Edward Mordrake, část první (S04E03) (epizoda)

Edward Mordrake: Part 1

Drama / Horor / Thriller

USA, 2014, 57 min

Dvojica podvodníkov Stanley a Maggie Esmeralda sa pokúsi predať v múzeu kuriozít falzifikát. kurátorka múzea ich podvod odhalí, avšak zároveň im oznámi že jej klesá návštevnosť (obdobne ako hokejistom Lz Liptova na "domácich" zápasoch v mojom meste) a oznámi im, že by za akýkoľvek pravý exemplár bola ochotná zaplatiť nemalú čiastku. A tak sa Maggie Esmeralda pridá k cirkusu, pretože vie ako sa zapáčiť Else. Dandy sa stáva čoraz viac posadnutý Twistym a chc sa mu podobať, čomu prispôsobí aj svoj kostým a dostane sa do konfliktu z ich slúžkou. Ethel Darlingová sa dozvie, že jej kvôli cirhóze pečene ostáva najviac rok života. Po návrate od lekára vysvetľuje v cirkuse, prečo nevystupujú počas Halloweenskej noci. Ako sa neskôr ukáže, legenda o Edwardovi Mordrakovi je pravdivá. Twisty unesie ďalšieho človeka, tentokrát tínedžera a Dandy sa prírastku poteší...Spoveď Ethel bola skvelá avšak to spojenie z legendou o Edwardovi Morddrakeovi mňa osobne príliš neoslovilo.(1.12.2018)