poster

Báječná show

Animovaný / Rodinný / Muzikál

Česko, 2002, 72 min

Režie:

Vladimír Mráz

Předloha:

Jean de La Fontaine (kniha)

Scénář:

Vladimír Mráz
 • Glukoza
  ***

  Vcelku zajímavá podívaná, ovšem velmi nevyrovnaná co do děje i audiovizuálního působení na člověka. Svým dětem do 13 let bych ji asi ani nepouštěla, aby neměly divoké sny. Ve filmu se objevily opravdu surrealistické chvilky (nádherná scéna kopce v dešti v příběhu o volovi a žábě, která se tam zjevila jako blesk z čistého nebe, umírající cikáda...) a také chvilky, kdy člověk nevěděl jestli se smát, nebo brečet. Samotné animace bych přirovnala k obrazům L.Freuda: změť tolik různých barev a tvarů, až to nepůsobí vždycky dobře pro oči. Tři hvězdičky ale dávám :)(27.4.2014)

 • Jeldi
  ****

  Musím říct, že od okamžiku co jsem tento muzikál, mám li to tak nazvat viděla poprvé uplynujo už deset let. A i když vás ne, mě uchvacuje úplně stejně. Užívám si veškeré animace ať jsou z modelíny, kreslené a jiné další. Taky obdivuji tu práci kterou si na tom při více než 3 leté tvorbě tvůrci dali. A určitě v tom má i svou roli poutavá muzika na níž pracovala ta nejzvučnější jména a z které jsem ke své hrůze za deset let nezapomněla ani sloku.(12.2.2013)

 • Oskar
  **

  Tento film byl dlouho napjatě očekáván, mnozí si od něj slibovali český 'Slepičí úlet', ale nic takového se nekoná. Proto ostatně skončil jen na videu a v televizi, na kino totiž nemá. Patrně vznikl z nadšení příslušných animátorů, které je na výsledku znát, ale jeho (ne)kvalitu nijak neovlivňuje. Banálnější scénář ještě česká animovaná tvorba nezažila, postavičky jsou navíc namluveny ostravskými herci, kteří celkovou trapnost filmu ještě umocňují. Písničky jsou méně než průměrné. Všechno to mohlo být i horší, ale o moc asi ne. :-( 40 %(11.4.2003)

 • bouncer
  *

  Měl to být první český film animovaný 3D grafikou, ale skutek nějak utek...Animace je míchaná klasická s 3D a působí tak nějak nevýrazně (v samotném výsledku je to však asi nejlepší z celého díla). O příběhu se nadá ani muvit, pokus o zpracování bajek La Fontainových nedopadl zrovna nejlépe a všechny ty infantilní písničky už v životě nechci slyšet...ve výsledku film možná pro děti, s velkým MOŽNÁ.(15.3.2004)

 • NinadeL
  ***

  Ve své době docela bombasticky propagovaný animák. Není se čemu také divit, vzhledem k lokálně hvězdné sestavě dabérů a především zpěváků. Na DVD nejde ani tak o celovečerák, ale o osm večerníčkovsky laděných La Fontainových přepisů v moderním pojetí filmového festivalu. Zajímavý mix mnoha animačních technik.(23.8.2009)

 • - Film je založen na klasických La Fontainových bajkách. (HappySmile)

 • - Báječná show je prvním celovečerním animovaným muzikálovým filmem české kinematografie od roku 1989. (HappySmile)

 • - Ve filmu byla použita kombinace několika animačních technik - plastelínové loutky, klasické kreslené animace a 3D/2D počítačová grafika. (hippyman)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace