Souboj srdcí (TV film)

• slovenský

Súboj sŕdc

Mysteriózní / Romantický / Thriller

Velká Británie, 1991, 95 min

Nějak si teď nemůžu vzpomenout nějaký film, kde Michael York (zde Gervaise Warlingham) hrál v podstatě zápornou postavu, zato Geraldine Chaplin (Mrs. Miller) hraje zápornou postavu téměř vždy. Lady Caroline Fay (Alison Doody) je prostě vznešená a nádherná dáma, kterou bych si jako společnici hnedka vzal domů. Film jsem viděl ve slovenském znění a nejvíc mě zaujalo slovo Hlupaňa, což se mi líbí více než hlupačka, jiný úryvek hodný zaznamenání jsem nezachytil . :-)(4.12.2011)

Historický dobrodružný romantický film natočený podle románu Barbary Cartlandové určitě nezklame žádného milovníka tohoto žánru. Příběh není příliš originální, vyvolal ve mně vzpomínku na Janu Eyrovou. Děj je předvídatelný, přehnaně dramatický a příliš překombinovaný, plný honiček a pronásledování. Z druhé strany to snímku dodává napětí a dynamiku. Dobré herecké obsazení, krásné kostýmy a dobová výprava, kouzelné přírodní lokace a exteriéry i interiéry starého zámeckého sídla pozvedají tento snímek výš než jen na obyčejný romantický slaďák.(29.3.2012)

Opět romantika v historickém podání, opět drama, vášeň, happy end... hlavní hrdinka v podání Alison Doody je moc krásná. Jen ty příběhy, když je sledujete všechny čtyři jsou si vcelku podobné a jsou až příliš jednoduché - prostě styl dnešních telenovel(16.5.2008)

Raz za čas jednoducho podľahnem pozrieť si romanťák. A najlepšie so svojou drahou polovičkou. To je potom človek hneď menej kritický. Súboj sŕdc by som zvládol aj sám a na hodnotenie by to nemalo žiaden vplyv. Skutočne dobrá historická romanca s prekrásnou Alison Doody v hlavnej úlohe (áno, je to tá istá mrcha, ktorá znepríjemňovala istému dobrodruhovi v klobúku a s bičom v ruke pátranie po Svätom gráli), štipkou tajomna, slušnými protivníkmi a fungujúcou dobovou atmosférou.(14.1.2012)