Zámotek

• slovenský

Zámotok

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Drama

USA, 1985, 117 min

Ako malý som to videl v telke a dodnes si to pamätám, proste oddychové sci-fi, žiadnych vraždiacich emzákou nečakajte. Príbeh sa točí okolo domova dôchodcov Sunny Shores a jeho obyvateľov, ktorý dostanú tak povediac ďalšiu šancu a jasne vidno čo porobí nová energia s dedkovcami v tretej puberte. Chcel som dať pôvodne tri *, ale ako na potvoru to práve ide na Prima cool a pri hláške guttenberga ...som skúsený námorník, potápač a konečne sa najem... som neodolal a musím dať štyri.(20.1.2015)

Film môjho detstva. Howard si chcel nakrútiť svojho Spielberga a výsledok je viac než dobrý. Jedinou vadou je pomalé rozvíjanie deja a nedopracovanie niektorých motívov (moja obľúbená línia: Steve Guttenberg a jeho láska k jednej emzáčke). Vzhľadom na to, akým sentimentom a nostalgiou je ten film u mňa omotaný už teraz, ak sa raz dožijem dôchodkového veku, tak potom to bude totálne najlepší film všetkých čias.(2.5.2008)

• choze

Neříkám, že jsem jako dítě a puberťák neměl svoje oblíbené rodinné filmy, ale jednoznačně jsem preferoval horory. A se ZÁMOTKEM nastal ten problém, že jsem jej podle názvu a obalu dopředu chybně vyhodnotil jako horor (přání bylo otcem myšlenky) a následné zklamání z toho, že jde o neškodnou gerontofilní taškařici bylo tak velké, že jsem nebyl schopen ten film docenit v jeho žánru. Takže radši nehodnotím - s tímhle filmem jsme na sebe prostě měli smůlu.(23.4.2014)

Triková revolúcia v rukách ILM povyšuje inak banálny príbeh o level vyššie. Keď sa návštevníci z vesmíru odhalia v plnej kráse žeriete každý jeden moment s nimi. Triková esencia nie je všetko, film zdarilo miesi žánre komédie a drámy pričom dráma vrcholí po 70 minútach a vtedy film pre mňa prakticky končí. Zvyšných bezmála 50 minút upúšťa od humoru a len opakovane apeluje na tému večný život, počiatočná chamtivosť ide stranou. Finále s príletom lacno vyzerajúcej lodi je už iba infantilným i keď uznávam prekvapivým vyvrcholením, pri ktorom zopár dôchodcov dá zbohom vlastným domovom, aby okúsili rajský život bez chorôb, utrpenia a rodín !! Dosť netradičné rozuzlenie rodinného filmu ... (USA rating: PG-13)(18.4.2016)

Rodinná, ve spielbergovském duchu, podívaná s prvky sci-fi a partčce starřoušků, kteří v zapomenutém bazénu najdou ztracený životní elán. Povedená herecká squadra, dobře zpracovaný námět, Horner máýlokdy zklame, prostě pohodová podívaná, která neurazí. Takový zamoteček by se mohl hodit, až polezu do důchodu, no jestli vůbec tam dolezu - 75 %(22.2.2013)

• - Hume Cronyn a Jessica Tandy byli ve skutečnosti pár let manželé. (HellFire)

• - Ve filmu se objeví bratr, matka a otec Rona Howarda. (HellFire)

• - Wilford Brimley musel být poněkud zkrášlen, aby vypadal starší. V době natáčení mu bylo 50 let. (HellFire)