Zámotek

Zámotok

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Drama

USA, 1985, 117 min

• higuain

Při psaní scénáře se muselo hodně hulit. Už jenom ta základní premisa "důchodců na útěku" je v zásadě pitomá a způsob, jakým k ní dojde, dělá z filmu skoro frašku. Tolik debilit a do očí bijících děr v logice bych ve filmu Rona Howarda nečekal. A co hůř, v závěru se to tváří smrtelně vážně, takže to ani jako komedie příliš neobstojí. Vizuálně a hudebně (Horner) fajn, jinak je to nejhorší Howardův film.(7.3.2015)

• Chrustyn

V dnešní době už skoro klasika, která mi v dětství neustále unikala. Nyní si říkám, že asi vím proč. Pro mě neskutečně nudná sci-fi, snažící se svézt na úspěchu sci-fáren pána Spielberga, ale dělá to tak otravným a nudným způsobem, že z toho v mých očích vznikl jeden z nejslabších Howardových filmů.(29.10.2013)

• gudaulin

Zámotek je ideální film pro všechny, kteří jsou unavení záplavou negativních zpráv o přírodních katastrofách, válkách, kriminalitě a lidském neštěstí. Je to totiž jeden z mála snímků, kde prakticky absentuje nějaké zlo, je to příjemný film s pozitivním vyzněním, slušným castingem, dobrými hereckými výkony a profesionální režií. Dvě hvězdičky jsou vlastně nespravedlivé, ale dávám je proto, že ten snímek mě vždycky v podstatě nudil. Opravdu mu totiž schází nějaký zásadnější dramatický konflikt, který souvisí s absencí výše zmíněného zla. Snímek o skupině důchodců, kteří díky návštěvě mimozemské civilizace získali zpět ztracené mládí, je vhodný pro všechny, kteří chtějí strávit příjemnou chvíli u dílka, na které nejspíš za pár hodin zapomenou. Celkový dojem: 45 %.(15.3.2010)

Výborne som sa bavil. Vynikajúci dabing, zaujímavý príbeh a krásna mimozemšťanka. :-) Akurát mnou trasú pochybnosti o udelení Oscara pre Dona Amecheho, ktorý síce vôbec, ale vôbec nezahral svoj part zle, práve naopak - tanečná scéna je nezabudnuteľná. No napriek tomu to nebolo na Oscara. Skôr to bola cena v rámci pocty starému hercovi... Prosto, mix komédie a sci-fi na slušnej úrovni.(4.6.2008)

Zfilmovaná knížka Kolébka od A.C.Clarka, s pozměněnými pár dějovými věcmi a nebo teda náhoda jak svině (přiznání inspirace jsem si nikdy nikde nevšiml), ale je to vážně prakticky totéž - s tím, že knížka je samozřejmě o řád lepší... Film si pomáhá komediální polohou a "Mahoneymu" tu toho nezodpovědnýho kapitána lodi i celkem rád věřím.(1.9.2011)

• - Wilford Brimley musel být poněkud zkrášlen, aby vypadal starší. V době natáčení mu bylo 50 let. (HellFire)

• - Všichni delfíni byli umělí. (HellFire)

• - Ve filmu se objeví bratr, matka a otec Rona Howarda. (HellFire)