30. léta minulého století. Joe (Ewan McGregor) se nechá najmout jako dělník na loď driftující mezi Glasgowem a Edinburgem. Osudovým se mu stane setkání s manželkou svého zaměstnavatele, krásnou Ellou (Tilda Swinton). Brzy se začnou intimně scházet. Jednoho dne je ale v kanále nalezena mrtvola mladé ženy. Pachatel je policií zadržen, ale při vyšetřování vychází najevo, že Joe ví o mrtvé dívce víc, než by se mohlo zdát... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Paulia

Nebýt účasti Ewana McGregora, asi bych do toho filmu nikdy nešla a už vůbec ho nedokoukala až do konce. Přitom právě on zde podává, podle mého názoru, jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů. Ten film je prostě...jiný, řečeno jedním slovem. Je evidentní, že hlavní hrdina jednoduše hledá sám sebe a jeho "přelétavost" mě spíš pobavila, než že bych ho za ni odsuzovala. Stačilo mi to sice vidět jednou (prozatím), ale nelituji času, který jsem u toho strávila. Je to rozhodně film, který má divákovi co nabídnout. Dokonce myslím, že víc, než některé jiné, které tu mají hodnocení okolo 80 %.... ()

Oliiiva

Prekvapili ma kritické názory ohľadom tohto filmu a preto mám chuť podeliť sa o svoj pohľad. Prostredie zahmlených anglických kanálov a riek je pre mňa príjemnou zmenou po typickej žiarivej scenérii amerických filmov. Po dlhej dobe ma nejaký film zaujal a je to práve Young Adam. Zarýva sa do psychiky postáv a vzbudzuje otázky. Chvíľami mám chuť hlavnému hrdinovi nadávať za jeho správanie sa voči ženám a chvíľami s ním sympatizujem. Film vykresľuje postavy ako ľudí s dobrými aj zlými vlastnosťami a teda veľmi realisticky. Scény sa striedajú v pokojnom tempe a divák si tak môže vychutnať dialógy a zábery. Adam sa stále hľadá a film zanechá otázky a otvorený koniec. ()

Sandai

Nuda, nuda, potom pár vteřin nudný sex, nuda, nuda a pár vteřin nudný sex. Jednu hvězdičku dávám za dobře udělanou ponurou atmosféru. ()