Zámotek

• slovenský

Zámotok

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Drama

USA, 1985, 117 min

Příběh plný citu, lidské lásky, ale i zášti a sobectví. Za podklad této podívané pro celou rodinu slouží příběh mimozemské civilizace, která obývala naši planetu a když ji musela před 10 000 lety opustit, zůstalo ještě 20 členů v kamenech (zvaných kokony) v oceánu. Přišel čas je vyzvednout a převézt domů. Když se však do toho vloží partička důchodců, vše se zkomplikuje. Místo marťanů tak odletí do vesmíru důchodci a kokony musí počkat na odvoz do druhého dílu. Je to skutečná rodinná podívaná, která hlásá zájem o člověka a ukazuje sílu skutečného přátelství.(13.4.2005)

Triková revolúcia v rukách ILM povyšuje inak banálny príbeh o level vyššie. Keď sa návštevníci z vesmíru odhalia v plnej kráse žeriete každý jeden moment s nimi. Triková esencia nie je všetko, film zdarilo miesi žánre komédie a drámy pričom dráma vrcholí po 70 minútach a vtedy film pre mňa prakticky končí. Zvyšných bezmála 50 minút upúšťa od humoru a len opakovane apeluje na tému večný život, počiatočná chamtivosť ide stranou. Finále s príletom lacno vyzerajúcej lodi je už iba infantilným i keď uznávam prekvapivým vyvrcholením, pri ktorom zopár dôchodcov dá zbohom vlastným domovom, aby okúsili rajský život bez chorôb, utrpenia a rodín !! Dosť netradičné rozuzlenie rodinného filmu.(18.4.2016)

Snímek shledávám velice příjemným nejen díky úžasnému námětu a obstojným hereckým výkonům, ale i kvůli něžnosti a celkovému provedení! Mimozemšťané jsou zde snad poprvé ukázáni v dobrém světle a ani to není na škodu. Ovšem tenhle film nelze přímo pojmenovat sci-fi komedií, ba rodinným filmem pro starší s nevýrazným černým humorem a sci-fi prvky. Vše probíhalo hladce, ovšem tvůrci i rěžienarazili na konec. Místo toho, aby si důchodci uvědomili hodnoty života a odmítli let do vesmíru, odjeli tam žít klidně navěky! Bohužel, i když to byla krásná podívaná, zůstává mé hodnocení u 75%!(1.5.2014)

• gudaulin

Zámotek je ideální film pro všechny, kteří jsou unavení záplavou negativních zpráv o přírodních katastrofách, válkách, kriminalitě a lidském neštěstí. Je to totiž jeden z mála snímků, kde prakticky absentuje nějaké zlo, je to příjemný film s pozitivním vyzněním, slušným castingem, dobrými hereckými výkony a profesionální režií. Dvě hvězdičky jsou vlastně nespravedlivé, ale dávám je proto, že ten snímek mě vždycky v podstatě nudil. Opravdu mu totiž schází nějaký zásadnější dramatický konflikt, který souvisí s absencí výše zmíněného zla. Snímek o skupině důchodců, kteří díky návštěvě mimozemské civilizace získali zpět ztracené mládí, je vhodný pro všechny, kteří chtějí strávit příjemnou chvíli u dílka, na které nejspíš za pár hodin zapomenou. Celkový dojem: 45 %.(15.3.2010)

• Chrustyn

V dnešní době už skoro klasika, která mi v dětství neustále unikala. Nyní si říkám, že asi vím proč. Pro mě neskutečně nudná sci-fi, snažící se svézt na úspěchu sci-fáren pána Spielberga, ale dělá to tak otravným a nudným způsobem, že z toho v mých očích vznikl jeden z nejslabších Howardových filmů.(29.10.2013)

• - Ve filmu se objeví bratr, matka a otec Rona Howarda. (HellFire)

• - Všichni delfíni byli umělí. (HellFire)

• - Wilford Brimley musel být poněkud zkrášlen, aby vypadal starší. V době natáčení mu bylo 50 let. (HellFire)