Zámotek

• slovenský

Zámotok

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Drama

USA, 1985, 117 min

Záverečných cca 10 minút čistá Spielbergovčina mal som dojem ako by som sa pozeral na niečo medzi Blízkymi stretnutiami tretieho druhu a E.T.m. Nádherná vizuálna stránka, krásna Hornerova hudba, citlivá réžia. No nebyť toho záveru boli by iba 3*. Problém tkvie zčasti aj v Howardovej réžii. Bezpochyby dokáže vykúzliť nádherné emocionálne scény, ale nedokáže diváka uviesť do deja. V Spielbergových rukách by bol film bez debaty svižnejší, zaujímavejší a mal rýchlejší spád. 75%(27.9.2008)

V duchu Spielbergovskej rodinnej zábavy a Amblinu s dobrými mimozemšťanmi natočená komédia. Ak už sme pri rodinnej zábave, nevynechajte pri niektorej repríze v tv ani vašich starých rodičov. Bude ich film baviť viac ako vás. Niečo podobné by potreboval deda Simpson. Ten slovenský preklad Záhadné mušle je fakt prdel.(7.6.2012)

Kdysy mi někdo zhruba vyprávěl o čem to je a tak jsem si tenhle film zařadil do kolonky blbost -Nedávno v pozdních nočních hodinách jsem se dozvěděl o svém omylu-Ted už vím že jde o hodně příjemný film ve kterém hodně starých herců dostalo příležitost ukázat že ještě nepatří do starého železa-Je to takový typický fajnprodukt osmdesátých let.(26.12.2006)

Je to podivné, sám se tomu divím. Film jsem viděl dnes v noci opět po letech a působil na mne stejně jako dřív. Samozřejmě odpadlo kouzlo neviděného, ale zápletka o důchodcích a o ,,nich'' byla stáje hřejivě dojemná a vtipná. Holt osmdesátky holdovaly ufounům a mezi haldou braku se točily i hezké rodinné sci-fi komedie. Zámotek mezi ně rozhodně patří ! Outfit hrdinů sice mírně pozamenal čas a móda roku 85, ale přenesete-li se přes to a vpijete-li se do příběhu, bude se vám příběh důchodců líbit ! * * * *(18.7.2013)

Tenhle film byla docela zábavná podívaná. momenty s důchodci mě fakt pobavily, ale scénář toho příběhu opravdu hodně postrádá logičnost a chování mimozemšťanů na tak důležité misi bych si představoval úplně jinak. Síla přátelství vyjádřená snad mezi hlavními propagonisty staříků byla u mě smetena nepochopenou slepou vctřícností a přátelstvím, které zachovávali mimozemšťani k zbytku důchodců, kteří v rozjařenosti a sobeckosti dva z nich zabili......no ale je to rodinná komedie doby co moc nepamatuju...a kdybych to viděl jako malej, určitě by se mi to líbilo, mimoz. sou moc pěkný!(15.10.2007)

• - Ve filmu se objeví bratr, matka a otec Rona Howarda. (HellFire)

• - Hume Cronyn a Jessica Tandy byli ve skutečnosti pár let manželé. (HellFire)

• - Wilford Brimley musel být poněkud zkrášlen, aby vypadal starší. V době natáčení mu bylo 50 let. (HellFire)