30. léta minulého století. Joe (Ewan McGregor) se nechá najmout jako dělník na loď driftující mezi Glasgowem a Edinburgem. Osudovým se mu stane setkání s manželkou svého zaměstnavatele, krásnou Ellou (Tilda Swinton). Brzy se začnou intimně scházet. Jednoho dne je ale v kanále nalezena mrtvola mladé ženy. Pachatel je policií zadržen, ale při vyšetřování vychází najevo, že Joe ví o mrtvé dívce víc, než by se mohlo zdát... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Martin741

Filmu vladne ponura a depresivna atmosfera. Reziser David Mackenzie vsak odviedol slusnu pracu a McGregor s Tildou Swinton boli vyborni. Takze 65 % ()

bourec odpad!

Tenhle film jsem viděl asi před čtyřmi roky na VHS.Tedˇ jsem si tady přečetl,že jsem pelíškář,nudař,ignorant,a asi i debil.Asi jo,protože jenom debil si,jak píše Aleš Brichta v encyklopedii rocku,půjčí nebo koupí něco,aniž by si přečetl obsah.Tedˇ už si podobnej film nechávám ujít.Atˇ žije neherec Arnold. ()

baaaja

Asi tak do poloviny filmu se nic pořádnýho neděje, pak se začne něco málo rozvíjet, ale to je tak slabý, že ani nemá cenu to tady rozpitvávat. V každý druhý scéně je sex a navíc ještě takový sex, který nemá ani trochu nějaký vášně nebo erotiky. Takže když to shrnu, tak je to film bez jiskry a nápadu, nudný a nedomyšlený... zbytečný timhle zatěžovat přehrávač, fakt... ()

Mitzi

Těch 80% není jen pro mého velkého oblíbence, je to opravdu zajímavý film. Ale žádný příběh není "pro každého"... některý obzvlášť :-) Oficiální text distributora filmu škodí (podobně jako hodně jednohvězdičkových hodnocení). Jak může "idylka končit" v první minutě filmu? Leda že ani nezačala žádná idylka... já jsem ji nezaznamenala ani na minutu... čekala jsem úplně jiný film, což vůbec neznamená, že jsem zklamaná. ()

octopuska

Musím rozhodně souhlasit s KLEOPATROU, taky se mi ten film líbil. Ponurý, syrový. Chvílemi, až beznadějný a cynický. Ewan výbornej a Tilda, která sice moc půvabu nepobrala, ale o to je lepší herečka je též dokonala. Je to těžkej film a není pro každého. Kdo má rád mrazivé, syrové krimi, bude určitě spokojen ()

lennyd

Přílíš rozvláčné, příliš mnoho "zbytečných" sexuálních scén. Celý film by šel zkrátit na 20-30 minut, a poté by to možná mělo děj a spád ... ()

marvan

Artový film, jehož nízké hodnocení na zdejším serveru není výrazem jeho kvalit. Film je to nekomfortní, pomalý až meditativní a vyžaduje značné úsilí i na straně diváka. Děj se odehrává v době beatnického hnutí v Anglii a zprostředkovává ducha hnutí mnohem opravdověji, než romantizující pohled Kerouacka. Svérázná variace na Zločin a trest, s mnohem reálnějším koncem časů, kdy bůh je mrtev a člověk mírou všeho. ()

Bobik9

Spousta čaje, spousta sexu, spousta Ewana. McGregor, Tilda, Peter i Emily jsou tady super, to rozhodně. Bohužel je to nesnesitelná nuda! Od začátku víte, co se stalo a vlastně od začátku víte, že do konce filmu se už nic dalšího nestane. David Mackenzie měl evidentně složité režisérské začátky, naštěstí se z toho dostal. Britská deprese, která vlastně nemá moc čím zaujmout. Navíc tam nemáte ani postavu, se kterou byste se ztotožnili a přáli jí, prostě nic. Čekal jsem od toho mnohem více. ()

creeper

Zdejší hodnocení vypovídá mnohé o většině osazenstva ČSFD. Young Adam je niternou studií lidského egoismu, parazitismu i touze po rozkoši. Ve snímku jsou zpracována themata, pro jejichž uplnou absorbci a pochopení potřebuje divák jistou dávku životních zkušeností, vědomostí a empatie. Bez otálení bych film zařadil po bok děl jako je např. Bitter Moon (tzn film pro dospělého/vyspělého diváka). ()

FrajerTom

Nehrát v hlavní roli Ewan McGregor je hodně pravděpodobné, že bych Adamovo tajemství (opět úžasný český překlad názvu) nikdy neviděl... a právě Ewan tenhle film vytáhnul na ty tři hvězdy. Výborné byly ale i Tilda Switon a Emily Mortimer... ()

zuza99

Nedá mi to a musím se zeptat, jak někdo může hodnotit film, když viděl pouhých 25 minut? (flanker.27) Asi jako většina tady odkážu na komentář igi B. a dodám, že mě film rozhodně dostal. ()

SkyLukey

Lákadlem mi byl především můj oblíbený herec Ewan McGregor a opět nezklamal. Mezi herci patří k samé špičce. Jen mě překvapuje jeho výběr filmového obsazení. Ovšem roli Joea ztvárnil bravůrně. Přiznejte si, kdo by tohle zahrál líp? Vážně si nedokážu přerdstavit nikoho jiného na jeho místě. V půrběhu filmu mi několikrát k Ewanovi neseděla Tilda Swinton, ale zpětně přiznávám, že do tohoto filmu prostě patří. Opět perfektní herecký výkon. Chápu, že ne každý těmto psychologickým filmům musí přijít na chuť, ale jestli film vypnete po 25 minutách, vážně už jej zde nehodnoťte prosím. ()

klukluka

Syrový, živočišný, sexem a nahotou nabitý film. Líbilo se mi zasazení příběhu do nižších společenských vrstev a atraktivního prostředí říční přepravy, líbila se mi ta pomalá, ponurá atmosféra, líbila se mi drobnokresba charakterové nedostatečnosti hlavního hrdiny, úžasně se mi líbila hudba a tělo Emily Mortimer. Nízkému hodnocení nicméně rozumím, na tohle musí mít člověk náladu a s tou mojí se to dnes potkalo. ()

Radim

Tiráž na přebalu DVD je absolutní blábol - film je o úplně něčem jiném. A že je mu vyčítáno přespříliš sexu a snaha na něj přilákat diváky? Nevím jak vám, ale mě na TĚCHTO sexuálních scénách nic vzrušujícího nepřipadalo, spíš bych řekl, že to bylo asexuální. Film nicméně ve mě nějaký hlubší dojem nezanechal. Snad ho ocení někdo, kdo četl předlohu nebo se vyžívá v hledání skrytých jinotajů. Rád bych ale upozornil na herečku Tildu Swinton, které jsem si všiml už v několika filmech. Dokáže být hrozivá jako bezpohlavní anděl v Constantinovi, ktásná jako Sal v Plážích i charizmaticky odpudivá jako v Adamovi. Zkuste si ji všimnout. ()

GREGOIRE

Velmi temný, ponurý, veskrze podivný a jedinečný snímek. Hlavní hrdina Joe Tyler (výtečný Ewan McGregor) prochází v životě podivnými destruktivními vztahy k ženám – plnými mrazivě chladného sexu, bez známek citu. Velmi důležitým klíčem k filmu je jeho originální název „Young Adam“. Nevím proč z Mladého Adama, udělal distributor Adamovo tajemství. Ve filmu totiž nejde jen o temnou kriminální zápletku. Mladý Adam je název symbolizující prvotního osamělého Adama (ještě před Evou) – člověka zmítaného syrovými pudy a instinkty, který teprve bolestně hledá svou ženskou (citovou) část. Filmu bývá vyčítán nadbytek sexuálních scén. Autor knižní předlohy Alexander Trocchi musel napsat minimálně jednu erotickou scénu co 6 stran, aby mu knihu vydali. Přesto jsem osobně neměl z filmu dojem nějaké nadbytečnosti a neúčelnosti sexu či dokonce laciné snahy přitáhnout obecenstvo. Není to příjemný film na koukání. Spíše odpuzuje, než vábí zvláštní ale pozoruhodný film. Určitě se na Adama ještě po čase podívám. ()

Alf

ten film jsem si po ohlasech mých předchůdců nechal málem ujít, nakonec šlo o příjemné překvapení z nepříjemného filmu :-D, pomalu (ale pro mě rozhodně ne zdlouhavě) budovaná depresivní atmosféra prostředí i samotného příběhu, docela určitě ne příliš vhodné pro milovníky filmových klipů, spíš pokračování v nejlepší tradici evropských psychologických filmu 50.-6.0 let ()

chim.chim

Nejspíš se stávám fanoynnkou Davida Mackenzieho, vybírá si velmi zajímavé náměty. Young Adam není výjimkou a jaksepatří trochu šokuje a rozhodně v nejmenším nenudí. ()