Opona padá (S04E13) (epizoda)

Curtain Call

Drama / Horor / Thriller

USA, 2015, 53 min

Monštrá sa vzoprú despotickému vedeniu Freak Show pod Dandym. Ten sa počas jedného zo svojich záchvatov rozhodne monštrá pozabíjať. Jimmy sa vráti do cirkusu a nájde všetkých okrem desiree mŕtvych. Dandy, ktorý uniesol dvojičky a zosobášil sa s nimi je počas večere uspatý nápojom, ktorý mu namieša Desiree, ktorú najmä ako slúžku, kedže si ju nepamätá. Potom mu Jimmy, dvojičky a Desiree venujú jedno číslo v ich show - može sa dostať ako slávny Houdini z nádoby, ktorá sa napĺňa vodou. Kedže Dandy nie je žiadny kúzelník, umrie pred očami trojčlenného publika monštier, ktoré prežili. Elsa má svoju vlastnú show v televízii a vydá sa, Jimmy žije s dvojičkami a čakajú spolu dieťa a Desiree je so svojim priateľom. Elsu prinútia vďaka zmluve vystupovať počas Halloweenskej noci, kam si po ňu príde Mordrake. Tak sa Elsa stretne so svojimi priateľmi Ma Petite či Elsou v posmrtnom živote. Záver o ničo slabší, ale Dandyho vyčínanie aj jeho koniec bolo dôstojným koncom tejto série.(10.12.2018)

• - Při scéně, kdy Dandy (Finn Wittrock) zabíjí monstra, vystřelí z pětiranného revolveru nejméně třináctkrát bez jediného přebití. (Oxik49)