. Willova/Daveyova matka). Pan režisér se podle mne snažil natočit gangsterku s prvky černého humoru, jenže se mu to vůbec nepovedlo. Je to celé takové toporné, lacinné... Snad jedině ta scéna se znásilněním, či následné rozpravování Willa Grahama s doktorem, respektive s tím člověkem, jenž "to" dokáže vysvětlit lépe než doktor, mě zaujalo. No a vlastně i těch pár úvodních záběrů oholeného Grahama, stojícího v trávě. Naznačovalo to kvalitní podívanou. Bohužel, nebylo tomu tak. ()

pend

Gangsterka, které by neuškodilo rychlejší tempo. Film stojí na Owenovi, bez něj je k nepřečkání, prakticky jsem ho odzíval. Ostatní herci nemají moc prostoru. Možná kdyby byl natočený před 30 lety, tak by se hodnocení mohlo lišit, ale dnes...50 procent ()

hazaba

Film o pomstě, kterých je na světě spousta. Navíc jsem nepochopila název originálu. Ale Clive Owen hraje svou roli velmi dobře a i hudba se k celkové atmosféře filmu hodí. ()

Heroine odpad!

Páni, to je ale špatný film! První polovina filmu jenom směřuje k tomu, že McDowell znásilní Rhys Meyerse. Jen tak, bez vysvětlení, bez nějakého motivu. Druhou polovinu filmu potom trvá, než Meyersův nesympatický bratr zjistí to, co už divák dávno ví, a samozřejmě odpráskne McDowella. Celé je to k tomu strašně nudné, pitomé, nepravděpodobné, všechny postavy jsou nesympatické, a ještě se to snad pokouší o nějakou filosofickou působivost na závěr. Myslím že je to hodnotou vážně odpad. ()

Slavomír

Atmosféra, odľahlej robotníckej štvrte mi pripomenula moje príchody do prvej práce na svitaní. Film má v sebe akúsi nepopísateľnú.....decentnú drsnosť, inak to napísať neviem. Ako dráma troška lepší priemer, páčilo sa mi to. ()

Tiiso

Slabší vylíčení děje, který se dal říci daleko hlouběji. To je asi tak vše co se dá o tom říci. Kdo má rád Owena, tak se dočká konce. ()

Bigfuckman

Zajímalo by mě, který mameluk překládá ty názvy originálu do češtiny. Toho bych dal na pranýř, či mu poškádlil cepínem záda! Nicméně ani to tento snímek nevzalo za soustředění a celkově mě to dojmu bez Clive Owena nezbavilo než na víc než pul hvězdičky. On to vyhnal o trošku vejš. Bohužel na víc už to nestačilo. Bylo to slabé a o ničem. Moc suché, moc anglické. Nesedlo to!!! ()

Elegnor

Docela tuctový počin, ovšem někdy s prvky něčeho "hlubšího". Trochu mi to připomínalo krimidramata ze 70.let, Anglie z toho filmu přímo dýchá, někdy až moc, ale opravdu se od toho nedá čekat o moc víc.. ()

gotham

Rozhodně nejhorší a nejnudnější film s Clivem Owenem, který jsem viděl, a to jsem jich viděl hodně. I když námět filmu společně s představitelem hlavní role sliboval zajímavou podívanou, jedná se o podprůměrný snímek, který nemá hlavu ani patu. 20% ()

hanazu

Mělo to být psychologické, ale zvrhávalo se to v nechtěnou komedii. Místy podivné dialogy, Will každému na potkání vyprávěl o tom, že jeho bratr byl znásilněn, zná-sil-něn. Většina herců pod špatným vedením působila jak banda autistů, Jamie Foreman tady hrál obzvláště trapnou postavu, neustále otravně ječel, čímž chtěl vyjádřit údiv a nepřijetí nějakého faktu. A hudbička oscilovala někde mezi jazzem, mlácením do plechovek a šlapáním kočce na ocas. Docela náročné dílko. ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges