Pokušitel

(festivalový název)
  • Irsko Handsome Devil (více)

Ned je intelektuální zrzek, co má rád indie hudbu a nenávidí sport. Všichni na jeho internátní škole jsou posedlí rugby a baví se šikanou outsiderů. A jako by toho nebylo dost, Nedův nový spolubydlící je rugby hvězda Connor a jeho nový učitel angličtiny (Andrew Scott) mu nedá jedničku za obšlehnutí hudebních textů do eseje. S lehkostí a skvělým soundtrackem podaný příběh dospívaní tří mladých mužů. (Febiofest)

KajunkaB

Skoro neznámé filmy s neokoukanými herci? Rozhodně! Vše dopadlo tak, jak dopadnout mělo a přesto po vypnutí necítím jediné bodnutí svého cynismu. A tak to má u podobných filmů být. Dostala se nám životní moudra, ale hlavně důkaz toho, že nic není černobílé. Hlavní hrdina Ned a jeho skvělý výkon v ruku v ruce s okouzlujícím přízvukem a úžasně expresivní Andrew Scott dělají z tohohle filmu dojemný a hluboký kousek. Protože, some boys don't play rugby. ()

iggy_pop

LGBT agitka ako vyšitá, ktorá ale danú tému podáva s citom a príjemne civilne. Väčšie dejové zvraty, či vyhrotenejší konflikt však vo filme nečakajte, všetko prebieha v už dopredu odhadnuteľnom duchu. Ústredné duo sympatické a presvedčivé, ich "inakosť" som im veril. ()