Adamovo tajemství

Scénografie:

Laurence Dorman

Kostýmy:

Jacqueline Durran

ten film jsem si po ohlasech mých předchůdců nechal málem ujít, nakonec šlo o příjemné překvapení z nepříjemného filmu :-D, pomalu (ale pro mě rozhodně ne zdlouhavě) budovaná depresivní atmosféra prostředí i samotného příběhu, docela určitě ne příliš vhodné pro milovníky filmových klipů, spíš pokračování v nejlepší tradici evropských psychologických filmu 50.-6.0 let(18.4.2005)

• freddy

Tak jsem prohlížel televizní program, a ve stejnou dobu začínal jak tento film, tak film Kokain s Johnnym Deppem. Dal jsem přednost tomuto filmu, protože kdysi jsem o něm četl několik článků v časopisech věnujících se filmům na DVD. Musím se přiznat, že už tehdy jsem přemýšlel, proč tento film nešel do kin, a po včerejším zhlédnutí už jsem to pochopil. Film je nezáživný, nudný, dokonce se nebojím ho přirovnat k filmům, jejichž prvotním posláním je ukázat co nejvíce nahých těl a sexu, a až na druhém místě je děj. To je příklad filmu Ken Park, ale ten byl alespoň udělán záživně a ve veselých barvách, ale tenhle film je depresivní od začátku do konce. Neříkám, že nemám rád depresivní filmy, naopak, takový ruský film Návrat jsem ocenil pěti hvězdičkami, ale ten byl alespoň zajímavý. Tady vede ten příběh od nikud nikam, a není pro mne zajímavý. Zajímavý může být pro fanynky Ewana McGregora, který zde na několik vteřin ukáže svoje přirození, ale to je tak vše, čím film vybočuje. Mne prostě nesedl, měl jsem chuť po prvních deseti minutách film vypnout, ale nakonec jsem chtěl vidět, jestli je tak špatný jen začátek nebo celý film. A bohužel byl špatný celý film. Bylo zde hodně sexu, hodně nahých těl a velmi nezajímavý děj. Jednu hvězdičku dávám proto, že tenhle film by si v porovnání s některými jinými filmy hodnocení "odpad!" nezasloužil, přece jen do takové kraviny, jako je Mlčení šunek má hodně daleko. Ale skoro nic se mi na něm nelíbilo, jestli v něm bylo nějaké poselství, tak jsem ho nepochopil a nestydím se za to. Film je určen náročným divákům a filmovým fajnšmekrům, ovšem ne lidem, jako jsem já. Já ten film nepochopil, mne se nelíbil a znovu ho rozhodně vidět nemusím.(14.6.2007)

• flanker.27

Vyústění mi bylo jasné po dvaceti minutách. A jelikož jsem po pětadvaceti minutách film vypnul, musel jsem si ověřit u půjčitele, že jsem měl opět pravdu, z čehož jsem měl nezřízenou radost. Brrr, typ filmu, který absolutně nemusím. Pro některé lidi na západě je asi sex a touha vlivem náboženské výchovy něco spalujícího, tajemného a nebezpečného, že o tom musí tvořit takové "zpovědi". Mě ovšem tahle nitra rozervaná libidem a vlastní idiocií vůbec nezajímají.(15.12.2005)

Těch 80% není jen pro mého velkého oblíbence, je to opravdu zajímavý film. Ale žádný příběh není "pro každého"... některý obzvlášť :-) Oficiální text distributora filmu škodí (podobně jako hodně jednohvězdičkových hodnocení). Jak může "idylka končit" v první minutě filmu? Leda že ani nezačala žádná idylka... já jsem ji nezaznamenala ani na minutu... čekala jsem úplně jiný film, což vůbec neznamená, že jsem zklamaná.(2.11.2007)

• Bobik9

Spousta čaje, spousta sexu, spousta Ewana. McGregor, Tilda, Peter i Emily jsou tady super, to rozhodně. Bohužel je to nesnesitelná nuda! Od začátku víte, co se stalo a vlastně od začátku víte, že do konce filmu se už nic dalšího nestane. David Mackenzie měl evidentně složité režisérské začátky, naštěstí se z toho dostal. Britská deprese, která vlastně nemá moc čím zaujmout. Navíc tam nemáte ani postavu, se kterou byste se ztotožnili a přáli jí, prostě nic. Čekal jsem od toho mnohem více.(13.11.2018)

• - První film, na jehož natáčení Ewan McGregor nevzal svou rodinu. (viperblade)

• - Původně měly být všechny nahé scény s Ewanem McGregorem pro kina v USA vystřiženy, ale poté, co sám herec proti tomuto protestoval, scény ve filmu zůstaly. (viperblade)